Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
8. jan 2012

@lucula73 z hladkej 😉 a tvar- sú to dva korpusy upečené v okrúhlej forme s priemerom 23cm.....pak som si ich dala na seba.......a odrezala to aby to bolo ako šmýkalka......čo zostalo, spravila som punčovinu a dotvarovala spodnú šmýkalu a aj to jazierko........ 😉

mamina1978
8. jan 2012

@mia1111 dakujem ti krasne za podrobny popis, urcite sa mi pri mojich styroch chalanoch ten tvoj vynalez zide 😀 😀 😀

akme
8. jan 2012

čaute tortovačky, pribúdajú tu stále krajšie a krajšie diela
@mizulienka Lucka máš krásne torty a veľa spávaš kedy?
@dada2007 nádherná a ja chcem skúsiť takú len som sa ešte nedokopala do nej
moje dve tohtovíkendové na mc queenovej som sa na bokoch inšpirovala od @pristela ďakujem však som mohla? 😀 🙂
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=14713312...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=14713321...

vlada111
8. jan 2012

@vecernicci tak to ťa obdivujem, mne si sa to pečenie asi zhnusilo 😀

zuba
8. jan 2012

@mia1111 dokonalá -si šikulka

zuzkat1
8. jan 2012

@kamilecka tak teda mas trpezlivost asi si hore aj po nociach vsak?🙂 mne by sa teda nechcelo piect tolko korpusov aj ked to vyzera naozaj pekne..

ajka82
8. jan 2012

baby prosim, peciete niektora v rafikoch? ako to ide? ja mam doma, len okruhlu formu a chcela by som aj ine tvary, ale cele formy inych tvarov si nechcem kupovat, kedze nejak na objednavky neplanujem piect a rafiky su o dost lacnejsie... nevytecie to? sa toho nejak bojim (my mame teraz taky rok, ze cela rodina z nasej strany maju okruhle narodky 30, 40, 50, 70, 90 a rada by som im porobila torty nie len okruhle)

lusil2005
8. jan 2012

@ajka82 ja peciem vacsinou len v rafikoch

lusil2005
8. jan 2012

@ajka82 a ide to super. len polozim na papier na pecenie a nalejem cesto.

kamilecka
8. jan 2012

@zuzkat1 vobec nie ...pecenie 5 korpusov mi trvalo 3 hodinky,pomedzi to aj kavicka a 2 deticky ...uz mam tak odskusane ze kym sa pecie jeden korpus,akurat stihnem vymiesit novy takze to ide sup sup sup ... a to peciem len pre moje deticky a krsniatko na narodeniny,takze az taky pekar niesom 😀

pristela
9. jan 2012

@akme jasme , že si mohla 😀 mas ich obe suprovee !!

mizulienka
9. jan 2012

@dm1 Dani asi bez masla, chcu nieco cokoladove ale nieco co by bolo dobre, lahke ale coko, tak sa neviem rozhodnut aky uroibt, ci ten slahany nad parou ale vyskusat parizsky.

yamahafazer
9. jan 2012

@mizulienka ja robim parizsky len jedna slahacka a jedna cokolada nic ine nedavam a necham vychladnut a vyslaham na druhy den

yamahafazer
9. jan 2012

@ajka82 ja peciem v rafikoch a ja si dam na spodok alobal potom papier na pecenie a pekne to okolo toho rafika omotam a nic nevyteka

mia1111
9. jan 2012

@lucula73 - jasné, že si ju môžeš uložiť, je to pre mňa pocta, že aj moja tortička bude niekomu inšpiráciou 😵 😵 😵 . A ďakujem 😵

mia1111
9. jan 2012

babulky, ale tú druhú tortu hasičskú nelajkujte - to je len inšpirácia z webu - napísala som v texte, že je z netu 😀 😀 😀 😀

isabella_fly
9. jan 2012

dievcataaaa, dajte radu... kamoske sa ma narodit syn, chcela som jej urobit tortu, mal to byt adamko, tak na nej pekne napisane adamko, no zrazu mi zahlasila, ze zmenili meno a maly ma byt christian... teda a som v koncoch, co dam na tortu? christianko? podla mna to znie uplne neprirodzene a zasa len christian tam dat to mi pride take malo detske... boze sa zavesim z tychto "modernych" mien... som im chcela prekvapenie urobit a po tomto som od toho normalne chcela upustit, co mi poradite vy?

