Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
30. aug 2011

@eliska22 trocha ivory a trocha hnedej, kaktus je vlastne uhorka dopichaná špáratkom - môžeš vystužiť špáratkom 😀 😀

vlada111
30. aug 2011

@jakelina jééj super torta a kočka oslávenkyňa. Aké si mala chuťovo tie poschodia?

ada9557
30. aug 2011

Všetky tortičky sú tááák krásne.tak vám pridám jednu moju amatérsku 😅 .Ja pečiem len tak pre nás.Táto bola pre sestru.Teda najnovší prírastok do rodinky 😵

hobitkova
30. aug 2011

jdu si k vám pro další radu, o víkendu mě čeká těhu torzo a přemýšlím v čem mám upéct břicho a prsa - mám na to skvělé misky z nerez oceli, ale nevím, jestli přežijou to pečení v troubě - nemáte s tím někdo zkušenosti???

dadka212
30. aug 2011

@hobitkova bežne pečiem v nerezových miskách a v pohode prežijú 😉

jakelina
30. aug 2011

@vlada111 každé poschodí jiný krém a ovoce. Jenom dole byl karamelový bez ovoce a pak jahody a banány v tom druhém a třetím patře.

mizulienka
30. aug 2011

@vlada111 napises mi prosim presny recept? dakujem.

ikula2
30. aug 2011

@jakelina dakujem za info a torta je naadherna ake su to kvietky? Posles aj blizsie foto toho kvietku? Krasnucka

Ja som akurat dorobila tortu na zajtra, zdobila som bielkom, ale ziadna slava triasla sa mi ruka 😝 a celkovo mi nevysiel ten bielkovy krem ta konzistencia bola taka tuha a cukor bolo velmi citit. Dufam, ze sa bude pacit. 🙂

jakelina
30. aug 2011

@ikula2 dort už jsem rozdala a snědl se skoro celý. Kytičky jsou takové vymyšlené, jenom kulička obalená lístečky. Něco jako růžička. Co mám fotky vyfocené víc zblízka, tak jsou rozmazané.
Tvůj dort je nádherný, fakt krása. Jak jsi dělala ty srdíčka??? Jenom z hmoty nebo je to nějaký formička???

lusil2005
30. aug 2011

@dm1 ja som niekde citala ze do mliecnej treba dat menej sirupu. ale aj miesat podla mna mozes. ja furt miesam cokoladovu mmf s obyc mmf. zafarbi to lepsie ako ked farbim obyc mmf kakaom...

lusil2005
30. aug 2011

@mizulienka uz som pisala na FB 😀 neviem ci to bude take dobre, lebo hneda coko ma vyraznejsiu chut ako biela. ci to neprerazi to mascarpone. ale zle to urcite nebude 😝

lamps
30. aug 2011

@ikula2 tá je krásne, určite sa bude páčiť 😵

ikula2
30. aug 2011

@jakelina dakujem za foto super, krasne. Tie srdiecka su vykrojene a potom som to modelovala v rukach, aby boli viac do priestoru.
@lamps dakujem 🙂

jakelina
30. aug 2011

Holky loučím se s vámi na týden. Zítra ještě nakouknu, ale pak odjíždíme. Pečte ať se daří a těm co mají děti školou povinné přeju úspěšný začátek školního roku.

lenocka23
30. aug 2011

@jakelina stastnu cestu a uzi si volno... (my mame buduceho prvaka, tak zacinam pomaly stresovat... 😉 )

mizulienka
31. aug 2011

@jakelina stastnu cestu, prajem krasny cas s rodinou, oddychni si 🙂

baby, kde kupujete take tie goralky na drotikoch...take tie ozdobne, co sa dava na tortu, nejedle to je.

sofi07
31. aug 2011

@mizulienka ja som kedysi v t-fornaxe kupila

mizulienka
31. aug 2011

@sofi07 prave som tam pozerala, ale maju iba take slzicky...mne by sa viac hodili asi gulicky...ale mozno, ze aj v kvetinarstve maju, skocim dnes pozriet.

miruska76
31. aug 2011

@jakelina nadherna 🙂 🙂 🙂

miruska76
31. aug 2011

Aj ja pridávam zas po dlhšom čase tortičku pre syna k 4 narodeninám. No nie je až taká super, hlavne, že sa páčila a bola mňam, takže svoj účel splnila 🙂

dadka212
31. aug 2011

@jakelina šťastnú cestu a užite si 😉

ja idem akurát na ďalšieho 3D psa 😅 ja som asi nejaká pošahaná,vždy sa nechám ukecať ani neviem ako a potom si hlavu trieskam 😝

bzucinka2
31. aug 2011

@ikula2 ved je krasna, urcite sa bude pacit 🙂
@jakelina tak si oddychni a uzi si to 🙂
@mizulienka ja som kupovala nie na drotikoch na korunaplus pouzila som ich na krstinovej asi 2 tyzdne dozadu a na drotikoch som kupovala v kauflande a tu
http://www.cukrarskepotreby.sk/category.php?id_...

bzucinka2
31. aug 2011

@dadka212 ja idem na traktor 🙂

mizulienka
31. aug 2011

@bzucinka2 dakujem, tak vravis, ze aj v kauflande to maju?

vinka
31. aug 2011

baby ktorá ste tu robili tie torty s tými jak orientálnimy vzormi.isto som to tu videla len neviem či dobre píšem.To také aj podprsienky robia s polevou bielou.ak ma rozumiete čo myslím. 😕

bzucinka2
31. aug 2011

@mizulienka neviem ci to mavaju pravidelne, ale u nas som ti uz videla parkrat v tych lacnych boxoch, nieco ako vypredajove 🙂

baby mam robit 5 poschodovu okruhlu tortu, ale priemery by ste davali?

anibas
31. aug 2011

@bzucinka2 žeby - 30 - 25 - 20- 15- 10 ?? alebo 32 - 27 - 22 - 17 - 12 - ??

anibas
31. aug 2011

@bzucinka2 koľko kg ?

lenocka23
31. aug 2011

@mizulienka chces ist pozriet tu u nas do kvetinarstva? ja sa tam uz dlhsie chystam, len neviem ci to bude mat zmysel, tusim ze tam nemaju zive kvety, len umele tak ktovie ci maju material na kytice.... ci sa mylim? 😉

mizulienka
31. aug 2011

@lenocka23 ano tu do toho nasho kvetinarstva chcem ist 🙂 maju tam zive kvety a pani je velmi mila, uz mi vela krat pomohla, ked som nieco potrebovala na tortu, drotiky mi tusim dala, maslu a tak 🙂