Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

angie777
6. júl 2011

@vlada111 a treba vystlať komplet cele vnutro,aj boky papierom?

vlada111
6. júl 2011

@ikula2 nevlhčia sa. len stredný. A ten citrón daj, to je dobrá rada, to je fakt chutnejšie. Ja dávam ešte kus masla. A tých 800ml mne teda zožralo ☹

vlada111
6. júl 2011

@angie777 nie len dno, boky sa ti musia zalepiť, aby sa ti cesto nezlialo do stredu, nebudeš mať rovný povrch potom.

angie777
6. júl 2011

@vlada111 dakujem ti pekne. 🙂

vlada111
6. júl 2011

@angie777 rada, ja som to odkukala tuto od kočiek.

ikula2
6. júl 2011

@vlada111 dakujem krasne tak urobim iba rovno a prerezem, vies mi aj napisat tu zalievku? Mozem pouzit do nej aj cerstvu stavu z malin?

ikula2
6. júl 2011

@angie777 neviem aku velkost ides kupovat, ale to je drahe pozri sem tie ceny sa pohybuju tak 4 az 5 eur.
http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty-eshop/c...

anjelicek26
6. júl 2011

@daducha - to znie supeeer 🙂 Musim skusit, ja robievam len slahacku a bielu cokoladu, ale mascarpone a maliny, no slinky mi tecu xixi

angie777
6. júl 2011

@ikula2 dakujem.

vlada111
6. júl 2011

@ikula2 môžeš dať šťavu ale o to menej vody. Len neviem, či šťava nemá tendenciu kysnúť. Ja dávam vodu, lekvár, šťavu z citróna a nastrúham kôru, šťavu a kôru z pomaranča, cukor samozrejme, malé maslo a rum. Dochucujem to tak, aby to bolo kyselkavo sladké. Dúfam, že ti to takto bude stačiť.

lusil2005
6. júl 2011

@jajuuus hehe mna caka polovnicka buduci tyzden... pre svokra k 50. 😕

mizulienka
7. júl 2011

@jajuuus ovocie uplne rozmrazujem, troska poprasim praskovym cukrom a rukou este troska vytlacim stavu a nedavam az uplne k okraju, aby nahodou stava nevytekala von. Nevadi, ze sa ovocie troska popuci.
Aby som mala istotu ze ovocie nevytecie, tak dam vrstvu kremu aj na horny korpus, ktorym prikryvam, tak je ovocie ako keby zabalene v kreme.

mizulienka
7. júl 2011

@mia114 ty si mi raz pisala, ze robis krem s bielou coko...dobre som si zapamatala?
1 vanilkovy puding, do toho moze aj cela biela cokolada, troska cukru, do toho potom trocha masla, chyba mi tu este nieco? dik 😉

yamahafazer
7. júl 2011

ahojte
prosim vas hodite mi niekto link na ten monikin obchod na facb ja som si ho zabudla ulozit ,dakujem

katulkaaaaaa
7. júl 2011

@mizulienka pise ze od pondelka,sa tesiiim 🙂 ja som robila krem puding z mlieka,do toho roztopit cokoladovu tycinku vmiesat maslo,robila som dva krat a vzdy sa mi to zgrcne 😠 ze by ta cokolada?aj teraz v torte to ja citim take bleeee...aj ked ostatny hovoria ze je vyborny ten krem,tak neviem ci uz mam deformaciu ci co 😝

katulkaaaaaa
7. júl 2011

@jajuuus ja stale dokola robim ten falosni parizsky 350gr cukru,slahackova smotana 33% uvaris spolu ked zacne vriet odstavit a vmiesat 100gr kakaa,ked sa spoji vmiesat 150gr cery rozpustenej...pekne sa to spoji dat na noc odstat rano vyslahat s trochou rumu dve masla...je vyborny cokoladovy,ked robim pre deti nedavam rum a pridam banany,kazdy co skusil velmi chutilo 🙂 ....este som zabudla malo by sa pridat jedno zltko ale ja teraz v lete nedavam a nic sa nestalo 😉 a moze sa dat aj pod potahovku,drziii 😵

ikula2
7. júl 2011

@vlada111 dakujem vladka, idem to skusit taku malu piskotku ason na chut ci to bude dobre. Prosim ta to maslo to je len na potretie ci davas aj dnu? A este sa chcem spytat zvazujem ci neurobit dve knihy jednu zatvorenu ta bude klasika piskota plnky a druhu na nej otvorenu a to by bola puncova. Je ta puncova pevna? Kedze tam nie su maslove plnky. Lebo by som to chcela dat trosku sikmo na seba, ci to bude drzat tvar, lebo tie rohy budu trcat. Dakujem velmi za postup 🙂 . Postavenie myslim ako na tejto foto.

yamahafazer
7. júl 2011

@mizulienka ty si poklad ty mas vzdy vsetko 😵 moc dakujem a neviem ci uz funguje len som sa chcela pozriet ci ma taku krajku silikonovu

yamahafazer
7. júl 2011

pozeram taku krajku nema ani takuto borduru co je dole okolo tohoto srdiecka vrchneho co posielam foto nemozem to nikde zohnat neviete niekde kde by to mali?dakujem lebo mam na september objednavku na takuto tortu,ale chcu jemnu fialovu

yamahafazer
7. júl 2011

neni to dobre ani vidiet,ale viem,ze niektore to pouzivate nie su to obycajne perlicky,ale take velike gulicky a je na nich vela malinkych guliciek

mizulienka
7. júl 2011

@yamahafazer zhodou okolnosti viem, lebo aj mne sa strasne paci a stale kontrolujem, ci ju este maju 🙂

http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...

mizulienka
7. júl 2011

@yamahafazer a ta bordura tiez ju zvyknu mat na formickach.sk, teraz ju momentalne nemaju ale urcite ti ju budu vediet objednat, su velmi ochotni.

yamahafazer
7. júl 2011

@mizulienka a nevies ako sa ta bordura presne vola?

mizulienka
7. júl 2011

@yamahafazer BR144-Beaded Border
na formicky.sk maju na pravej stranke katalog, ked si das ze stiahnut pdf, tak si mozes poprezerat, co vsetko maju a objednat si to, ak to nemaju na sklade...pre istotu sa este pozri, ci to je ozaj to, co hladas, ale myslim, ze ano.

jakelina
7. júl 2011

@vlada111 já mám 40, začínala jsem brzo 😀 😀 😀

mia114
7. júl 2011

@mizulienka ja robievam aj s bielou aj tmavou cokolodaou, uvarim si puding s cukrom, pridam cokoladu a rozpustim ju v pudingu, necham vychladnut , maslo si tiez necham zmeknut, nech ma aj puding aj maslo rovnaku teplotu , potom rozmixujem puding, a cast masla rozmixujem a pridam puding, a potom este pridavam maslo podla potreby 😉

mizulienka
7. júl 2011

@mia114 super, dakujem 🙂

dm1
7. júl 2011

@yamahafazer je to cernicova bordura skus do formiciek napisat oni ti objednaju. Este v tom druhom e-shope na FB ju mali.