mizulienka
9. jan 2012

@yamahafazer Evi dakujem 🙂 nedavas vobec cukor ani maslo? je to dost pevne?
je to potom dost sladke? davas coko z lidla? chcem k tomu dat banany, to by mohlo byt dobre nie?
tolko otazok 😒 ale uz dakujem za odpoved 🙂

yamahafazer
9. jan 2012

@mizulienka ja vobec nedavam nic ani cukor lebo ja mam osobne rada tu sladkohorku chut ako to ma a ked ju robim kazdemu len tak a zatial si nikdo nestazoval,ze by bola malo sladka a davam tu z lidla a dam jednu slahacku,ale dam viac ako 100g cokolady niekedy aj 150 aby bola dobre tuha a kebyze ju mas nahodou riedku skus dat stuzovac keby ti neisla vyslahat,ale este som to tak neskusala inak ja nemam rada kombinovat tieto plnky s ovocim lebo na mna je to moc chuti a potom mi to ovocie uplne zabije tu skvelu chut cokoladovu 😀 ja mam rada iba cisto cokoladove cesto aj plnku to je pre mna,ale ludia si ju davaju s ovocim

@isabella_fly ja by som dala normalne len christian podla mna je to uplne normalne pekne nemusia byt ziadne zdrobneliny

dajna11
9. jan 2012

kočenky sladké 😀 😀 kolko by ste zobrali za takúto tortičku?poťah WI,kvety smartflex,mramorový korpus,plnku chceli čoko takže taká a džem na každom poschodí....váha 4,6kg.

mizulienka
9. jan 2012

@yamahafazer dakujem, tak asi urobim tak ako vravis 🙂

mariann2
9. jan 2012

@dajna11 ja by som pýtala 42€, ale WI je omnoho drahšie ako poťahovka, ktorú používam, tak nech baby radia 😉

daniz
9. jan 2012

Ahojte kočky, nemáte nejaké linky na tortu Jahôdku z tej rozprávky. moc ďakujem. Ale nie jedlý obrázok. Moc dík.

mizulienka
9. jan 2012

@dajna11 no ak by si si ratala 10eur za kg, tak 46 eur...neviem, kolko si u vas pocitaju za kg, ale nejak okolo 9-10eur to urcite bude. a wi je jedna z najdrahsich potahoviek, tak asi 10 eur za kg.

daniz
9. jan 2012

@janulkamartinko ďakujem, ale len hlavu, alebo také niečo. Nemá to byť postavička. to som blbec nenapísala, ale ďakujem.

dm1
9. jan 2012

@mizulienka ja ked som robila pravy parizat tak ako yamahafazer len coko a slahacku a na druhy den vyslahat

dajna11
9. jan 2012

@mizulienka
@mariann2 dakujem...ja si tak beriem 9eu za kilo....táto torta mi nedáva spávať,robila som ju už dávnejšie,susede ako dar na svadbu,teda k daru ju chceli pribaliť.a ja som povedala že tak 30eu ale ona že si donesie suroviny....to už nikdy na to nepristúpim.....no ale nedoniesla si všetko,takže to čo doniesla som odrátala od tých 30eu...zobrala som 25eu a videla som že sa jej to zdalo vela...už dávnejšie mi hovorila že aj malému teraz mal rok,že chce tortu pre neho...ale nakoniec ako som aj čakala....sa neozvala.takže sa jej to teda zdalo vela,hoc hovorila že ju na svadbe chválili aká je krásna...tá torta 😀 😀 a ja mám teraz výčitky že či som ozaj zobrala tak vela.nedá mi to spávať....ako robím to po nociach,slepačím sa pri lampe a niekto si myslí že ako sa ja len obohacujem....sakriš,hnevá ma to!!!

jakelina
9. jan 2012

@dajna11 já to znám, ale zase to musíš brát tak, že to děláš hodiny a hodiny a ti lidi to neocení. Myslí si, že to upečech, buch na to marcipán a za dvě hodiny hotovo. Kdo si to nevyzkoušel sám a nezná ty ceny třeba potahovek, tak to ani kolikrát neocení.

lusil2005
9. jan 2012

ach babulky, presne viem o com hovorite. a najviac milujem ked chce niekto pre svoje dieta uzasnu dokonalu brutalnu tortu, a najlepsie do dvadsat eur 😠
alebo teraz mi jedna baba pise ze dvojoslava dvoch tridsiatnikov, chce ping-pongovy stol aj s dvomi panacikmi a tak, no a ze do dvadsat eur... grrr