Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
15. okt 2011

@katulkaaaaaa Kati perfektne su obe, ale ten indian je uplne perfektny 🙂 manzel bude rad 🙂

lamps
15. okt 2011

@mizulienka ďakujem 😅 . Kvapky rosy som robila ModecorGel-om. 😅

katulkaaaaaa
15. okt 2011

@alenv @mrka2 @reruna @mizulienka dakujem 🙂 manzel videl uz vcera ale on je taky detailista...ze ci este nespravim toto a hento...no nespravim chcem aj spat 😀 ale mrzi ma ze som zakusok nestihla nemate nejaky taky narychlo?oslava bude o 15tej....nic zlozite....

lamps
15. okt 2011

@mrka2 lienočka je neskutočne milá 😅

miri.b
15. okt 2011

Ahojte, nemate prosim, overeny korpus na 16 cm formu na tortu?
inak take krasne torty, co tu robite, klobuk dolu 🙂

livia76
15. okt 2011

@mizulienka Kraje stromčekov som nastrihávala 😀

marci2305
15. okt 2011

@bzucinka2 🙂 To áno...Ale som domka na PN - tak mám čas..🙂 Stála za to!!!

dadka212
15. okt 2011

@katulkaaaaaa hej bola si po ňu, pekne som sa trafila do 25eur a pani bola velmi spokojná, aj tringelt som dostala 3eura 😀

tamichloe
15. okt 2011

@zdenallicka si zlata dakujem...a kde zoženiem farby?ja mam len na punčovy..a veru ine som ani nevidela...

kuspitka
15. okt 2011

Ahojte moje.chcem sa opytat ,ake mlieko pouzivate na marcipan..

bzucinka2
15. okt 2011

@pristela to su tam ine ceny 😝
@livia76 krasna a to si tam ako pisala rucne vsetko tak krasne? 😕
@mailli je krasna si velmi sikovna 🙂
@lamps suprova 🙂

bzucinka2
15. okt 2011

@alenv uzasna a ze prvotina, to ti ani neverim 🙂

katulkaaaaaa
15. okt 2011

@dadka212 no vidis super este aj tringelt si dostala 🙂
@mrka2 po vcerajsku ta fakt viem pochopit ze ta nebavia tie futbalove a podobne hovadiny pre chlapov 😝

raci
15. okt 2011

dorty jsou tu čím dál krásnější, až nestačím zírat 🙂 jen mě se nějak nedaří, když dělám něco honem honem mám nějaký chramlavý ruce... 😝 tak přidávám - mramorový korpus, marmeláda, kaštanový krém, mléčný 'marcipán' (- na ten už prdím, špatně se mi s ním dělalo..) 😖

alenv
15. okt 2011

@bzucinka2 fakt 😀 nekecám.. jste moc hodný holky

dm1
15. okt 2011

Pridavam svoje vcerajsie a mam hotovo 🙂 . teraz to bolo uz lepsie isla som spat o 5 😝 🤐

adul67
15. okt 2011

@akme prosím nemaš fotopostup na tie velke kvety čo maš na tej tortičke to je robeny každy lístok zvlašt ?su velmi pekné 😉

lusil2005
15. okt 2011

Ahojte zienky moje drahomilovane!!!! Tak posledna objednavka je odovzdana, mozem sa pustit do mojich tort... Tato bolal na zelanie. Mascarpone plnka. 5 kg.

mizulienka
15. okt 2011

@lusil2005 velmi pekna, farebna 🙂

baby potrebujem poradit, mam tortu k 60 narodeninam, dole mam cipku ruzovu, okolo bielu borduru, hore ruzove ruze a okolo fialkove koralky, ale potrebujem tam este nieco napisat, ale neviem, akou farbou?
rozmyslala som nad zlatou 😕 alebo ruzovou?fialovou?

lusil2005
15. okt 2011

@mizulienka ja moc tieto jednotky nemusim, ale pani si zelala jednotku, a nech je vesela. tak dufam ze bude spokojna 🙂
a akej farby je potah?

mizulienka
15. okt 2011

@lusil2005 mne sa tiez velmi nepacia tie jednotky, ale ked ju urobis zaujimavo a veselo, hned to inac vyzera :0)
biely mam potah

adul67
15. okt 2011

@lusil2005 je velmi pekná a tie guličky okolo spodku si robila každu zvlašt

swiss
15. okt 2011

@mrka2 vďaka pozriem. Snáď sa mi niečo podarí. Z vytvarky som bola vždy dosť ľavá. 😀

mizulienka
15. okt 2011

@lusil2005 asi bude najlepsie, ked tam dam ruzove pismo

mrka2
15. okt 2011

@mizulienka ja by som dala ruzove,alebo fialove, podla toho ako ti bude pasovat. nedavala by som uz inu farbu,aby to nebylo. ale to je zas len moj vkus 🙂

vlada111
15. okt 2011

Kočky kúpila som v papiernictve lacnú šablónu na maľovanie na sklo a skúsila som to otlačiť do hmoty a kde tu vyrezať okienka. Mne sa to páči, mrknite na to. Len tie farby a prevedenie berte s rezervou, išlo len o test. Ak sa vám to bude páčiť, posielam aj štítok z obalu. Ide o českú firmu KOH - I - NOOR. Majú takého aj šaša, rybu a iné. Mrknite na ich stránke. 0,64 je cena...

akme
15. okt 2011

@mrka2 dakujem, lienka je lúbezná
@mizulienka farby bol práveže problém lebo majú výzdobu do cyklamenova a ja som nemohla zohnať takú farbu tak je to tmavá ružová gélovka a ta bordo je prášková tú som ešta dorábala červenoua čiernou gélovkou a navrch ešte biely práškový lesk
@dm1 biela kráááásna jemnučká
@adul67 fotopostup nemám ale biele šú tri srdiečka kosticou vytenšené a dané do formovača a ostatné sú z Floral sady ten veľký trojlístok som rozdelila na lednotlivé lupene a vytenšila kosticou a ukladala do formovača,ten bordo kvet sú vlastne dva kvety na sebe jeden viac rozvitý a druhý menej no a už len do stredou gulička a piestiky
@mizulienka ja by som na tú tortu nedávala zlatú a silnejší alebo slabší tien tých farieb čo tam máš, tón v tóne je vždy pekný

mizulienka
15. okt 2011

@mrka2 ano, aj ja si myslim, ze dalsia farba by nemusela ukazat dobre, vyskusam 🙂
ale dakujem za nazor 🙂

monika76
15. okt 2011

Pridávam moju ďalšiu prácu 😉

dm1
15. okt 2011

@vlada111 je krasny taky by som brala uz dlho smejdim po papiernictvach a nic ☹ . Nedalo by sa kupit mi ho prosim prosim?