Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

momca
20. jan 2011

@sofi07 to som ja nerobila aj taka sikovna nie som,na taketo cosi si netrufam..mame tu sikovnu zienku,ktora robi taketo nadhery ked sa nudi...

vinka
20. jan 2011

Baby dakujem vám ste ma potešili 😵 Idem sa najesť a zas niečo porobím nech sa nemotám zas do 23 v kuchyni 😀 😀 😀 😀

reruna
20. jan 2011

@dm1 ten krém vyjde na jak velkej dort? a to už pak teda nešleháš na druhý denpo vychladnutí? já jsem zatím dělala jen šlehačka s ledovými kaštany, uvařit, a na druhý den šlehat a ten nebyl moc tuhý, ten co jsi tu dala, vypadá dost dobře, vyzkouším. A ta cera je 100% rostlinný tuk? jako omega? u nás tu ceru asi neseženu...

lussy23
20. jan 2011

@vinka - nádhera! Nezobral syn náhodou tie marcipánové a nepoložil tam 🙂 hračky? 🙂

lussy23
20. jan 2011

@bzucinka2 - waw! ako skutočná bárbi 🙂

dm1
20. jan 2011

@reruna ano cera je 100% tuk ako omega. Ono je to kilo masla tak to vyjde bud na poschodovu taku mensiu alebo na 2 mensie tak 22cm zalezi kolkokrat sa prereze a kolko sa dava kremu. vacsinou vsak plnim naraz viac ako jednu tortu

lawli
20. jan 2011

@dm1 ahoj mám otázočku ,čítala som si tu teraz tie vaše receptíky na plnky a najviac ma oslovil ten tvoj 😉 ....no akosi sa mi zda na 0,5 lit. šľahačky vela 700g cukru 😕 🤐 Je to správne ?? Ďakuejm za odpoveď 😵

dm1
20. jan 2011

@lawli ano je to spravne ja davam vzdy trosicku menej tak mozno 600g ako kedy. Ono je to mozno aj tym ze tam ide zase horka cokolada ale podla mna nieje nejako presladeny. tolko cukru je aj v originalnom recepte na falosny parizsky krem

lawli
20. jan 2011

@dm1 vďaka za odpoveď 😉 skúsim ho....najviac sa mi na tom ľúbi to, že sa može davať pod MMF....nerada totižto robím dve plnky 🙂
A ešte jedna otázka ,teraz to čítam spetne a našla som tam niečo ohľadne FB a skupinky "tortomaničky z MK " ,ale žiaľ nemožem to nájsť 😒

beruska2x
20. jan 2011

vcerejsi ...

beruska2x
20. jan 2011

foto 😅

dm1
20. jan 2011

@lawli napis @bianca ona ti tam da pristup potom sa tam dostanes ale najst by si ju mala aj tak tu je len neviem ci to takto pojde http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?g...
ja som prave skusila nedat ziadnu ceru dam aj som musela lebo ziadnu doma nemam 😀

lawli
20. jan 2011

@dm1 vďaka už som sa tam cez ten link dostala a poslala žiadosť o pridanie, len či bude vedieť o koho ide 😨 🤐
Stou plnku daj potom vedieť ,ako dopadla bez tej cery 😉 my mame radšej bezmaslové-šľahačkové 😀 😀 😀

katy1979
20. jan 2011

nocna tvorba synovi k meninam. len tie auticka este musim vymakat

bianca
20. jan 2011

cafte

@lawli 😉

jakelina
20. jan 2011

@katy1979 krásný a roztomilý dortík 😉

maca77
20. jan 2011

@katy1979 super 🙂

lawli
20. jan 2011

@bianca Ahoj moja ,už som na Fb poslala žiadosť o pridanie do tej skupinky ,len neviem či budeš vedieť o koho ide 😒 🙂

bianca
20. jan 2011

@lawli a nepotvrdila som ta uz nahodou?

lawli
20. jan 2011

@bianca ty si ma už pridala jeeeeej ďakujeeem 😵 😵 😵 😵 😵

vladka1
20. jan 2011

@evinkaaa
@anibas děkuji mooooc 🙂

bianca
20. jan 2011

@lawli nenii za co 😉

dajna11
20. jan 2011

@katy1979 krásny 🙂

lukika
20. jan 2011

@dm1 díky za recept určite skúsim len nerozumiem troška tomu postupu uvarím šlahačku s cukrom a čokoládou ako dlho otáznik a po uvarení hned pridám do horúceho tú ceru neroztopenú + trocha kakaa a nechám vychladnúť bez premiešavania do druhého dňa alebo aj v ten deň otáznik a už sa tam nič nepridáva žiadne maslo otáznik a nešlahá sa to otáznik

lukika
20. jan 2011

A mohla by som ten parížsky nakombinovať s kokosovou plnkou otáznik a jeden korpus upiecť kakaový a jeden obyčajný otáznik

dm1
20. jan 2011

@lukika vidis pisem jak hotentot skusim doplnit. Necha sa prejst varom tzn. ze ked sa zacne varit po chvilke vypnem. Prida sa roztopena cera a kakao dobre sa to vymiesa aby sa hmota spojila a necha sa vychladit. Ono to stuhne tou cerou a cokoladou. Potom sa to prida do vyslahaneho masla - 500g masla na 250ml slahacky. Ked chcem slahackovu variantu iba ale to nemoze ist pod potah tak iba prevarim slahacku, cukor a cokoladu a na druhy den vyslaham ten je super lahucky len nemoze pod potah

lukika
20. jan 2011

@dm1 tá roztopená cera sa pridá hned do horúceho otáznik a vymiešavaš to šlahačom alebo len varechou a hned také horúce otáznik a musí to tuhnúť do druhého dňa alebo si to plnila už aj hned po vychladnutí

dm1
20. jan 2011

@lukika ano hned do horuceho este a miesa sa len varechou take horuce aby sa ta cera a kakao rozmiesali v tom. Ja to robievam tak ze to dam chladit na balkon a ked je to stuhnute vymiesam este ten den kludne a nieje problem

reruna
20. jan 2011

@dm1 díky, už to chápu, ten krém, asi vyzkouším jen z půl dávky nejdřív

vinka
20. jan 2011

Tak toto som vykúzlila dnes 😉