Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
1. feb 2011
mizulienka
1. feb 2011

@bianca dakujem, si zlata 😉

bianca
1. feb 2011

@mizulienka potvrdene

sisa.b
1. feb 2011

@vinka ja robim traseny podla dortomanie (viac nam chuti) tam ide este aj kysla smotana 😉

@bianca super! take nieco mna vzdy pomoze - este viac, nez ked vychvalia dizajn torty 🙂

@jakelina ja si davam pod rafik alobal az na boky a dnu normalne papier na pecenie a pohoda. je to skladnejsie nez cele formy

@maca77 ja mam tri formy slzy willton - vnutorny rozmer 22,32,41cm. este som v nich nepiekla, tak neviem posudit velkost/ vahu torty. moc sa mi nepozdavaju, lebo su take trochu sikme, tak si neviem predstavit, ako by mi sedeli korpusy na sebe...

beruska2x
1. feb 2011

holky , prosim vas, jaky rozmer asi delate tech "ousek" - tech pasku na tuhle masli???? http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-na...

diky...

mrka2
1. feb 2011

@maca77 ja som si objednala oval stredny,ale nepamatam uz z ktorej stranky a ma 26,5 po dlzke.

zuzana124
1. feb 2011

@adul67 tu je postup na kačičku http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27608&use...
tu je psík vraj sa robi podobne ako tá kačička http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26920&use...
... tá pani tam má tiež krásne torty, dobré pre inšpiráciu

maca77
1. feb 2011

@bianca to bola tá poschodová farebná torta? ... ináč naozaj to dobre padne, ja som cca pred 2týždňami robila jednu na zákazku a celý deň som bola strašne nervozna, ani urobiť som doma nič nedokázala, lebo keď brali tortu, tak žiadna reakcia a potom som sa bála či im vôbec chutiť bude ... no večer keď mi napísali, tak mi padol kameň so srdca, že im veľmi chutila a páčila sa hosťom ... a dokonca mám od nich už ďalšie 2objednávky 🙂

@sisa.b hm, tak to majú wiltonky iné rozmery ... myslím že tá 32cm by sa mala dať najlepšie využiť

... keďže budem jednu formu posielať naspäť na výmenu, tak rozmýšľam či namiesto slzy nezobrať nejakú inú, ktorú by som viac využila

@mrka2 aj ten môj má toľko, tak to potom sedí, dík 😉

jakelina
1. feb 2011

@sisa.b děkuju za odpověď, no vidíš alobal a je to. A ten papír dovnitř vystřihneš podle tvaru formy a jenom položíš na ten alobal???

raci
1. feb 2011

holky můžete mi prosím říct když je v receptu tuk Cera, tak je to máslo nebo stužený 100% tuk ??

jakelina
1. feb 2011

@raci 100 % tuk

raci
1. feb 2011

@jakelina děkuju 🙂

vinka
1. feb 2011

@sisa.b no hej som zabudla dopísať,že pridávam už aj kyslu smotanu je lepší 😉

paja.o
1. feb 2011

Ahoj holky, můžete mi, prosím, poradit? Jsem v pečení dortů úplný začátečník, ale hrozně mě to chytlo. Chci udělat dort pro sousedku, které se narodila holčička. Vymyslela jsem kulatý dort s marcipánovýma botičkama. Našla jsem si šablonu na botičky, vykrájela, všechno v pohodě, ale nějak ty boty nemůžu dát dohromady, pořád mi to padá. Jak mám jednotlivé kousky botiček spojit dohromady? Nemáte nějakou radu? Zkusila jsem trošku alkoholu, ale nějak to nepomohlo. Díky moc za odpověď.

adul67
1. feb 2011

@zuzana124 ten psík je prekrasnyaj kačka ja by som to strašne rada skusila až sa do toho pustím tak sa pochvalim ak bude čím inak dakujem ste super

jakelina
1. feb 2011

@paja.o někdo lepí bílkem. Ale já jsem taky úplný amatér, holky ti tu určitě poradí líp.
Kde se dá najít ta šablona na botičky??? Poraď.

paja.o
1. feb 2011
bzucinka2
1. feb 2011

tak tu je moje posledne dielko 🙂

lussy23
1. feb 2011

@bzucinka2 - nádhera!

bzucinka2
1. feb 2011

@lussy23 dakujem🙂

zuzana124
1. feb 2011

@bzucinka2 tak to je krása, pekná prácička 🙂 🙂 🙂

bzucinka2
1. feb 2011

@zuzana124 vdaka 🙂

mrka2
1. feb 2011

@bzucinka2 jeej, tak ten je roztomily!!! 😵 😵 krasa!!! 🙂

maca77
1. feb 2011

@bzucinka2 perfektnááááááááááá 😵

bzucinka2
1. feb 2011

@mrka2
@maca77 ste zlate dakujem 🙂

jakelina
1. feb 2011

@paja.o botičky jsou naprosto úžasné. Děkuju. 😉

jakelina
1. feb 2011

@bzucinka2 no náááááádherná dorta, ty jo. To já nikdy nedokážu. Jak ti krásně drží nahoře ty trojuhzelníčky s číslama. Jak jsi to tam přidělala? Jsi moc šikovná.

bzucinka2
1. feb 2011

@jakelina dakujem, ale dokazes, len treba skusat, a trojuholnicky su na sparatkach 😀

andriss23
1. feb 2011

Ahojte,krááásne dielka 🙂
pravidelne vás tu čítam,a zbieram receptíky a tipy,a toto sa mi podarilo vyrobiť.Síce od dokonalosti to má ďaleko,ale mali úspech. 😉

dm1
1. feb 2011

@maca77 ja mam slzy od Filipa z ciech co robi on a tam ma stredna forma len 25cm a velka 35. to je podla mna take idealne tie miery