Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
30. sep 2011

@katulkaaaaaa
@mrka2

Díky, holky..🙂 J8 mám problém hlavně s modrou a zelenou - Wiltonky mi nevyhovují kvůli odstínům... 😝 Asi si nějaké objednám..🙂

petusko
30. sep 2011

tak vam posielam moje minulotyzdnove a tohtotyzdnove, na neurcity cas posledne. Budem piect iba pre rodinu, kym si nenajdeme doma nejaky rezim 🙂
Ale budem vas sledovat a obzerat vase naaaadherne diela, drzte sa baby 😵

zdenallicka
30. sep 2011

@petusko Ta bota je nádherná... 😵 Všechny dorty krásné, ale ta bota!!! 😵

petusko
30. sep 2011

@zdenallicka jeeeej, ani nevies ako sa tesim, ze sa ti paci 🙂 ta je este cerstva, pred chvilou som ju supla do chladnicky 😅 robena vo velkej casovej tiesni 😝 este niekdy som tak narychlo nerobila torticky, ako tento tyzden.
Vcera som dokoncovala tu s korunkou, so zivou ruzou a okruhlu so zltymi kvetmi.
este raz dakujem 😉

lussy23
30. sep 2011

@petusko - to sú nádherná torty

miciatko
30. sep 2011

@petusko nadherne torticky a @zdenallicka ma uplnu pravdu botaska nema chybu

lussy23
30. sep 2011

@mia114 pokus????? Keď sme my prvý raz robili ruže, ani jedna nebola taká nádherná!
@dadka212 - veľmi krásna tortička
@anibas krásne topánky, ako naozajstné.

lenocka23
30. sep 2011

ahojte... chcela by som sa vas opytat, ci mate skusenost s maslom z Jednoty "Tradicna kvalita".... je teraz v akcii, tak ci sa oplati ho kupit viac.... dakujem... 😉

mariann2
30. sep 2011

@katulkaaaaaa mal 3,3kg robila som podľa http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-na... a tvar som si vyrezala podľa obrázku..., vytlačila som, vystrihla a rezala 🙂 dotvarovala punčovinou, hlavne lícnu kosť a vlasy robila rezankovačom 🙂

mariann2
30. sep 2011

@katulkaaaaaa a ešte korpus som piekla vo veľkom plechu z 8 vajec, prerezala jeden krát, dva korpusy som mala celé, jeden vyskladaný zo zvyšku, lebo celý sa mi už nedal vyrezať, tak bol z dvoch častí a zo zvyšku bola punčovina, neviem či ma pochopíš, píšem ako hotentot 🙂

mariann2
30. sep 2011

@vlada111 ja tortičky nepečiem dlho a každá ďalšia je pre mňa výzva, treba skúsiť a pôjde ti to, neboj 🙂

ada9557
30. sep 2011

Ahojte.Nestíham vás vôbec čítať, ale musím pochválit všetky tortičky.Sú proste nááááádhernéééééé. A chcem sa opýtať.Trasený krém robíte ako? 😨 Puding s ovocím a potom šľahačku alebo všetko spolu??? 😅 😅 😅 Dakujem za info.

lucula73
30. sep 2011

@ada9557 ja som robila minulý víkend,všetko spolu do misky...no ja to šľahačom prešľahám,na jednotku si ho dám,sa mi to lepšie spojí ako to triasť do nemoty 😀 😝

mrka2
30. sep 2011

@petusko krasne! niekedy ma naozaj zaujimaju aj dovody, preco si ludia davaju upiect prave take torty a pri tvojich ma zaujima, ci nevies, kto je to Jano a Vlado? to su nejaki sokovia v laske? 😕 😀

ikula2
30. sep 2011

@petusko teda ta topanka nema chybu 😵
@ada9557 traseny je so slahackou a pudingom aj ovocim spolu a staci trochu zatriast kym citis, ze sa nehybe krem

ja tiez pridam dnesnu torticku 🙂

desmodka
30. sep 2011

baby taka primitivna otazka 🙂 kupila som si silikonovu formicku na babatko... a ako sa s nou pracuje?? 😅 natlacit hmotu a pockat kym tam stvrdne??? DAKUJEM

mrka2
30. sep 2011

@ikula2 ta je krasna!! 😵

ja uz sa musim dokopat ist robit tortu, zajtra po nu pridu a ja ani neviem, co vobec vymyslim. 😕 😔

katulkaaaaaa
30. sep 2011

@desmodka presne tak,daj na pol hodiny do chladnicky a sup von,krasne babetko 🙂

ikula2
30. sep 2011

@mrka2 dakujem, nuz aj ja som tak robila tuto stale som nemala presnu predstavu, tak drzim palce ale urcite bude kraaasna

vlada111
30. sep 2011

@ikula2 toto je ono, niečo iné... 😉

ikula2
30. sep 2011

@vlada111 🙂

ada9557
30. sep 2011

@ikula2 dakujem 😉
@lucula73 dakujem 😉

ziza55
30. sep 2011

ahojte nevedeli by ste mi poradit nejaku narodeninovu torticku na 60tku?je to taka modernejsia zenska...dakujem

bzucinka2
30. sep 2011

prekrasne torticky, klobuk dole 🙂 pipik uzasny 🙂

adul67
30. sep 2011

@miciatko ahoj tak ten čo si tu dala zase ja nepoznám ,ale tento je pri nemocenskej hned skoro vedla na tej ulici je tam velky plagat na plote že formička ešte len začína tak tam toho moc nemá ale da sa objednat u nej a maju tam aj potahovky

lusil2005
30. sep 2011

baby, anketa... kto mate formicky na babetka - akej mate tu formicku farby?

havi
30. sep 2011

@adul67 dost drahe babo,ja ked som robila kamoske tak necele 2e som si pytala,inak milucka torta

yamahafazer
30. sep 2011

@ikula2 to je krasne sa mi strasne paci 🙂
@petusko no naparadu krasne
@lusil2005 ja mam modru som ti ju aj odfotila

yamahafazer
30. sep 2011

@lusil2005 a preco sa pytas?

yamahafazer
30. sep 2011

@mia114 krasne sa ti podarila 😉
@dadka212 si sikula tolko si sa narobila aby kazdy mal ten svoj kusok parada