Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
6. máj 2011

@alicc děkuji, snad se bude líbit budoucí nevěstě a hlavně doufám, že mi dají vědět, jak jim chutnala, uvnitř je melírovaný piškot a čokokrém

dm1
6. máj 2011

@vinka neeee nevyrabala to som daniz davala ako inspiraciu. ale chystam sa na nich 😉

lamps
6. máj 2011

dievčatá tie vaše výtvory sú krásne. A veľmi ďakujem za cenné rady, ktorých je tu neúrekom, keďže som len amatérka, vždy mi padnú vhod. Po prvýkrát som sa dostala k tomu, aby som svoje tortičky odfotila, tak tu sú:

broucek2
6. máj 2011

@lamps pěkné všechny

lamps
6. máj 2011

@broucek2 Ďakujem veľmi pekne za pochvalu :O)

dm1
6. máj 2011

@pristela ja som zase rada ze si si ten transfer neobjednala lebo by sme prisli o tuto tvoju nadheru!!!!!! Fakt je prekrasna vidno ze si umelkyna 😝 . Mne sa coko torta chladi a teda nechcem cokotorty uz dlho vidiet som robila taku ako uz raz a hrozne sa mi nedarilo ach jaj

cicimotinka
6. máj 2011

... moja prvá poťahovaná so zubatým záhradníkom... nie je dokonalá, ale je moja... čokoládovo-višňová a zajtra ju zjeme na "deň matiek", keďže je to prvý rok, čo som aj ja mamina... ... 😀 😀 😀 ...

pristela
6. máj 2011

@dm1 😀 srandičky 😀 musim nakupit ten transfer bo ked ho nebudem mat budu objednavat cokoladove 😀 ked ho budem amt doma isto ani pes nestekne za coko tortou 😀 Som zvedava na tu tvoju, vsetky mvas suprove, tak aj tato bude 😉

Cez vikendy tu je najsladsie a najkrajsie, uuuzasne torticky tu vzdy pribudaju 😉 😉 😉 😉
@lamps no a ja som sa nedavno trapila ako ozdobit tiramisu 😀 nadherne torticky
@cicimotinka a preco zahradnik? 😀 ale je dobry fesak 😉

pristela
6. máj 2011

@alex21 dakujem, pouzila som cokoladu na varenie clever z billy, stoji len 0,55 cenťákov a ma 50% kakaa čo je o dost viac nez figaro a podobne znacky, ale vmiesala som tak aj mliecnu nech to nieje moc horke.

Holky prosim vas, kolko stoji ta coko z lidla co tu spominate a kolko ma v sebe
%kakaa?

dadka212
7. máj 2011

@pristela tá čoko z lidla stojí okolo 80 centov ale je to 200g a má 52% kakaa
toto je ona http://striebornawww.tortyodmamy.sk/?q=obrazky-...

bzucinka2
7. máj 2011

@mrka2 dakujem 🙂
@mrka2 zaujimave kvietky 🙂
@alicc to si piekla jednemu, ze su take podobne ? krasne su 🙂
@broucek2 :- D super 🙂

bzucinka2
7. máj 2011

@lamps peknenapady 🙂
@cicimotinka super 😀

mrka2
7. máj 2011

@alicc tie su krasne! podobne,ale predsa kazda ina! 😵
@broucek2 😀 😀 😀 super!
@lamps krasne. prosim ta,to ako je robena ta torticka s cislom 41? to su piskotky,alebo co?
@cicimotinka super! ale preco zubaty zahradnik? 😀

mrka2
7. máj 2011

@bzucinka2 😀 😀 😀 to su akoze orchidejky 😀 😀 ale viem,ze som dala zle lupene,ked som pozerala postup na TOM. ja tiez mudra najprv robim a potom idem pozriet postup 😝 😀 ked uz neskoro 😅

lamps
7. máj 2011

@mrka2 ...áno sú to pištóty poprášené kakaom a srdiečka sú z MMF. Bola to tiramitsu torta a dosť som si lámala hlavu ako ju ozdobím, nakoniec som to vyriešila takto. Ďakujem za pochvaly, veľmi ma potešili :O))

lamps
7. máj 2011

@cicimotinka ...záhradník nemá chybu :O), je to riadny fešák

jakelina
7. máj 2011

@alicc moc krásné všechny tři
@broucek2 první postavička a hned taková super
@lamps krásné kytičkové
@cicimotinka zahradník má řádné zubiska, asi je ta zelenina fakt zdravá 😀 😀 super dortík. 😉

pristela
7. máj 2011

@dadka212 ooo vypada dobre, uz len na nu nezabudnut pri nakupoch v lidly 😀 dakujeeem

gajana1
7. máj 2011

Ahojte baby potrebujem poradiť ohľadom ceny

gumkacka1
7. máj 2011

@mima595 a to najskor rozpustis cukriky v mikrovlnke a potom ich das spolu s cukrom do pekarne?

gumkacka1
7. máj 2011

bubulky, ked som pred dvomi tyzdnami uvarila salko a nedala som ho do chladnicky, myslite, ze sa mu nieco stalo? Alebo ho bez obav mozem pouzit? 🙂
a este by som chcela vediet, na mramorovy korpus potrebujem nejaky specialny recept alebo to mozem spravyt z akehokolvek piskotoveho cesta? dakujeeeeem 😉

gumkacka1
7. máj 2011

@pristela pekna torticka. a to mas nejaku specialnu cokoladu, ked ju tak tvarujes? 🙂

lamps
7. máj 2011

@gumkacka1 ja som robila tento melírovaný korpus už dvakrát a je dobrý, nadýchaný a aj chuťovo super http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215

pristela
7. máj 2011

@gumkacka1 nieee, nemam, normalna čokoška na varenie

vinka
7. máj 2011

@gajana1 ja mám cenu 10 eur za kilo.Ak nemáš fixnú cenu spočítaj si materiál pridaj si za robotu podla predstavy a máš výslednu cenu 😉 To si Majke piekla? 😉

vinka
7. máj 2011

baby nemáte niktorá nejaký nápad čo pre budúcu letušku na promocie?Musí byť excelentná torta. 😉 Asi urobím na vankúši tú čiapku ked mi nikto neporadí nič iné 😀 😀 😀 😀

mima595
7. máj 2011

@gumkacka1 - ale ja robim marcipan zo suseneho mlieka v pekarni...nie z MMF cukrikov...asi sme sa zle rozumeli 😉

gajana1
7. máj 2011

@vinka moja nie majke kamoške

mrka2
7. máj 2011

@gumkacka1 no ked nemas to salko otvorene,ale este zatvorene,len nie v chladnicke,tak v pohode mozes podla mna. ved je stale v konzerve 😉 mramorovy korpus je super,to je ten,co ti dala link lamps, ale mramor mozes urobit aj z tvojho oblubeneho piskotoveho cesta samozrejme 😉

mrka2
7. máj 2011

@lamps ahaaa, lebo ja sa teraz chystam robit manzelovi nejaku taku, on velmi tie marcipanove nemusi,tak len nejaku cokoladovu,alebo nieco take pozeram... no nie je to zly napad to tiramisu... 😉