Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
7. nov 2011

@dm1 takhle jsem teď dělala tu polevu i já bílek x 5,3 + 1lžička citronové šťávy a lžička solamylu a byla úplně luxusní a dobře se s ní malovalo 😉

zuziq
7. nov 2011

@jakelina a davala si aj nejake ovocie? s akym korpusom si kombinovala tu plnku? chystam sa na neho aj ja tento tyzden 😀
baby staci jedno mascarpone na 3 smotany? alebo treba viac?

jakelina
7. nov 2011

@zuziq ovoce jsem nedala, protože doma nic nemám. Je výborný ten krém i tak a korpus normální světlý. Fakt taková rychlovka, nic extra. 😒

janulkamartinko
7. nov 2011

@adul67 🙂 jej idu hrozne usta a nie vsetko co povie je pravda,ale je mila 🙂

zuziq
7. nov 2011

@jakelina aj jednoducha torta moze byt fajnova 😝

janulkamartinko
7. nov 2011

@katulkaaaaaa Je bomobova ja by som taku teda neurobila 🙂

janulkamartinko
7. nov 2011

Babenky nepouzivate niektora sprey na pecnie? mam na predaj 200 ml zn. backtrennspray za 3 e....

lukika
7. nov 2011

Toto je katastrofa všera so tu nebola a už mám čítať 15 strán tak sa teším na tortičky

katulkaaaaaa
7. nov 2011

@lucula73 modelovala som podla dcerynej hracky 🙂

monika76
7. nov 2011

@jakelina pekná tortička 😉

miciatko
7. nov 2011

@jakelina ten vrch a ruza na torte je marcipan ci??

jakelina
7. nov 2011

@miciatko všechno bílé je Smarflex 😉

yamahafazer
7. nov 2011

@jakelina inak podla mna vypada mnam hned by som si dala 😀 ja tieto cokoladove mozem to je nieco pre mna 😀 a ten krem aky to je prosim ta ako sa robi? lebo som tu nepostrehla ak ste uz recept pisali,dakujem

anibas
7. nov 2011

@ziizii odvážiš bielko, pridáš preosiaty práš. cukor Považský 5,3 x hmotnosť bielka, mini lyžičku citronky a mixuješ pomaly cca 10-15 min. ale nie metličkami, ale tými hnetacími pokrútenými 😅 😅 😀 😀 ináč to neviem nazvať

yamahafazer
7. nov 2011

@jakelina ja chcem niaky novy krem vyskusat tak ma to zaujalo este som ani mascarpone nikedy nejedla tak ani neviem ako to chuti a moj muz bude mat narodky tak chcem nieco nove spravit a najprv som myslela,ze s bielou cokoladou ako parizsky ,ale teraz ma tento zaujal a dala by som tam cucoriedky

jakelina
7. nov 2011

@yamahafazer uvařila jsem šlehačku s bílou čokoládou a druhý den vyšlehala a do toho vyšlehaného přidala jedno mascarpone - zašlehala. Je to výborné.

ziizii
7. nov 2011

@anibas dakujeeem dakujem mockrat uz sa tesim na zdobenie medovnickov 🙂

dm1
7. nov 2011

@jakelina aky si davala pomer slahacky a coko? a aku bielu si pouzila?

jakelina
7. nov 2011

@dm1 jednu šlehačku 250 ml, jednu bílou Orion a jedno mascarpone z Globusu, bylo úplně tuhé, že jsem to musela dolovat z kelímku. Je to na takový menší dort, dvakrát prokrojený.

daducha
7. nov 2011

Joj baby, som rada ze sa mascarpone krem ujal 😀 😀 😀 .Ja som davala pomer jedna slahacka jedna cokolada,ale Orion nie Milka,pri Milke sa mi vseetken tuk vyzrazal hore,pri Orionke to bolo v poho.Ja som davala na dve coklady jedno mascarpone.A s tymi malinami je fakt neodolatelny 😵 😵

jakelina
7. nov 2011

@daducha tak jsme se shodly na čokoládě, mně se taky zdá Orion lepší než Milka

lusil2005
7. nov 2011

@daducha ved sa ti musi riadne stikutat ako ho tu vsetky vychvalujeme a velebime toho kto s tym receptom prisiel 😉

lusil2005
7. nov 2011

mnaaam prave som uvarila svoje prve strapacky v zivote! 😀 som sa vykaslala na mojho draheho ktory ich nelubi a urobila som si pre seba!!! a na moje pocudovanie chutili aj malej 😅 ale som dobra - boli perfektneeee!!!

yamahafazer
7. nov 2011

jej tak to sa mi paci mozem vyskusat lebo som sa chystala na ten vareny,ale len cokolada so slahackou a ked tam dam cucoriedky myslite,ze to bude tiez chutovo dobre?este som taky krem s cucoriedkami nejedla

vlada111
7. nov 2011

@jakelina kašlať na čokoládu, ten kvet je krásny a basta 😀 😀 😀

lusil2005
7. nov 2011

@jakelina tiez som paf z toho kvetu!!! naaadhera! ale podla mna aj cela torticka je krasna!

jakelina
7. nov 2011

Květ má být pivoňka.

jakelina
7. nov 2011

@lusil2005 jsem si na tebe vzpomněla, jestli mi nezačne vytékat čokolády někde bokem, když jsem ji lila nahoru 😀 😀 😀

jakelina
7. nov 2011

@yamahafazer s borůvkami to bude určitě výborné. 😉 Hodí se k tomu maliny, ostružiny, borůvky, jednou jsem ho dělala i se zavařenými meruňkami na kousky, to taky bylo výborné. Jenom jsem sloupla takovou tu slupku z té meruňky

lusil2005
7. nov 2011

@jakelina ale ved to je jasne ze je to pivonka!!! 😀 tej mojej sa poodlamovali posledne dva rady lupenov, lebo s nou Natalka slahla o stenu 😒