Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. sep 2011

@mrka2 nevím jak slaví Marie svátek na Slovensku, ale pokud ho slavíš dnes, tak přeju vše nej nej nej. 😉 😀

dm1
12. sep 2011

@ikula2 ved som sa aj pytala ze kedy kto objednava ale tusim mi nikto neodpovedal. ale nevadi vobec nepotrebujem surne tie veci 😉

mizulienka
12. sep 2011

@lusil2005 ja tiez uz dlho hladam nejaky super coko krem ale este som ho nenasla, mna parizsky nejak neoslovil, ak tak iba ten bez masla, ale chcem vyskusat ten od Vladky co davala a aj tento velmi vychvalili, tak mozno pomozem.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24824&use...

@ikula2 vy ste to uz asi objednavali, ze?

vejinka
12. sep 2011

ahojte baby ja som si dnes vydrazila toto mimibazar.sk/foto.php?id=10648797&tab=5 som teda zvedava mate to niektora?

ikula2
12. sep 2011

@mizulienka @dm1 ja som sem pisala kto chce, no skoda, ale ta pani pridava stale nejake veci ja uz zasa zvazujem ci neobjednat, ale som najma zvedava na kurz, akym bude preratana suma a nakolko sa to vyplati.

bianca
12. sep 2011

@dm1
@dadka212 ja prave viem ze poplatky za prevod na cesk.ucet su fakt vysoke.Dufam ze chlap nieco niekde najde.Na MMB som dnes nasla jedneho co predava i na slovensku ne nema az take dobre ceny ako baby na ceskom

inak ja sa tesim ze vytiahnem muta na vylet do KE do cuk.pomocok ked uz je aj tam a pojdem si vsetko osahat jaaaaaaaaaaaaaaaj este mesiac musim vydrzat

zuba
12. sep 2011

@dm1 Dani ked to budeš už objednávať, daj mi prosím ťa vedieť, možno si čosi aj ja objednám - teda ak sa môžem pridať .

bzucinka2
12. sep 2011

@lusil2005 tu maniu poznam ja som mala minuly tyzden presne taku istu 🙂

lusil2005
12. sep 2011

@mizulienka ten receptik som sem davala aj ja pred par dnami 😅 tiez ho chcem skusit... ale hlavne ten korpus vyzera super!

mizulienka
12. sep 2011

@lusil2005 jaaj tak som teda velmi nepomohla, prepac 😕 😔

lucula73
12. sep 2011

@lusil2005
@mizulienka ja som sa tiež dívala na ten recept,no ten korpus sa ako vlastne prekrojí.....lebo tam má len dve časti?na vrchu je krem a poleva,keby som chcela na vrch dať cesto tak to asi treba upiecť vačšie,či..??

gumkacka1
12. sep 2011

a este moja dnesna

lusil2005
12. sep 2011

@mizulienka aj tak dakujem 😅

jakelina
12. sep 2011

@gumkacka1 krásná 😉

broucek2
12. sep 2011

@mizulienka @lusil2005 dělám tento čoko krém a je hodně podobný /ne-li stejný jako od @dm1/
Havana krém:
3 celá vejce, 20 dkg krystalu (dávám 15dkg), 2-3 pruhy čokolády (poctivou čokoládu, nikoli polevu!!!!!); vše šleháme ve vodní lázni asi ¼ hod. až hmota zhoustne. Nechá se vychladnout do vlažna.
Rozetřít 25 dkg másla do pěny, vlažnou hmotu po trochách zašlehat do másla. Do krému se dá po částech zamíchat ¼ l ušlehané neslazené šlehačky (není však nutné)

mrka2
12. sep 2011

@jakelina no vies,ze som dnes myslela na teba? ale som nevedela,ako je to u vas. tak napodobne 😀 a dakujem. 😉

dm1
12. sep 2011

@zuba jasne mozes dam ti vediet. Chcem to objednat az tesne predtym ako bude mat sestra prist nech to nema zbytocne dlho u seba a mozem jej dat hned potom peniaze

mizulienka
13. sep 2011

@broucek2 dakujem velmi pekne, ten znie spuer 😉

@dm1 ta baba tam ma aj silikonove formy na ornamenty za super ceny

simasa
13. sep 2011

@lucula73 Netreba robit ten korpus vacsi. Piekla som ju v nedelu a v pohode som ho rozkrojila na 3 platy.

dadka212
13. sep 2011

@bianca mne pani z mmb odpísala, že to pošle na dobierku, takže ja si to nechám poslať kamoške do čiech na dobierku a ona mi to potom prinesie 🙂

vlada111
13. sep 2011

@lencza nedáš mi sem prosím recept na tú gaštanovú tortu? Neviem ho nájsť a všetko mám nakúpené 🙂

vlada111
13. sep 2011

@mizulienka Luci ten pudingový som robila na tú moju fialovú tortu, je tam väčšie riziko zrazenia a veru sa mi to aj stalo. Ten bešamelový sa mi ani raz nezrazil. Dávala som ho teraz do tej svadobnej a veľmi im chutil 🙂

vlada111
13. sep 2011

@lencza super ďakujem 😉

lucula73
13. sep 2011

@simasa super,tak ho vyskúšam aj ja na tri pláty prekrojiť 😉

lucula73
13. sep 2011

@vlada111 prosím ťa a ako sa robí ten bešamelový?viem že sa to tu spomínalo,ale netuším kde to asi je....

cestovatelkaandrea
13. sep 2011

pozrite si zopar vytvorov na drobcove narodeniny.
Mozno pouzijete aj ako inspiraciu pre vase deti. Hlavne tie co maju doma "vlaciko maniakov"

reruna
13. sep 2011
mizulienka
13. sep 2011

@vlada111 ano ten som spominala, ten besamelovy, ja ho urcite vyskusam, je dost cokoladovy, tusim tam ide iba par lyzic kakaa, nie?

mizulienka
13. sep 2011

@vlada111 neviem,ci ti niekto odpisal o tu gastanovu tortu, ale ja robim pdla tohto receptu
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use...

a niekto podla tohto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301