Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
12. sep 2011

@broucek2 suprova 🙂

bzucinka2
12. sep 2011

@bianca kedze su u nas v meste, tak ja si tam chodim osobne pre veci, ale s vyrobkami som spokojna, ked budes chciet, mozem ti tam ist nakupit a poslat 🙂
@mrka2 j A som objednavala od kamky asi v stredu a dnes mi to uz aj prislo 🙂

vi3ka
12. sep 2011

@dadka212 jéééj ďakujem veľmi pekne za radu. dúfam, že sa podarí. 😀

dm1
12. sep 2011

@bzucinka2 a kdeze su foto tvojich torticiek teraz? som prehliadla?

mizulienka
12. sep 2011

@lusil2005 ja som popleta, na sugararte ju maju, ale stoji az 11,40 eur

http://www.sugarart.sk/forma-ornamenty-scrolls-...

mizulienka
12. sep 2011

@lusil2005 a teraz mi pani z formiciek.sk napisala, ze za predpokladu, ze vyrobca nezmenil cenu, predajna cena bude 9,90...tak ja asi pockam na to a kupim si aj nejaku "nevyhnutnu" borduru, poskulujem po tej "cernicovej" 🙂

broucek2
12. sep 2011

děkuji za laiky a komentáře. Poslední dobou jsem tak unavená, že jsem šťastná za jednoduché dorty

dm1
12. sep 2011

@mizulienka ja som ju tiez za taku cenu kupila. Pani tam bola zlata mala som ju na vymneu lebo som tam kupila davnejsie sadu na postavicky ale len taku plastovu a bola to zla kupa bolo to malicke ani som to nerozbalila. pani ochotne po polroku vzala spat a dala zato tu druhu formu 😵 . Fuha a cernicova bordura pekna sice ale na moj vkus moooc draha. ja poskulujem po nejakej forme na krajku - sice tiez draha ale zase ma viac moznosti vyuzitia ako bordury

mizulienka
12. sep 2011

@dm1 tak taku formu na krajku by som aj ja chcela 😀 ale radsej ich ani nejdem pozerat....som sa spoliehala, ze monika bude mat krajky, ze aspon usetrim ale asi nic z toho nebude.
Mne sa ta bordura velmi paci, aj ked je trosku velka a da sa vyuzit iba na niektorych tortach, tak mozno si ani to nekupim 🙂 ved aj tak teraz nemam ziadne objednavky...az na koniec septembra jednu 😕 😕 😕 nejak mi to nejde.

mrka2
12. sep 2011

dievcata, tak od Kamky mi uz prislo, pisala som jej na FB a o hodinu zvonila postarka 😀 tak ale dali si na cas,ale ze vraj cakali na pilku. som si ju konecne objdenala,ale teda neviem,ako to pouzit 😕 ale hadam to nebude nejako zlozite 😀 no uz len cakat na PDT z cukrarskych potrieb,ale to uz asi dopredu viem,ze nepride 😠 nechapem,ved ked poslem peniaze,tak mi to maju hned poslat,no nie? naco pisu,ze maju na sklade,ked potom cakam tak dlho??? 😠

dm1
12. sep 2011

@mrka2 myslis cukrarskepotreby.eu? ja som tam mala vzdy stastie do 2 dni som to mala doma ani zaplatit som este nestihla a uz mi postarka zvonila 😅

dadka212
12. sep 2011

@mizulienka možno pečenie s kamkou...tam ti budú vedieť niečo také ako Monika mala objednať toto majú na fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1066408...

dm1
12. sep 2011

@mizulienka to ja si tiez vzdy pozeram ze co si kupim a nakoniec vacsinou odolam 😝 . aj tie ornamenty co sme sa o nich minule bavili som zase odlozila v obchode naspat na miesto. Je mi to luto dat take velke prachy ked to pouzijem mozno raz za pol roka 😝 . Sice aj sugarveil bol drahy ale to je moja srdcova zalezitost 😵

a veru monika sa vobec neozyva cakala som na nu s tymi krajkami aj s celou objednavkou len na to aj SFV som chcela vziat ten co mala v akcii ale asi sa nedockam veru ☹

dadka212
12. sep 2011

@dm1 tiež som čakala na moniku, ale....asi jej to nešlo tak ako chcela....

