Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
21. dec 2011

tak formulova odovzdana , pani chcela 3-4kg , nakoniec mala 2,7 kg, som odmietla robit taku velku bo dnu bola dobosova,čiže zhltla 30vajec , kopec cokolady a masla atd. keby ma mat 4kg musela by som ju robit zo xy vajec 😨 a to by vyšlo desne draho na výrobu , tak snad sa bude páčiť a hlavne chutiť 😕

pristela
21. dec 2011

vsak foto som zabudla 😝

mizulienka
21. dec 2011

@dadka212 tak ty si aka sikovna,ked pecies celebritam 😉 😉 😉

eliska22
21. dec 2011

@pristela perfišné 😵 a tá doboška vyzerá mňamkovo 😉 dala by som si 😝

dadka212
21. dec 2011

@pristela perfektnáá je 🙂 ja sa teda na dobošku nedám nahovoriť nikdy...už chceli, ale povedala som, že neviem robiť 😅
@mizulienka celebritám nie, to skôr ludom za kamerou 😉

mizulienka
21. dec 2011

@pristela perfektna je ta formula 🙂 ja osobne dobosku nemam velmi rada, ale tato vyzera bombovo 🙂

vecernicci
21. dec 2011

@katulkaaaaaa tak já mám recept na roládu z dortománie a je úplně super
roláda co nepraská
5 žloutků
5 bílků
3 vrchovaté lžíce hladké mouky
2 lžíce cukru
1 vanilkový cukr
1/4 prdopeče
Ušlehat bílky, přišlehat cukr a žloutky a nakonec lehce zamíchat sníh z bílků.
Pečeme na 160 st. 5minut a pak stáhneme na 140 st. a dopečeme do růžova, ale nesmí být tvrdé kraje, aby nepopraskala.
Necháme vychladnout a stočíme až studenou naplněnou.

vecernicci
21. dec 2011

@katulkaaaaaa tak koukám, že mě @jakelina předběhla, ale je super a vždycky se mi povede 😉

katulkaaaaaa
21. dec 2011

@vecernicci dakujem vyskusam 😵

jakelina
21. dec 2011

@bianca a jak jsi na to přišla?? Měla jsi nějaké zažívací problémy??? Mojí kamarádky manžel to má a zjistili mi to vloni, letos už pekla i cukroví z té bezlepkové mouky a chleba taky peče.

jakelina
21. dec 2011

@pristela ta je perfektní a papír vypadá krásně 😀 😀 😀 hodí se k tomu.
Nechápu, jak jsi udělala tu formuli 😉 je super

lawli
21. dec 2011

moja dnešná 🙂

dadka212
21. dec 2011

@lawli aká peknučká a tie čerešničky, mňam 😀 😉

mizulienka
21. dec 2011

@lawli rozkosna torta 🙂 tie ceresne vyzeraju super 🙂

simasa
21. dec 2011

@bianca Ja som tiez isty cas drzala bezlepkovu dietu a teda upiect ozaj dobry chleba sa mi podarilo az na neviemkolky pokus. Aj to mi poradila jedna pani, u ktorej som kupovala muky. Najlepsi bol ked som zmiesala Jizerku so Schär brot mix dunkel, susene drozdie, olivovy olej, sol (nejaky cas som aj trocha octu davala, ale to netreba), ale najdolezitejsi bol vopred uvareny, vychladnuty a postruhany velky zemiak do toho. Vtedy to bol dost podobny chlieb tomu lepkovemu. Ale najlepsie rady by ti vedela dat @zlatat

yamahafazer
21. dec 2011

@stankapk taketo iste mam len akosi v nasich obchodoch ju nikde nevidim skus pohladat lebo ja som ju uz davno kupila http://www.pastrychef.com/GUM-PASTE-FLOWER-CUTT...

bianca
21. dec 2011

@simasa ja som uplne sklamana z toho chleba lebo v pekarni uz roky rokuce peciem a vsetko v pohode no toto co sa tam deje teraz dnes uz druhy krat je horor.Vobec to neide hore.Len taka guca na dne. 😖

yamahafazer
21. dec 2011

@lussy23 no kdovie mozno uz aj v nasej skole maju ine recepty,ale toto bolo pred 11 rokmi,ale ja najracej robim recepty co sme skole robili lebo ich mam osvedcene a viem,ze su dobre inak skusam aj nove recepty,ale na taketo rozne zakusky co poznam robim len tie zo skoly

lusil2005
21. dec 2011

ach zienky ja som truuuuba! dnes som uz urobila dve torty, tretiu dorabam. no a nezabudla som zas jednu odfotit???????? 😖 to je jak prekliatie 😀

yamahafazer
21. dec 2011

@lusil2005 ja si fotim ako ju hned dorobim tak ju cvaknem

ja zas vobec nikde nemozem najst tu odtlacacku co robi vzor dreva ☹ uz som vsetko prehladala ja uz neviem kde ju mam hladat a nikde jej neni 😠 ja neviem kde mi zmizla

lusil2005
21. dec 2011

@yamahafazer problem je ze ja vacsinou koncim tortu asi 5 sekund predtym nez zakaznik zazvoni 😅 ledva stiham vazit.

yamahafazer
21. dec 2011

@lusil2005 fuha tak to si nechavas dost na poslednu chvilu to ja by som teda nemohla ja najracej doobeda spravim ked si poobede pridu alebo vecer

katulkaaaaaa
21. dec 2011

@vecernicci tak aj ta tvoja rolada sa mi roztrhla,ja uz to vzdavam....dnes nemam svoj den som strasne unavena 12 hodin v kuchyni a ziadne vysledky....ach mam pocit ze s tym pecenim fakt seknem,jedine torty tieto zakusky to je jeden velky des ktory stale nekonci ☹

alenv
21. dec 2011

@pristela no ta je kráááááááááááááááásná

vlada111
21. dec 2011

@pristela krásna precízna tortička ako vždy 😉 . A toto je veru pravá doboška, nie ako tie suché v cukrárni.

jakelina
21. dec 2011

Moje letošní poslední, je to první auto, tak takové nic moc. Chybama se člověk učí. Ještě pro Mataáška do školy něco sladkého pro paní učitelky.

vlada111
21. dec 2011

@lawli veľmi pekná a zaujímavo vyzdobená 🙂

zuz11
21. dec 2011

dalsie moje diela.....

bianca
21. dec 2011

@lawli mnm tie ceresnicky tam su lakave velmi

pristela
21. dec 2011

holky dakujem za pacitkovanie 😉 ste tu vsetky uuuzasneeee!!!

@jakelina tak pre toto auticko si mi ty nukala sedy papier 😀 😀 😀 😀 kraaasa, sikulka , by som veru aj do skolky na zajtra potrebovala, tento rok deckam nic neprinesiem ☹ prosto nestiham , dnes rubem rekordy - kamoske peciem ted puncove, mramorak z karamelom a pak ten kolacik s margotkou co mam na FB, aj tie domceky idu jej , ona, že nech si na vianoce nieco zarobim 😨 ako keby sa na tomto dalo zarobit 😢 😢 😢 aach tí ludia si fakt myslia , ze na tom pečení mame majland 😠 a to jej este davam lacnejsie, ze je kamoska.
medzi piskotami na puncak pečiem štedrak pre nas 😅 mnaaaam , a este ma tu caka cesto na zazvorniky, achhh sice chlapi pomahali o dusu, ale uz nie , uz sa na mna vykaslali 😢 a musim sama 😢 😢 😢

@lawli ta ceresnickova je naaaadhernaaaaa