Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. jún 2011

@gumkacka já jsem to s tím dělala a nebylo to vůbec cítit, asi se to vypaří. Tak můžeš vodku nebo nějaký bílý alkohol co doma máš.

vlada111
21. jún 2011

@lusil2005 stalo sa to aj ne, ale našťastie som bola vyzdvihnúť objednávku osobne tak ma na to upozornili.

lusil2005
21. jún 2011

@vlada111 nj... som na seba strasne nasr...a 😠

tak ale dnes som uz neodolala, a pustila som sa do torticky. ved chapete - tri balicky mi prisli!!!! to sa neda len tak odlozit do sufliku 😨
ale sesternica mi to ulahcila, zajtra pride na kavu. tak mam aspon aku - taku zamienku 😅 a rovno skusam upiect tu falosnu piskotu (prvy krat som neverna mramoracu) a do toho tu kokosovo - tvarohovu plnku co sem raz niekto daval... tesiiiim sa na to jak mala! 😀

dm1
21. jún 2011

@lusil2005 mne sa to teraz tiez stalo som objednavala z ciech a objednala som 2 rovnake zilkovace univerzalne na stredy kvetov a teraz neviem co s tym 😝. Inak presne si pamatam na toto nadsenie na zaciatku tiez som hladala dovod aby som mohla piect a teraz by som uz fakt akoze potrebovala aspon tyzden oddychu a nic nepiect 😝

lukika
21. jún 2011

@dm1 normálne si ma odradila od toho košíka to splietanie je asi riadna makačka a ktovie či sa mi to podarí a torta by mala byť asi menšia lebo by som musela toho narobiť strašne veľa aj spletancov aj kvetov

dm1
21. jún 2011

@lukika ale nieee to som nechcela myslela som ze kvietky su pracne ale ved mozes dat cez polovicu kosika prehoz a hned ich mas menej a ked si ich budes robit pekne postupne. Ine je robit napr. len ruze ako dratkovat kazdy kupen kvietku zvlast potom to malovat a este aj dratkovat spolu 😉 . A vyplet nie je narocny na prevedenie len to proste dlhsie trva ako normalne potiahnutie

lusil2005
21. jún 2011

@dm1 u mna je to so vsetkym tak... ked ma to drapne, tak poriadne 😀 😀 😀
inac - keby si sa chcela toho jedneho zilkovaca zbavit, tak by som ho mozno aj kupila od teba! nemas niekde link alebo obrazok ze aky to je?

lukika
21. jún 2011

@dm1 no čas mám oslava bude až cez prázdniny možno by som skúsila aj nejaké kvietky nadrátkovať síce bojím bojím ale ak sa nepodarí tak dám bez drátku ale ruže sú asi tažké ved to ten drátok neudrží alebo ano otáznik chcela by som tam dať ruže a tie drobné kvietky biele také asi jasmín sa to volá to je asi všetko lebo neviem čo by som tam ešte mohla dať

lukika
21. jún 2011

@vlada111 teraz som dopozerala torty a dočítala vás krásna tortička ten chlapec úplná nádhera
@mizulienka krásne sa ti podarila orchidea ale nič si z toho nerob aj ja som taká sebakritická a čo sa zdá iným pekné ja by som stále dačo vylepšovala
@jakelina super bart a celkovo všetky tortičky krásne baby ale fakt neskutočne hriešne píšete ak sa človek chvíľu nedostane k PC tak má smolu

mizulienka
22. jún 2011

@lukika dakujem, urobila som novu, tak uvidime, ci sa bude pacit 🙂 ja by som ju mozno este vedela nejako vylepsit, ale uz sa musim pustit do dalsej torty, presunuli mi ju z nedele na piatok.

dievcence, kolko vajec davate do formy priemer 26? dakujem

dadka212
22. jún 2011

@gumkacka1 ja keď som malovala na povrch gelovkou, tak som dávala vodku, ten alkohol sa pekne vyparil, ale gelovka bola sále akoby mokrá na povrchu a lepilo to, farbilo, proste neuschlo a to bolo nafarbené 3 dni...to by som skôr volila prachové farby, tie uschnú...

vlada111
22. jún 2011

@lukika ďakujem pekne za pochvalu. Stálo ma to dve nevyspané noci 😀

mizulienka
22. jún 2011

baby kolko mam dat vajec do 26 formy? dakujem, suri mi to 🙂)

lenocka23
22. jún 2011

@mizulienka ja mam 28cm a davam 3, ked chcem vyssie tak 4.. na obycajnu piskotu teda...

jakelina
22. jún 2011

@mizulienka já dávám pět, asi záleží na receptu.

lusil2005
22. jún 2011

@mizulienka ja robim na 26 cm mramorak zo styroch vajec a je to pekne vysoke. teraz som robila tu falosnu piskotu z troch, ale bolo to o nejaky cm nizsie ako ten mramorovy...

