Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
7. okt 2011

@monika76 tak nech ti ten elán dlho vydrží !!! 😵 😵 😵 😵 😵

monika76
7. okt 2011

@anibas Ďakujem dievčence 😉

dm1
7. okt 2011

@lucula73 babatko z modrej ma cca. 6,5cm od spicky

@mizulienka ja zarabam z 30g ale to len preto lebo mensie mnozstvo by zle vyslahalo ono staci menej. davam do misky z vekom do ladnicky a este do sacku

lusil2005
7. okt 2011

@dm1 inac minule som rozmyslala ze skusim z toho zbytku spravit take ornamenty rucne ako boli na dortomanii... normalne zo sacku, ako keby som medovniky zdobila 🙂
vies co inac obdivujem? ze vobec nemas zostatky tej hmoty na hotovej krajke v tychmiestach kde hmota byt nema. v tych "dierkach" na krajke. ja som to jak somar musela sparatkom vypichovat po jednom... asi som to mala poriadnejsie utriet s tou stierkou. 🤐

mizulienka
7. okt 2011

@lusil2005 mne sa prave zda, ze som ju az prilis vytrela, ze tej hmoty je tam uplne tenulinko tenko 😒

yamahafazer
7. okt 2011

@dm1 ja robim iba ztych 6g a vyslaham to a zatial sa mi to podarilo lebo prvy krat som tiez zarobila vela a potom ked som to nechala dlhsie vtej chladnicke tak ked som poslednu krajku robila ztej hmoty rychlo uschla a isla sa lamat

ale ked sa neda tak malinko vyslahat tak aspon ztych 12 to ide lebo ztych 6 to mam presne,ze musim vsetko zoskrabat uplne aj metlicky aby mi to presne vsade vyslo

reruna
7. okt 2011

@anibas prosímtě, když děláš ty řezy s čokoládovou polevou a nahoru ten čokotransfer - jak potom ty řezy nakrájíš, aby se ta čokoláda nahoře nelámala a vypadalo to pěkně? mě se to nikdy nepodaří a pak ten efekt je na nic.....

dm1
7. okt 2011

@lusil2005 ja to tiez len s tou stierkou robim a nemam tam vobec ziadnu hmotu naviac mimo formy. Uplne dohladka to zotriem ale ani to nieje nejake pracne ide to super asi aj zalezi ako dobre prilieha stierka

dm1
7. okt 2011

@mizulienka neboj tam moc toho nepotrebujes ozaj malicko je to jemnucke 😎
@lusil2005 aj ja som to chcela skusit ale mne moc nejde robit take ornamenty ani bielkovou a nieto este sugarveilom 😝 . ked dotrenujem tak potom mozno

vlada111
7. okt 2011

@mizulienka ako vždy, krásne detailíky 😉

dm1
7. okt 2011

@yamahafazer krasne! a ja mam tiez problem nafotit veru torty vacsinou musim v noci este ked dorobim lebo rano skoro beru prec alebo pri malom sa mi pootm nebude dat fotit tak to tak potom aj vypada... a fotit cokoladove torty to je uz ina makacak veru
@mizulienka milucka torta 😵

yamahafazer
7. okt 2011

@dm1 no ja kebyze fotim vecer tak pri lampe to bude mat uplne inu farbu ako v skutocnosti

pia22
7. okt 2011

Dievcata POMOC! Prvy raz potahujem (s K2), vzala som takmer polovicu 1kg balenia na vrchny potah, valkam to na papiery na pecenie a nijako sa mi to neda vyvalkat na pozadovanu velkost (celkovo 30x42cm)☹. Je to malo hmoty? Co s tym? Zmäknuta je dost.

reruna
7. okt 2011

@pia22 pravděpodobně málo hmoty, půlka balení je tak na průměr 26 cm kulatého dortu

dm1
7. okt 2011

@pia22 jj to mas malo s tym taku velku placku nevyvalkas ak aj tak strasne tenucku 😒

pia22
7. okt 2011

@dm1
@reruna a co s tym teraz? Dorobit?

