Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
23. jan 2011

@ellise na prvu torticku fakt pekna

@zlatat ta tvoja orchidea vyzera ako ziva, baby prehanate to, vase diela su take dokonale ze to by uz ani nemalo byt pripustne 😀

sse
23. jan 2011

Ďakujem dievčatá za rady, nakoniec som ten košík odovzdala, bez rúčok a páčila sa jej. Druhý krát budem vedieť ako to urobiť.
@vinka keby to nebola kamarátka tak jej to dávno odrieknem, nad všetkým špekulovala. od korpusov cez plnku a chuť džemu hrúbku korpusov, aby nebola suchá a ako má vyzerať a ružičky aby boli fialové ale aby to bola pekná fialová nie pohrebná a takéto somariny. Najviac to zaklincovala keď som sa jej pýtala kedy príde po ňu a ona, že či jej ju neprinesiem domov, čo je dedina vzdialená 25 km od nás. No vravím prvý a posledný krát som jej robila. Ja to robím zo zábavy, ale toto boli stresy 😝

lussy23
23. jan 2011

@ellise - krásna 😉
@zlatat - nádhera 😲 😲 😲 Waw! 🙂

lussy23
23. jan 2011

@zdenallicka - krásna
@bzucinka2 - krásne torty
@sofi07 - krásna

lussy23
23. jan 2011

@sylvia75 @anibas @sisa.b - krásne torty. Sisa tá ovečka je roztomilá

zlatat
23. jan 2011

@anibas moja neviem, mám ich z kvetinárstva - ale nie sú to tie najtenšie, na nich mi to nešlo, lupienky boli moc ťažké
a dakujem 🙂
@henikav som rada, že nie som sama 😀

zlatat
23. jan 2011

@sse "poteší" taká zákazníčka 😠 a nechcela aby si tú tortu za ňu aj zjedla?

ellise
23. jan 2011

@pristela
@henikav
@lussy23 holky děkuji za pochvalu, potěší to, na vás nemám, ani se o to nebudu pokoušet, te´d jsem ji nakrojili, vypadá a chutná výborně, mně samotnou to teší že se tak povedla.

sse
23. jan 2011

Tak pridávam tu moju tortu, jedna je ešte s uškami, kým nespadli 😀 a druhá je bez nich.
@zlatat veru by som si z nej aj dala 🙂 inak skúšala som ten orechový korpus, myslím, že si ho sem ty dávala, veľmi bol dobrý, tak na pohľad 🙂

bzucinka2
23. jan 2011

@sse krasne sa ti podarila, skoda ze uska odpadli 🙂

dm1
23. jan 2011

@sse pekny je len skoda fakt tych usi. Mne to netvrdlo vobec na tych dratok a krasne velke ucho drzalo bez problemov. Len som este zlepsovak terazsom potom to ucho zapichla do dvoch slamiek tak tie to este viac drzali

dm1
23. jan 2011

@zlatat orchidea je paradna! mna caka teraz vo februari a bojim bojim toho malovania....

lenocka23
23. jan 2011

Zienky, idem k vam po radu.. Syn si na narodeniny vabral tortu v tvare tenisoveho kurtu.. podla neho ma mat aj bielu siet, ktora stoji... viete mi poradit z coho by som ju mohla stvorit, ja by som totiz bola rada, keba aj ta siet bola jedla...

vinka
23. jan 2011

@sse krásny košík fakt.No ja som dorobila kabelku s topánkami.Nechala som vytvrdnúť v chladničke lebo to robím na rýchlo a topánky mi nevytvrdli.

zlatat
23. jan 2011

@lenocka23 ja by som ju spravila z tých plastových foriem celshapes - tam sú také mriežky http://www.sugarart.sk/forma-mriezky-lattice-cm17

