Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenocka23
6. okt 2011

@dm1 a nechceli by radsej muzsky zadok...? (teda predok by som asi odmietla robit) 😖

79zuzana
6. okt 2011

@yamahafazer krasne torticky, aj ja som dostala objednavku na 70. (bezlepkovu) ale musi byt okruhla a je im jedno ako to urobim...
juj.. prosim poradte mi, ta torticka ma byt naplnena len slahackou a ovocim a navrch dam Dr. Oetker Icing... co mozem dat pod ten potah, mozem potriet torticku len dzemom alebo ak dam slahacku - rozpusti sa mi ten icing?

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka keď krájaš pilkou, krivý ti môže zostať len ten vrchný, inak ich musíš mať rovné. Ale keď si dáš pozor a cesto rovnomerne rozotrieš a po upečení dáš korpus dolu hlavou, musíš to mať rovné. Ak nie, tak ten posledný, čo ti zostane si daj na spodok, daj na neho rovnomerne plnku a zostanú ti už len rovné korpusy na dokončenie 😉

mizulienka
6. okt 2011

@vlada111 ch jaaj mna toto raz zabije 😀 tie rovne, ci krive korpusy, ja neviem, ja by som potrebovlaa tvorive stretnutie na pecenie a plnenie a krajanie korpusov 😀 neurobime take? 😉

vlada111
6. okt 2011

@jakelina ja vystužujem vždy, trvá to chvíľku a mám istotu, že to bude držať 😉

yamahafazer
6. okt 2011

baby a ked vystuzujete oplatkou tu oplatku date cistu ci ju obalite v potr.folii?lebo by som sa bala aby sa ta oplatka nerozmocila a potom by to neudrzala

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka @dm1 ja som dokonca odmietla prsia 😀

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka a do tej Nitry si sa neprihlásila? Je ti to asi ďaleko, že?

lucula73
6. okt 2011

@lusil2005
@anibas a vy ste kde zohnali tie rastlinné šľahačky?však ak nezoženie skúsim asi s klasickou,to len tak pre nás,ak sa nepodarí,nevadí 😉

mrka2
6. okt 2011

dievcata, potrebujem radu. ako ste robili struny na gitare? z hmoty? obavam sa,ze to tak na tenucko nevysulkam 😖 a nitku by som nechcela velmi davat,to bude s tym len ostara,ked to budu krajat...

dajna11
6. okt 2011

@lucula73 ja som rstalinné videla v jednote,v tescu....aspon u nás,tak som si ju ani neobjednavala cez net,ved že si kupim tam.

dajna11
6. okt 2011

@vlada111 no tešíš do nitry?? 🙂

lussy23
6. okt 2011

@dadka212 - krásna @yamahafazer - krásne torty @jakelina - nádherná torta @adka_praha - prekrásna torta.

jakelina
6. okt 2011

@yamahafazer já jsem tu oplatku ničím neobalovala, ale neměla jsem mokrý ten dort a byla jsem u toho, když ji krájeli a oplatek byl suchý a jenom v tom spodním patře byly vytlačené ty mřížky, jak jsou na tom oplatku. Vážila 7 kilo ta kulatá.

vlada111
6. okt 2011

kočky tak som narýchlo urobila jeden lupeň a mužík mi to dal dokopy, tak vám to posielam. Tá žltá čiara na tom lupeni v posl. obrázku je linka, ktorá zvýrazňuje kde dávam na zlepenie lupeňov vodu. Dávam ju len takú tenkú čiarku na kraj, aby sa okraje lupeňov nezlepili a mohla som ich ešte tvarovať do priestoru keď je kvet zlepený, aby bol plastický.

vlada111
6. okt 2011

@dajna11 najviac na tie tvoje guľky 😀

dajna11
6. okt 2011

@vlada111 ti tam dám do vnutra riadnu višňu v rume a dúfam že si ich aspon zo desať dáš🙂)

blandik
6. okt 2011

@lusil2005
@jakelina - díky, nebudu to tedy rosti. Musím říct, že korpus toho dortu je dost dobrý /je v něm celé máslo a pět vajec...když tak můžu písnout recept, kdyby byl zájem). Jestli seberu odvahu, tak to vyfotím, ale to co tady vidím na těch stránkách -tomu ani nemůžu uvěřit, že se to dá vyrobit...můj dort je tak trochu avantgardní až dadaistický:o) Tak ať se dorty daří

alenv
6. okt 2011

holky dneska jsem si koupila patravinářské barvivo, ale již vodové máte s tím někdo zkušenost?

jakelina
6. okt 2011

@blandik jenom se nestyď a dej fotku
@alenv já barvím jenom tekutýma gelovkama

jakelina
6. okt 2011

@vlada111 super, děkuju mnohokrát za postup

alenv
6. okt 2011

@jakelina no tohle asi nejsou ty gelovky.. já řekla, že chci potravinářské barvivo a dali mi tohle😀 já znám ještě ty v prášku tak jsem byla jak v říši divů 😀

mizulienka
6. okt 2011

@vlada111 a aky je program stretka?

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka kukni, len by si sa musela spýtať, či sa ešte dá prihlásiť. http://www.tortyodmamy.sk/tvorive-stretnutie-v-...

vlada111
6. okt 2011

@dajna11 júúúj, to sa teším, mňam.

vlada111
6. okt 2011

@dadka212 tá moja objednávka ti prišla?

dajna11
6. okt 2011

@vlada111 ťa opijeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

adka_praha
6. okt 2011

@lussy23 dakujem... 😵
mam nachystanu tu slahackovo-bielocokoladovu srandu v chladnicke... dufam, ze zajtra az to uslaham, ze to bude tuhe, lebo sa budem este tyzden smiat... 😅 skusila som tu variantu ze dat maslo do toho este za horuca... 😕 🙂 ak nevyjde, vyskusam nabuduce inu... ale aj tak vsetkym este raz dakujem za rady... 😵

mia114
6. okt 2011

ahojte
dnes sa mi nedarilo, robila som parizsku slahacku z bielej cokolady, a cela sa mi zgrcla ☹ tak som ju potom vymiesala ponornym mixerom, aspon nebola zgrcnuta, ale nebola moc tuha tak som tam dala zelatinovy stuzovac za studena a macsarpone tak naoniec zhustla, chutila dobre, len to uz nebolo uplne ako ma byt kedze tam bol ten stuzovac.

zuba
6. okt 2011

@dm1 no tak hlavne že sme sa o tých tortách minule bavili a hneď si dostala takú zákazku 😒