ikula2
7. okt 2011

@yamahafazer @lusil2005 @jakelina a vseetkym, nuz zatial to len rozdychavam aj sa tesim aj mam slzy v ociach, ako to zvladnem s 2 detmi, som chcela ist do prace a potom zasa na matersku, takze toto drobciatko nie je naplanovane, ale tesime sa, hlavne nech sme zdavi vsetci 🙂

anibas
7. okt 2011

@reruna normálne vriaca voda vo váze 😀 😀 dlhý nôž - kopec servítok a najprv prerežeš horúcim nožom čokoládu a až na 2x režeš aj koláč - moja svokra reže jak gáter - normálne nechápem 😅 😅 😅 ona reže na denku najprv všetky pásy a potom kúsky

anibas
7. okt 2011

@pia22 aspoň 1,5 kg musíš mať 😉

katy1979
7. okt 2011

@ikula2 gratulujem a neboj zvladnes. ja mam obidve deti neplanovane napriek vypoctom 😀

ikula2
7. okt 2011

@mizulienka mizu toto je ina diskusia, ale pozeram ze ty mas taky rozdiel deticiek ako vychadza mne, lebo ja som uz nestastna ako zvadnem pecenie, zo to budem musiet nechat a zrovna mam tolko zaujemcov, Ako to zvadas, resp. ked boli mensi aj vtedy si piekla?

ikula2
7. okt 2011

@pia22 tak nepotiahni celu tortu, iba kolko sa ti da alebo len vrch alebo boky a zvysok vymysli, napr. travu urob z kokosu a pod. poposipat niecim

reruna
7. okt 2011

@pia22 splácni to zase, přidej ten zbytek, prohňácej to v rukách, až se ti to zase spojí a znovu vyválej, snad ti to kilo bude stačit, máš velký rozměr dortu....
@anibas díky, tak vyzkouším s tou vařící vodou při krájení

dm1
7. okt 2011

@ikula2 gratulujem a neboj zvladnes to!
@pia22 no ak nemas dalsiu hmotu tak potiahni len vrch a na boky daj napr. orechy alebo nieco ine veur inak neporadim

reruna
7. okt 2011

@ikula2 gratuluju k těhu 🙂

mizulienka
7. okt 2011

@ikula2 urcite sa to da zvladnut, ja som zacala piect vo februari, katka nemala este ani rok, ale to som len zacinala, az teraz posledne mesiaca mam viac zakazok...
najtazsi je ten zaciatok, najst si system, zosuladit sa a potom to uz ide, neboj zvladnes to 😉
len cez den sa velmi neda venovat tortam, ja maximalne upeciem korpusy a ked spia tak robim ostatne a samozrejme cez noc, vtedy potahujem a zdobim, takze je to mozno narocnejsie a unavnejsie ale urcite sa da.
Budem drzat palce 😉

adka_praha
7. okt 2011

ahojte... 🙂 tak dnes som uspesne vyslahala ten krem z bielej cokolady, akoze dovi dopo, som musela kratku krotit, aj seba, aby nieco na tortu ostalo... 😅 😀 😵 mnaaaam fantasticky a ked som do toho pridala maliny, tak som nevedela, cia som... 😅 😀 😀 😀 este raz mooooooooc dakujem... 😵 😵 😵

jakelina
7. okt 2011

@adka_praha já ho taky dělám docela často a je mňam

lusil2005
7. okt 2011

@ikula2 najlepsie je ze to babo zozaciatku vela vela spinka. a dava ti cas na zalozenie toho "systemu" 😀 a potom tu mame super pomocnikov ako baby satka a tak 😅 neboj, urcite sa to da zvladnut. zober si ze ja mam tiez druheho prcka, starych rodicov nemam vobec ziadnych ktori by mi postrazili alebo pomohli aspon s jednym krpcom, a manzel ma nazor na vsetko asi taky ze "ja chodim do roboty, ty si na materskej cize robis vsetko ostatne. ved ta stat za to plati..." takze unho tiez moc pomoc nenajdem. a to este robim uctovnictvo. a fakt ze niesom nejaky hyperaktivny typ 😅 da sa to zvladnut, teraz sa len vytesuj!

lusil2005
7. okt 2011

@adka_praha no nasa!!!! 😀 😀 😀 aj ja to lubim, a s malinami... mnam!