@sse krásny košík, škoda tých uší ale aj bez nich je peknučký

zlatat
23. jan 2011

@dm1 super nápad s tou slamkou, že mňa to v lete nenapadlo 😒

lenocka23
23. jan 2011

@zlatat no je to zaujimave, ale toto bude taka jednorazovka, takze to nebudem objednavat.. 😉 musim prist na nejaky "domaci" sposob... 🙂 🙂

zdenallicka
23. jan 2011

@lenocka23 Vyválej si tenoulince potahovku a nakrájej ji na stejně široké /tenké/ pásky a polep je do kříže jako síť. V těch místech, kde se to bude křižovat, lehce přimáčkni nebo pojisti vlhkým štětcem a nechej pořádně zaschnout (aspoň dva tři dny bych tomu dala). Pak se to pokus nějak nainstalovat na hřiště.
DO horního, spodního a bočních lemů bych dala dráty.

dm1
23. jan 2011

@lenocka23 presne ako pise zdenallicka len mozno namiesto dratov by som dala spajdle pride mi to pevnejsie

dm1
23. jan 2011

@lenocka23 a pozri sme baby tam maju tiez z tych sulkov alebo pasikov a nevyzera to zle veru http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=100&...

moon1979
23. jan 2011

ahojte baby, tak ked pozeram tie Vase diela, tak musim uznat, ze ste fakt proficky 🙂 Mam prosbu, napise mi niektora z Vas recept na marcipan ako ho robite Vy? Ja som mala jeden pokus a zatial jediny ... nedopadlo to dobre 😒 ... recept som si nasla na nete zo suseneho mlieka, ale nielenze sa to trhalo, ale aj neskutocne lepilo a nebolo mozne to poriadne rozvalkat ... chcela by som si dat este jednu sancu, poradite mi? 🙂

dm1
23. jan 2011

@moon1979 ja si robim MMF teda hmotu z cukrikov recept je tusim na 1.strane od alionusky

vinka
24. jan 2011

tak tu je moja kabelka. 😉 Topánky som robila prvy krát.Celkom som spokojná s nimi 🙂

lenocka23
24. jan 2011

@dm1 @zdenallicka dakujem, babenky.. 🙂

fukylove
24. jan 2011

vcera som superrychlostou konecne urobila tu tortu pre ocka na narodky... ma skoro pri nej svihlo o zem, sa mi uz dlho tak nedarilo 😒 ale viac menej si za to mozem sama... lebo som mala kadejake zvysky potahovky, ozdob, chcela som minut... a hlavne tej potahovky bolo skutocne dost malo, tak som musela valkat velmi tenucko, aby sa podarilo.... 😒

mizulienka
24. jan 2011

ahojte dievcata, mozem sa vam tu natisnut? 😉
viete mi poradit, kde by som mohla kupit uz hotove figurky na tortu...mala bude mat rok, tak som myslela, ze bud nejaku hello kitty alebo nieco pre dievcatko....este som nikdy nerobila potahovanu tortu, chcem skusit teraz, viete mi poradit nejaku nenarocnu? 😉 dakujem

fukylove
24. jan 2011

@lenocka23 mne este napadlo - ci by to neslo aj bielkovou polevou si nakreslit na euroobal ci papier na pecenie a potom opatrne zlupnut... 😉 alebo bielou roztopenou cokoladou 😉

fukylove
24. jan 2011

@mizulienka - no teda 🙂 kde som ta objavila 🙂 kukni prvu stranu z cukrikov, od alionusky recept na MMF, ta je nenarocna a dobre sa s nou robi 🙂

a postavicky veru neviem... no videla som u nas aj v Tescu aj v Carrefoure... mozno aj v nejakej cukrarni by sa dali zohnat 😉 alebo ti mozno nejaka sikovna bratislavcanka urobi a preda 🙂

anibas
24. jan 2011

@vinka kráásna - pekná hnedá farba 😉 😉
@fukylove šikovnica 😵 😵 😵 urobená zo šmolkov modrých ? ešte som ich neskúšala

anibas
24. jan 2011

už tu chýba len @alionuska so svojimi 20-timi tortičkami 😀 😀 😀