mizulienka
12. sep 2011

@dm1 ten sugarveil laka aj mna, ta krajka je nadherna....ale zasa ja povacsine robim iba detske torty 😕 aj ked to ma bavi, z casu n acas by som chcela aj nejaku dospelacku 😉

reruna
12. sep 2011

Ahoj, všem děkuji za to, že se vám líbil můj dortík s autíčky 🙂 jedinému osavenci se u nás ale nelíbil ☹ den před oslavou si vymyslel, že nechce buráka, ale bleska, horneta a chicca (další ty autíčka) no ale já už jsem to měla hotové ☹ bylo mi to pak hrozně líto, že jsem se tím tolik dělala a když syn uviděl dort, tak začal křičet, že nechtěl buráka, od dětí se asi vděk moc čekat nedá 😢 Ale jinak všem moc chutnal, dělala jsem mramorový korpus kakaový, vyzkoušela jsem konečně ten kaštanový krém (pyré, kysaná smetana, máslo, cukr) a rybízový džem. Krém sám o sobě mě zklamal, po té chvále tady jsem čekala něco extra, ale celkově s tím džemem to bylo výborné.
No měla bych na víkend dělat dortík pro druhého syna - mají narozeniny týden po sobě, chtěla bych udělat s mašinkou nějaký, tak doufám, že tomu se zavděčím více....

mizulienka
12. sep 2011

@reruna nebud smutna, deti menia nazory z hodinky na hodinku 🙂 aj u nas to je tak...misko chcel uz tortu so spidermanom,hodinu na to s krtkom a nakoniec ze tank 😀 a mal hasicske auto 😀 😀 😀
mne to gastanove pyre v torte velmi chuti, ale vidis, ze 100 ludi 100 chuti 😉

reruna
12. sep 2011

@vlada111 nádherný dort! dokonale potáhnuté, hlaďoučké, nádherné květy, krásné ornamenty 🙂

lencza
12. sep 2011

ahoj

tak já právě baštím dortík s tím kaštanovým pyré a jako vůbec to není špatný.......jsem včera vytáhla z mrazáku zbytky korpusů a uplácala jen takový minidortík, chtěla jsem si vyzkoušet ty udělátka, co jsem si koupila, a taky ochutnat ty kaštany.........tak jsem vzala včera kousek i k mým rodičům a taky jim to chutnalo

@reruna je mi líto, že syn takhle reagoval, to věřím, že tě to zamrzelo..........dcera bude mít za měsíc 3 roky, tak taky plánuju dortík.........tak doufám, že mě s ním taky nepošle do háje 😒

reruna
12. sep 2011

@mizulienka no jo, vím, že on za to nemůže, on chce každou chvíli něco jiného, ale v tu chvíli mi to fakt přišlo hrozně líto, protože jsem mu chtěla udělat radost, tak jsem se přemáhala, jak se dalo, aby to nikdo nepoznal a pak jsem se vybrečela na WC, ať nezkazím oslavu 😢

reruna
12. sep 2011

@lencza a kde máš foto? mě v dotru ten krém taky chutnal, ale samotnej moc ne... když ale dělám čokoládový, tak ten bych vyžrala z misky celý, takže i nadále zůstává čokoládový můj favorit 🙂

jakelina
12. sep 2011

😉 @reruna jejda, to je škoda, úplně mi je tě líto. Bobku neber si to tak, on z toho nemá rozum. 😉

dadka212
12. sep 2011

@reruna je mi to lúto, no ale deti sú už raz také...nabudúce sa mu zavďačíš 🙂

lencza
12. sep 2011

@reruna no foto mám, ale není to žádný zázrak......jen taková rychlovka splácaná mezi obědem a odjezdem na chalupu.............a u mě taky zůstává čokoládový nebo pařížský favoritem, ale na ozvláštnění to není špatný

dadka212
12. sep 2011

@lencza môžem sa spýtať v ktorom meste si kupovala tie vykrajovatka?

vlada111
12. sep 2011

baby hodíte mi sem ten recept na tortu s gaštanovým pyré?

lencza
12. sep 2011

@dadka212 u nás ve Strakonicích, jižní Čechy

dadka212
12. sep 2011

@lencza ďakujem 🙂 oni chodia skôr do Hradca, že je tam vela vietnamcov, tak hádam aj tam budú mať niečo 🙂

bzucinka2
12. sep 2011

@dm1 este som ich nestihla nahodit 🙂 vecer sa posnazim 🙂

bzucinka2
12. sep 2011

@mizulienka ja som si u Matky z formiciek objednavala tiez teraz 3 bordury, sice su drahe ale uplne super sa s nimi pracuje vecer hodim foto, dve z nich som pouzila a tretia je ta cernicova 🙂
@mrka2 pilka je super vecicka, ja som s nou velmi spokojna 🙂
@dm1 monika je nejaka slaba, vravela mi ze v strede augusta bude mat a j zelenu otlacaciu podlozku a je uz aj stred septembra a nic, tak som tiez sklamana trosku ☹ a uz som potom poobjednavala inde ☹