lusil2005
22. jún 2011

@dm1 nooo super, tak ked ho nepotrebujes tak ho kupim 🙂

katulkaaaaaa
22. jún 2011

baby viem ze sa to velakrat rozoberalo ale mam robit tortu na decku oslavu kde bude 11 ludi,aku velku treba?aby nebolo malo?tento vikend mam dve take 🙂 dakujem

fukylove
22. jún 2011

babulky dakujem za tie odkazy na tocenu tortu 🙂 pre vysvetlenie postupu uplne stacilo... 🙂

lussy23
22. jún 2011

@yamahafazer - xixi sa musím smiať. Písšem si ešte s dvomi vyučenými cukrárkkami a nikto z nich s aneučil parížske trojhranky vrátane nás. =( Mohli naozaj dať iný zákusok, toľko ich je.....Okrem tohto tam boli aj Pražske gule, Tvarohové rezy a Striežky, no tie sme robili, no len raz a to asi pred mesiacom..Som zvedavá, kde ten zákusok vyhrabali. Je to z dobošových plátov naplnené parížskym ťažkým krémom, potiahnuté čokoládou a nakrájané na trojholníky. No viac už o tom neviem. A hmotu sme od prvého ročníka používali WI. Zo sušeného mieka sme na tortu použili raz a aj to bolo v druhej skupine. A želé rezy poznáte?
@gabika11 dnes si idem skúsiť. už mám aj predstavu, akú urobiť tortu. =o) Amatér? To by som ani nepovedala. Tortičky sú naozaj krásne.

daniz
22. jún 2011

@gumkacka1
@jakelina ja by som volila asi vodku....

yamahafazer
22. jún 2011

@lussy23 tak to uz sa ucite vsetko mozne to my sme vtedy take vobec nerobili a hmota len susene mlieko a zdobilo sa kremom ziadne taketo teraz veci co sa predavaju a to bolo 10 rokov do zadu takze teraz sa aj zakusky ine ucite.Ja vobec nepoznam ani jedny co si napisala to sme sa vtedy take vobec neucili.Vtedy sme nemali ani sajnu o niakych inych hmotach a vobec sme nepotahovali celu tortu ,ale sme vykrajovali a lepili po kuskoch.To je inak sila ake zakusky davaju na skusky to maju dat len ztych co dobre poznate a robite.

yamahafazer
22. jún 2011

@mizulienka ja robim az z 9 vajec na 28cm priemer to asi fakt zalezi od receptu a na 23cm robim z 3 vajec

citam,ze ste objednali navyse veci ja som tiez raz tak objednala,ale som to poslala na spet a vratili mi peniaze

@dadka212 tiez pouzivam vodku a tiez to neuschlo na torte,ale ked som malovala figurku a susila ju vonku tak to krasne uschlo,ale na tej torte mi to tiez neuschne

@katulkaaaaaa no to je tak ked nevies ci budu chcet aj domov dat ja robim najviac 32cm

@lussy23 a ty kde chodis do skoly?

lenocka23
22. jún 2011

baby, ktore ste na facebook-u, nasla som tam skupinu "Angry Birds"... mozno to poznate, ale ten fotoalbum s tortamy je vazne inspirujuci... 🙂 😉

lukika
22. jún 2011

@mizulienka ja som robila z 5 ked som robila mramorák ale kldne by stačilo zo 4 lebo som mala toho veľa ale ked som dávala múku a cukor po lyžiciach podľa vajec tak zo 6 vajec

lussy23
22. jún 2011

@yamahafazer - chodím do Púchova, naša majsterka býva aj v televízií - Neviem či sa tá relácia nevolala varím varíš varíme. A stými zákuskami pravda. Nám tam mohli dať čokoládové špice napríklad. je to prplačka, ale stále lepšie ako niečo, čo sme nikdy nepiekli. No my na tortu dávame to WI a ,,milion" ozdôb. Až sa čudujem čo tí ľudia s tým robia

lukika
22. jún 2011

ja som lepila tiež s alkoholom ale teraz som premýšľala že lepšie je kúpiť si asi práškové farby namiesto gelových lebo tie práškové využijete aj na sucho ked sa farbia kvety čo myslíte skúsenejšie pekárky otáznik kupujete si práškové alebo gelové

vladka1
22. jún 2011

prosím prosím o radu...holky, která jste dělala berušku (lienku po slovensky), tak tu černou hlavu jste dělaly gelovkama a barvily ji na povrchu?...Mám problém...když nabarvím na povrchu, neuschne mi to, lepí to a barví....díky za jakoukoli radu 😉

yamahafazer
22. jún 2011

baby nemate niekto na predaj tu krajkovu formicku na sugarveil?viem ,ze si to roztrihli a polku predali baby niektore a to sa tu uz vobec neda nikde kupit ved to nikde nemaju jedine v cechach

@lussy23 ja nic nepozeram neni kedy tak nepoznam a spice som nemala teda rada robit hlavne vtychto teplach sme to museli robit zavrety v boxe aby nepadali
a ucite sa robit aj kvety na drotikoch?