Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
18. júl 2011

Ahojte,
posielam svoje posledne torticky a mam na Vas jednu prosbu.Mam objednavku na torticku ale nie potiahnutu hmotou ale cokoladovu.Ja mam pred polevami velky respekt,nikdy nie su krasne rovne ako by som chcela.MAte na to nejaky trik ? Alebo radsej to potiahnut plastickou cokoladou? Mate na nu prosim aj recept.
Dakujeeeeem 😵

daducha
18. júl 2011

Este tieto som zabudla ..

lencza
18. júl 2011

@daducha krásné....koukám, že jsi zrovna používala tu jedlou fotografii............jak se ti s tím pracovalo?

lusil2005
18. júl 2011

@eliska22 nieee, figara som dala dve, lidlacku len jednu 😅

broucek2
18. júl 2011

@angie777 na 25*25 jsem dávala 16 vajec a na 35*35 26 vajec

lusil2005
18. júl 2011

@mizulienka hej, ona je taka super lebo je tam ten tvaroh. velmi to osviezi tu plnku.

lusil2005
18. júl 2011

@katy1979 netreba. ani ja som nemala a uz som tam nakupovala dva krat.

broucek2
18. júl 2011

@mizulienka vypadá to tak a asi by se s ním nejlíp ty obrázky dělaly.

daducha
18. júl 2011

@lencza dakujeeem ,no ja som si ulahcila pracu tym, ze oblatka bola vytlacena priamo na bielom fondane.Tak som to len jedlym lepidlom prilepila na potiahnutu tortu.Inak sa musi pouzit gel na oblatku dole aj hore,niektore baby to pretru medom.

vlada111
19. júl 2011

@adrianai to isté ako karkulka 🙂

mizulienka
19. júl 2011

@daducha krasne vsetky tri a tie lodicky paradne 🙂 aku mas prosim ta sablonu na lodicky? dakujem

katulkaaaaaa
19. júl 2011

baby mam objednavku na sobotu kedy mam robit postavicky?babetko a kitinu...a mm a svokrovi rozmyslam ze spravim tortu tu zabijackovu,ina ma nenapada...budem robit z mmf,mozem zacat aj dnes nieje to skoro?

mizulienka
19. júl 2011

@katulkaaaaaa na postavicky vobec nie je neskoro, teraz ked je teplo, nech to pekne preschne...aj ja uz dnes zacinam na piatkovu tortu 😉

daducha
19. júl 2011

@mizulienka mam to z casopisu Torty od mamy,myslim ze hned 1.cislo.

Baby dakujem za vsetky like,vzdy ma velmi potesia 😵 😵

@katulkaaaaaa kludne dnes, ja presne ako mizulienka zacinam s modelovanim v utorok 😉

mizulienka
19. júl 2011

@daducha aha super, tak ten mam 🙂 dakujem

katulkaaaaaa
19. júl 2011

@eliska22 dakujem uz som im napisala,uvidim co povedia to az na september mam robit 😉

anjelicek26
19. júl 2011

Tak tuto torticku dnes povezieme Saske do skoly, celkom sa mi lubi, hlavne bude super chutit, je v nej vyse kilo malin 😅 A je neskutocne tazka, este musim vymysliet, ako ju do tej skoly dopravim, aby to prezila 😕

monika_123
19. júl 2011

@daducha ja mám doma 500g plastickej čokolady co chcem poslat niekomu na skusku,nechces? 😀 len neviem ci ti to bude stacit pol kila

dajna11
19. júl 2011

tak,kúpila som si prvý krát lidlové americké cukríky,uvidíme ako to s nimi pijde....sú dobre?

katulkaaaaaa
19. júl 2011

@dajna11 su najlepsie,mne sa z nich robi vsetko dobre...slovenske jojo tie zase mne nevyhovuju

katy1979
19. júl 2011

@anjelicek26 ako si to nakoniec robila podla pravitka?

anjelicek26
19. júl 2011

@katy1979 - jj podla pravitka, nie su uplne dokonale, ale to je skor mojim rezanim ako tym pravitkom 😕 Deckam sa lubila, tak snad bude aj chutit 🙂 Len mi ruky takmer odisli to niest toho pol kilometra z parkoviska, ved to ma 6 kil 😕

desmodka
19. júl 2011

baby prosim vas ako robite sivu farbu, lebo ked som dala wilton ciernu tak mam fialovu 😀 dakujem

dajna11
19. júl 2011

@katulkaaaaaa hej????no teda dnes mi prišla kupovana hmota,vedeiť toto ,skusila by som najprv mmf z nich,ale tak neva....asi kupim ešte jedny a aj ozdoby z toho idu?mne sa nikdy nedarili z mmf.

katy1979
19. júl 2011

@desmodka aj z extra ciernej je fialova 😀 ak jej das viac bude seda. ale tmava seda.

katy1979
19. júl 2011

@anjelicek26 a aku plnku si robila. cerstve maliny a dalej co?

anjelicek26
19. júl 2011

@katy1979 - robila som ten krem z bielej cokolady (ako parizska slahacka) a pridala tam mascarpone po vyslahani. Na tri velke slahacky tri 150g biele cokolady a dve 150g mascarpone. Ja som fotila kamoske fotopostup xixi tak to sem prihodim 🙂 Na boky som dala len maslo s cukrom 🙂

desmodka
19. júl 2011

@katy1979 pridala som zelenu a mam sivu, neuveritelne, ale takto nas to na vytvarnej vychove vobec neucili 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
19. júl 2011

@dajna11 ano aj postavicky z toho robim 🙂 aj vsetko....mala som aj smaltex ten je super,ale minula som skusila z mmf a ide to

katulkaaaaaa
19. júl 2011

@anjelicek26 super postup 😉