Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
13. jan 2012

@mizulienka no tak piping gel ked mas tak by som to tym inak ten sirup je priehladny tak myslim ze by mohol byt a dava sa aj do MMF ako primes vacsej pruznosti ....ale neviem neskusala som este davat kokos na tortu... 🙂

miska212
13. jan 2012

Ahojte! Som v peceni uplny zaciatocnik a chcela by som vytvorit svoju prvu tortu. Viem, ze tu preberate zlozitejsie temy, ale nemohli by ste mi poradit nejaky jednoduchy recept na cesto a nejaku dobru a lahku plnku? Na nete (je toho vela, no rada by som urovila nieco, co je chutne a mate to odskusane... Dakujem vam za kazducku radu!

anibas
13. jan 2012

@zuzana124 Zuzi krááásne - farebné - veselé 🙂 🙂 🙂

katmi
13. jan 2012

dievcata co s marcipanom co sa trhaaaaa???? 😠 😠 😠 😠 😠

miciatko
13. jan 2012

ahojte koceny tak toto vam musim napisat, jedna zakaznicka si chce dat umna urobit velku tortu a tak ma poprosila ci by som jej nemohla doniest na skusku neake plnky , tak som jej dnes doniesla , tu mascarpone , nutelovu /maslo , vanilkovy cukor a nutela, a tvarohovu / tvaroh, vanilka a biely jogurt / pridala som aj jahody zvlast keby chcela ovocnu, pani sa robi nevem aka dama a skuste hadat ktoru plnku vyhlasila za nebicko v papulke

katy1979
13. jan 2012

@katmi definuj akym marcipanom

katy1979
13. jan 2012

@miciatko tipujem ze s nutelou len neviem ci s maslom alebo s cukrom

katmi
13. jan 2012

@katy1979 robila som si sama hmotu - susene mlieko, cukor, cera,med, trocha vody..trha sa mi to jak dive.. 😠 ked to chcem vyvalkat, neda sa mi to ani dvihnut, hned je potrhany... uz som zufala.. este 2minuty a tak to slahnem do kosa,ze sa za tym az zaprasi 😖 😖 😖 😖

lamps
13. jan 2012

@mariann2
@pristela ďakujem sladké žienky, ja som do nej dala polovicu masla a aj tak je mňam 😅. Už som ňou naplnila tortu, ale túto plnku nechcem dobre dlho robiť 😀

vlada111
13. jan 2012

@dajna11 u mňa tie ruže 😉

vera_vila
13. jan 2012

@katmi Rozředit... Většinou se trhá, pokud je málo vláčný... Ale může se taky trhat, protože je tam moc tuku... Pokud se trhá, protože je "suchý", tak rozředit zapracováním trošky vody...

vlada111
13. jan 2012

@gabka32 áno obalím v potr. fólii. Je to super, lebo kartón je hrubší a toto sa krásne schová 😉

vlada111
13. jan 2012

@mizulienka prídem z dofči a idem ku tebe drôtikovať 😉

vera_vila
13. jan 2012

@miciatko netuším... Ale byl by docela paradox, kdyby to byla ta nutelová 😀, ale spíš bych to viděla na tvarohovou

katmi
13. jan 2012

@vera_vila a co s tym,ak je tam moc tuku???

katmi
13. jan 2012

@vera_vila ako to vobec zistim,ze je tam moc tuku?? 😕

vlada111
13. jan 2012

@mizulienka a čo pipping? 😉

desmodka
13. jan 2012

prosim baby,
ked robite dvojposchodovu tortu a ta horna je puncova, oddelujete nejako specialne od seba poschodia??? ja sa bojim ze mi ta vlhka puncova roztopi potah 😨
dakujem

pristela
13. jan 2012

holky mrknite : http://www.flickr.com/photos/14559934@N04/page6/ až oči mi vypadli 😕 😕 😕 😕 😕

vera_vila
13. jan 2012

@katmi No, pokud je příliš vláčný, moc měkký, tak je tam moc tuku, pokud je tužší, sušší, tak se dá rozředit vodou... Pokud je moc tuku, tak bych ještě přidala cukr i suš. mléko, jen trošku a zkusila zapracovat. Na jakou dávku cukru a mléka jsi dala kolik tuku?

vera_vila
13. jan 2012

@pristela Tak ten, kdy ty dorty dělal, je fakt borec... To je něco neskutečného...

miciatko
13. jan 2012

@katy1979
@vera_vila tak bola to nutelova , som jej ju niesla len aby vedela ze aka bude pod potahom 😀 😀 😀

katy1979
13. jan 2012

@pristela sanka mi spadla 😲 to je viac nez dokonale to je neskutocne

@miciatko tak plnka nutelova a pod potah iba maslo s cukrom 😀

mamina1978
13. jan 2012

Ja som tiez ten mascarpone raz skusala ,len tak narychlo, nemala som ho vecer predtym pripraveny, no bola to katastrofa, bol mastny a akosy sa mi potom aj zgrcol.
Mozno to bolo tou nespravnou pripravou, ale myslim , ze aj tak by nam nechutil. Mozno ho este raz vyskusam , ale presne podla receptu - ,,den vopred´´ a uvidim .....
@vecernicci dakujem krasne.... musim si tiez najst nejake dobre tajne miestecko......

mamina1978
13. jan 2012

@dajna11 ja by som dala tie ruze, su krasne.... 🙂

mizulienka
13. jan 2012

@vlada111 ty ides na dofcu? ty sa mas 🙂))) jasne pridi :0

vecernicci
13. jan 2012

@mamina1978 😀 😀 😀 ještě dvakrát tak tajnější 😀 😀 😀

dadka212
13. jan 2012

práve som dokončila tomáša...chceli rovnakého čo som už robila, ale je aj tak iný, lebo táto torta je o polovicu menšia ako tá predtým...

pristela
13. jan 2012

a holky niekto tu pisal ze nema zehlicku na potahovky, ja ked som nemala tak som hladila s kovovou naberačkou na zakusky -taketo nieco : http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/6... a slo to uplne v pohode 😉

mizulienka
13. jan 2012

@dadka212 zlata torticka 😉

anibas
13. jan 2012

@pristela TY KOKOS !!!!! nádhera - teraz nemám čas - ale niekedy o polnoci si určite popozerám 😨 😨 😨 😨 😨 😨