Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
18. jan 2011

@lawli 🙂 ale pride mi jednoduchsie to zapracovat,lebo jej tam treba len tu zelenu na ihrisko. 🙂 ja sa nechcem robit mudra,len si tak myslim. 🙂 ja som nemalovala nikdy stetcom,ale videla som jednu torticku,ktora bola krasna leskla a ta bola malovana po vrchu... ale ja sa bojim skusit... 😖 idem radsej na istotu 😀 😝

mrka2
18. jan 2011

@adul67 niekedy je menej viac 😉 a to s tym obrazkom to ti veru neviem,ale dievcata uz isto robili, tak ti niektora hadam poradi... 🙂

lawli
18. jan 2011

@mrka2 jasne súhlasím ....aj som písala ,že zelenú by som aj ja zapracovala ,len že som skúšala aj maľovať a bolo to lepšie jak som čakala....tiež som z toho mala strach ,že ako to dopadne 😅 možeš kuknuť na stranu 685 tam som maľovala ten syr... 😉 ja som to vtedy riskla 😅 😀 😀 😀

lawli
18. jan 2011

@adul67 s tym jedlým obrázkom som síce sama ešte nerobila no na nete som našla toto

https://www.youtube.com/watch?v=h3LNtwezJoE

a

https://www.youtube.com/watch?v=r0Dug2vWOT0

neviem aká je ta plnka no asi by nemal byť problém...a tiež kamoška to normálne zalieva želatínou priesvitnou 😉

adul67
18. jan 2011

A ked mate take krasne a hladke tie boky torty to treba s nožom orezat?alebo to zarovnate plnkou .

adul67
18. jan 2011

@lawli no vidíš ona to natierala neakym gelom tak teraz neviem že vraj to nesmie príst do stiku s vodou tak neviem ten gel nezoženiem ani nemam potuchy de taky obchod mame až v dubnici nad vahom a to mam dost daleko.

bzucinka2
18. jan 2011
mrka2
18. jan 2011

@lawli jeej, super ti ten risk vysiel... 😀 😀 😀 to si cele obtiahla zltou a potom po vrchu len stetcom cervenou? a prachovou,alebo gelovkou?

zlatat
18. jan 2011

@henikav ale sugarart je jeden z najdrahších obchodov - ja tam nekupujem, lebo veľa pomôcok má predražených

lawli
18. jan 2011

@adul67 tak neviem či ten gel zoženieš niekde v obchode ,ale na nete sa dá zohnať kuk http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi... 😉

@mrka2 tak to hej vyšiel mi 😅 nepoťahovala som to cele žltou ,ale ten vrch mam potiahnutý ružovou (ak by boli poznať ťahy po štetci ,tak by nepresvitala žltá...aspoň takto som sa poistila 😀 😀 😀 😀 ) a tu ružovú som potom maľovala červenou ,ale klasickou potravinarskou farbou rozrobenou vo vodke 🙂

adul67
18. jan 2011

dakujem skusim

pristela
18. jan 2011

Holkyy už ju mám hotovu 😀 tu moju nedockavu 🤐 som nemohla vydrzat ako som vas citala, tak som upiekla ale len taku malilinku a skusila som aj ten vas krem z ladovych gaštanov-mnam 😉
Vsetko som robila z MMf podla Alionušky 😉 robilo sa s nim fantastickyyyy, len moc mi nechuti, ale kupila som uz tu praskovu citronku a asi kupim aj nejaku aromu .
Maly sa stale pytal , že kedy pridu hostia na oslavu ked mame torticku 😀

pristela
18. jan 2011

až ted dočítavam, zase krasne tortičky , úžasne šikovne ste až mi sanka pada 😉
A este sa chcem spytat tie trblietky na torty su co , kde , ako , za co? 😀 ale nie, chcela by som vediet ci su len farebne alebo su aj take nefarbene co mozu ist na kazdu farbičku- píšem ako hotentot 🤐

henikav
18. jan 2011

@zlatat suhlasim ze je drahy, ale asi jediny v Liptovskom Mikulasi

lawli
18. jan 2011

@pristela krásna tortička 😵 😵 😵 😵 a MMF ani mne nechutí 😔

renat2
18. jan 2011

Ahoj holky, nějak jsme se nedohodly se sestrou a sešly se mi dvoje gelové barvy - Wilton -sada, například tady:
http://www.obchodweb.cz/detail.php?zbozi=2245612

Kdybyste měla některá zájem, budu je prodávat, 😉

Jinak mě čeká další dortík pro taťku k naorzeninám, nakonec to bude gramofon, tak jsem zvědavá.
Ale samozřejmě tady máte fakt mistrovská díla, já půjdu na trh s obyčejným.

jajuuus
18. jan 2011

@lawli @henikav
ďakujem veľmi pekne za odpovede 😉 ste zlaté! 😵

zanebudka
18. jan 2011

@pristela ahoj, už som to tu prečítala takmer 10 strán spätne a nenašla som recept ne spomínaný ľadový gaštan. krém. Môžeš mi ho napísať alebo ma niekde " odkázať". dík

dm1
18. jan 2011

@zlatat ja som robila takuto zelenkavu s kvietkami

dm1
18. jan 2011

@pristela este ma napadlo ty si davala pod potah MMF ten krem s ladovych gastanov? len slahacka + tycinka? ak ano tak pozor na to slahackove topia potah

dm1
18. jan 2011

@mrka2 jasne moze byt aj taka ale tie plechove su ovela lacnejsie ako tieto plastove

anibas
19. jan 2011

@zlatat pozri si album Gabikanav na TOM 😉 - ona má elegantné torty

momca
19. jan 2011

ahoj mi sme mali takuto.. 🙂

sofi07
19. jan 2011

@nikanika28 ta je uzasna, nadherna!
@pristela ta sa ti teda podarila, je krasna!pekne potiahnuta. 🙂

lucula73
19. jan 2011

ahojte
aké krásnučké torty,mňam 🙂

chcem sa opýtať,vy dávate kolko tej cery do jedného balíka cukríkov?v tom recepte čo tu bol link na TOM bolo okolo 50gr.....aj tolko dávate?lebo mne sa to dosť trhalo posledne,tak rozmýšľam,že prečo..lebo tolko tuku som asi niksy nedala,len tak kusok od oka 🙂

pristela
19. jan 2011

@zanebudka pači sa http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7420
ja tiez blba co ste sem davali recepty na plnky vsetky som citala, ale nezapisovala ani jednu 😨 napadlo ma to az ked som docitala, som ťuťulum, takze mozem citat odznova ☹

@dm1 nieeee, pod potahom je maslo s cukrom 😉
Teraz mam v hlave dalsiu torticku 😀 takže ked pokial ma to drzí .. 😀 len tu spravym asi sacherku aby bola taka lahka bezplnkova

A holky dakujem aj za rady aj za chváli 😉 ste tu vsetky úžasne zlaté a hlavne šikovné !!!

lucula73
19. jan 2011

@pristela no to ťa bude asi ešte dlho držať 😀 .tak nech sa ti darí.ja som robila takú plnu teraz z kinderčokolády a bola super 😉

hejdita
19. jan 2011

ahojte 🙂 tak mam potvrdenu dalsiu objednavku na tortu auto z cars bleska 🙂 no vzhladom k cervenej farbe budem farbit povrchu asi bude lepsie to riedit alkoholom aby to uschlo ze? 😕

vinka
19. jan 2011

@hejdita asi hej.Mne to neschlo s vodou.Ale snád alkohol vyprchá vieš aby sa deti neopili 😀 😀

zanebudka
19. jan 2011

@pristela ďakujem