Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lencza
8. aug 2011

@katulkaaaaaa no ten můj taky frflá.........já jsem opravdu začátečnice, tak mi všechno dost trvá, navíc do toho 2 děti, na který jsem prakticky sama, protože manža jezdí s kamionem, tak věčně nebývá doma.......ted jak jsem dělala 2 velký dorty během 4 dní, tak to bylo furt něco........ale pak když je baští, to už nefrflá 😀 😀 😀

broucek2
8. aug 2011

tak manžel má taky blbý řeči pořád, hlavně mu vadí ta ztráta času

elise
9. aug 2011

ahojte napíšete mi ako robíte slanú tortu? čo dávate na korpus a čo do plnky? dakujem🙂

dajna11
9. aug 2011

@elise ahoj,ja som robila z toastoveho chleba,niekto pečie zo zmesi na pečenie chleba v tortovej forme.plnky šlaáty,pomázánky,bud kupovane alebo si urobíš doma,ako máš čas a chuť.

elise
9. aug 2011

@dajna11 ten toustový chlieb iba ukladáš do formy? a nato pomazánky a nátierky?

elise
9. aug 2011

@dajna11 ďakujem🙂

katulkaaaaaa
9. aug 2011

dobre ranko moje prsia ,,rychlovka" 😀 dvojkilovky

veronkaj
9. aug 2011

@vrana sú krásne , naozaj super, a práve to že mne tie jednotlivé poschodia ruží sú moc pri sebe.

gabika11
9. aug 2011

ahojte kocky cukrarky, aku mate skusenost s touto hmotou na modelovanie postaviciek a kvietkov, prosim? http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1039/Wilt...

desmodka
9. aug 2011

@jakelina daj nejake biele srdiecko za babicku a mas to.. ja vzdy zacinam pri pismenach od stredu a zatial som sa takymto stylom stale trafila 😀

reruna
9. aug 2011

Ahoj, dělala jsem dnes poprvé ten piškot - kolik vajec, tolik lžic cukru a mouky, krásně mi narostl při pečení, ale jakmile vypnu troubu a pootevřu ji, aby trochu vychladl, tak okamžitě kecl dolů... ještě poškám, až vychlane, pak ho rozkrojím, jaký je vevnitř - nevím, co dělám špatně, tohle mi dělá i mramorový korpus někdy, myslela jsem, že je to tím olejem tam, ale tenhle piškot je bez oleje a udělal to samé, tak že by trouba?

janulkamartinko
9. aug 2011

@katulkaaaaaa sme viacere co maju takych manzelov,aj ten moj mi nepovie ,ze je torta pekna,ale vzdy najde aj najmensiu chybicku a hodi mi to na oci,ale potom mi sam povedal,ze len nechce aby som bola namyslena 🙂

janulkamartinko
9. aug 2011

Ahojte
Chcem sa spytat asi skor Trencaniek ci by mali zaujem o cukrarske nacinie,jedna sa skor o velku chladnicku,mixer vid foto,a je tam aj mixer kitchen,truby,formy.... je to moja byvala veduca,ktora prenajima priestory a tak sa chce vsetkeho zbavit..je treba to radsej vidiet...toto vsetko treba zlikvidovat,rozpredat do 15.8 tak ak by ste niektora mala zaujem napiste mi a ja vam poslem jej tel.cislo
za kvalitu foto sa ospravedlnujem je to fotene z mobilu

vlada111
9. aug 2011

@janulkamartinko keby boli nejaké vykrajovátka, plastové valčeky na cesto a podobné drobnosti.

dm1
9. aug 2011

@janulkamartinko tiez by som skor tie pomocky na potahovku pripadne formy mozno

janulkamartinko
9. aug 2011

@vlada111 tych pomocok malych takm moc nieje,my sme tam ani z marcipanom nerobili,jedna sa skor o stroje

@dm1 tie formy,rafiky su tam 24 okruhle,16,5 okruhla,srdcia v dvoch velkostiach a potom formy aj s dnom vejar,stvorlistok,auto 2D,...

vlada111
9. aug 2011

@janulkamartinko tie ráfiky by som brala aj ja. Mám zatiaľ len kruh.

mia1111
9. aug 2011

baby, ja som normálne nervózna... torta je v chladničke, už ju treba len potiahnuť a ozdobiť, ale ja neviem... mám 100chutí si z nej odkrojiť a vyskúšať, či sa vôbec bude dať jesť 😒 . Aby som predišla prípadnému trapasu. Korpus aj krémy som robila 1.krát...jááááááááj, toto je strašné....

fatima30
9. aug 2011

baby nejaky dobry ananasový krem s tvarohom?muzik by chcel taky poradte 😕

eliska22
9. aug 2011

dievčatá idem si po radu 😝 1x chcem robiť ten salkový karamelový krém a preto sa pýtam, koľko tam ide na jedno salko toho masla??? 😕 a aké ovocie zvyknete dávať ? viem, že tu sa o tom už písalo, ale blbá som si to nezapísala 😅

dm1
9. aug 2011

@eliska22 na jedno salko davam 300g masla a ovocie mi k nemu moc akosi nejde len banany som davala

eliska22
9. aug 2011

@dm1 ďakujem 🙂

mizulienka
9. aug 2011

@eliska22 ja som raz do salkoveho (ale robila som z paleneho cukru) davala cerstve jahody a bolo to super.

eliska22
9. aug 2011

@mizulienka dík aj ja som rozmýšľala nad jahodami alebo malinami, idem robiť sestre tú tortu na meniny, tak vyskúšam, ona znesie 😀 lebo potom mám objednávku na karamelovú, tak to chcem mať vyskúšané..... 😉

mizulienka
9. aug 2011

@eliska22 potom daj vediet, ako chutila ta salkova....podla mna salkova moze byt dobra aj s visnovym frutafilom, uz mi to viaceri vraveli. Ja tiez urcite vyskusam.

eliska22
9. aug 2011

@mizulienka ja som teraz našla, že tie jahody namočiť do čokolády a tak ukladať na krém a potom posypať ešte orechmi praženými.......to môže byť aká mňamka.......tak toto rozhodlo, takto to urobím 😵

lussy23
9. aug 2011

@dm1 @jakelina - krásne torty
Ozaj ešte som sa chcela spýtať. V tej Gaštanovej torte je aj nejaké PDP. Čo to je?

zuzana124
9. aug 2011

Ahojte šikulky, idem robiť svadobnú tortu a uvažujem nad kúpou formičky na perli, pravdepodobne asi nad silikónovou len sa neviem rozhodnúť aký priemer. čo poviete na túto, oplatí sa mi do nej investovať? http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...
Nie sú veľmi malé? Alebo takúto http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...

katy1979
9. aug 2011

@lussy23 PDP =prasok do peciva