Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
20. máj 2011

@vinka ale to by bola navrchu vrstva bielehu mmf, ruzoveho mmf a este aj vrstva tej kitty... no uvidim. 😠

lamps
20. máj 2011

@adul67 nooooooo, tak to si u synovej priateľky urobíš pekné očko 🙂 😉 🙂

dm1
20. máj 2011

@lusil2005 da sa aj zvlast boky ale len takym pasom potahovky musis ratat s tym ze tam bude ten spoj. MMF nezahladis v tom spoji, kupovane by sa dali lepsie. Ale zase na kittynke to mozes kvietkami schovat a dat tam trebars taky vodopad z malych kvietkov. Alebo valkat na ozaj tenucko ten vrch

alicc
20. máj 2011

ahojte,
tak moja prva potahovana poschodova je na svete 😉

lucisa
20. máj 2011

Holky, mám dotaz na zkušené cukrářky, někde na začátku diskuse jsem si opsala recept na pařížský krém (byly tam 2 šlehačky, 2 čokolády, cukr, msálo atd....), má se to nechat přes noc v lednici ztuhnout a druhý den vyšlehat. To udělám zítra, ale mi ta konzistence připadá už teď podezřelá a mám obavy, že šleháním se to nespraví. Je to v pořádku? Před ztuhnutím to všechno bylo jen tekuté. Navíc máslo se tam mělo zašlehat už po odstavení z plotýnky, takže se úplně rozpustilo.
A ještě jedna věc, doufám, že rozpuštěním se myslí ve vodní lázni a ne přímo v hrnci na plotně?

balazica26
20. máj 2011

@lamps a to z akých cukríkov robíš??

lawli
20. máj 2011

@babulka22 ďakujem ,ano sama....
@lusil2005 @lussy23 @anibas @lamps ďakujem dievčata 😉

jania023
20. máj 2011

@lawli ahoj ako robis potahovku mne sa nokdy nepodary..robila som falosny marcipan a bolo to hnusne a nedalo sa s tym dobre pracovat dost sa to lepilo az som bola zufala

vinka
20. máj 2011

@lusil2005 mne to nechutí ja to aj tak vyhadzujem 😀 😀 😀 😀 😀 Asi som sa už toho prejedla 😀

lawli
20. máj 2011

@jania023 Ahoj ,tak ja robím jedine z MMF a inú poťahovku som neskúšala ,takže porovnať neviem. Ale čo sa týka MMF ,robí sa mi z ňou vinikajúco a teda iba raz sa mi nepodarila ,lebo som nemala dosť cukru ,poslala som mužíka dokúpiť a on kúpil aky mu prišiel pod ruku...pri osievani mi v sitku zostal normálne kryštálový cukor. Ja som ju použila ,pracovalo sa s ňou normálne ,len povrch bol stále drsný ,nedal sa vyhladiť...bolo to len pre moje krsniatko ,tak to bolo v pohode no na objednávkovú by som tu poťahovku určite nedala. Neviem či som ti tým pomohla 😅

jania023
20. máj 2011

@lawli MMF je falosny marcipan?niesom zbehla v skratkach 🙂 mne s lepil a vobec nebol taky ako plastelina nech robim co robim stale sa lepi a chutovo nieje dobry 😒 neviem ci to ja ho nerobim dobre

lawli
20. máj 2011

To je hmota z cukríkov Haribo...mne sa tiež lepí ,keď si ho robím ,stačí zapracovať viac cukru a potom je tuhší...

mrka2
20. máj 2011

dievcata, prekrasne torticky, vsetky som dala paci sa mi to 😉
tu je moja prva torticka na PSP, este som taku nerobila, poziadavka bola,hlavne nech je biela a srdce. 😔

akme
20. máj 2011

@mrka2 krásna ortička, farbu si použila akú? 🙂

mrka2
20. máj 2011

@akme diky, pouzila som praskovu zlatu http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/723/Perle... tuto 🙂

broucek2
20. máj 2011

@lawli krásná

lusil2005
20. máj 2011

@dm1 s tym ratam, ten spoj dam dozadu a nejak ho zakamuflujem. skor ma trapi nech nieje vidiet ten spoj bokov a vrchneho dielu 😖

lusil2005
20. máj 2011

@mrka2 naaaadhera!!!! 😵

dm1
20. máj 2011

@lusil2005 no ono by sa to dalo a pekne by to bolo kliestikmi ozdobit ale to asi nemas este 😖 . Alebo co keby si si ju normalne celu potiahla ale v rovnakej farbe a potom tu kitty urobila az na vrch? a vrch by si na krajoch ozdobila kvietkami a bolo by

dm1
20. máj 2011

@mrka2
@alicc nadherne obe torticky!

lusil2005
20. máj 2011

@dm1 tie kliestiky mam, vcera som si kupila 😅 ale chcela som ich pouzit aj na tu moju prvu a tam mi to vobec neslo, ta MMF mi na torte hned tak ztuhla ze do nej vobec tie kliestiky nechceli "vliezt". len ju vzdy poskriabali napovrchu. a chcela som tam urobit nejaky vzor nakraji 🙄 myslis ze keby som dala najprv boky, nedalo by sa to zahladit maslovym kremom tak aby ten spoj nebol zhora vidiet?

lamps
20. máj 2011

@balazica26 z cukríkov HARIBO Chammallows Rubino daju sa kúpiť v lídli, tu na strane 972 je fotka ako vyzerajú pridala ju dadka212

dm1
20. máj 2011

@lusil2005 no nemyslim si ze by to nebolo vidiet ale neskusala som veru. A kliestikovat musis ihned po potiahnuti potom uz smola. A ked chces mozes si vysulat dlheho hadika z potahovky okliestikovat a dat ho na ten spoj dookola a tak to zamaskujes

lusil2005
20. máj 2011

@dm1 ja som kliestovala hned. ale aj tak to neslo 🤐

hejdita
20. máj 2011

toto su moje tohtotyzdnove 🙂

dm1
20. máj 2011

@lusil2005 hmmm tak nechapem. Asi to chce len cvik ja som trenovala tak ze som si potiahla hrniec. Ale kupovana hmota sa ovela lepsie kliestikuje ako MMF veru. No ja som dorobila svoju 4. a poslednu tohtotyzdnovu tortu a zajtra padime do nedele k nasim 😵

zdenallicka
21. máj 2011

Ahoj holky..🙂 Vidím, že tu přibylo hodně nových dortařek..🙂 Vítejte..🙂 A taky fůra nádherných dortů!!!! 😲 😵 Blahopřeju vám k nim..🙂 Už vás moc nestíhám, takže jenom občas nakouknu.. a teď mám chvilku, tak hážupár posledních..🙂

zdenallicka
21. máj 2011

Aha, fotky bych mohla taky přiložit, že? 😝

mizulienka
21. máj 2011

ahojte, tak tu je moja dnesna 🙂 ci vcerajsia, skoncila som o pol 3 rano 🙂
plan bol uplne iny, ale nejak sa mi nedarilo, musela som vsetko zmenit ☹

katulkaaaaaa
21. máj 2011

ahojte po dlhej dobe som zase k vam nakukla
@mizulienka torta je nadherna,fakt uzastna 🙂
ja som teraz po dlhsej dobe upiekla len pre nas ku kavicke s trasenym kremom a bola mnaaam 😉
idem na stretko cukrarok do trnavy nejdete niektora nahodou?