Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
29. mar 2012

@ladydia však můžete mít i vy doma dobrotu ne??? 😀 😀 😀

ladydia
29. mar 2012

@jakelina si sa zblaznila??? 😲 sak už som dost gulata 😀

jakelina
29. mar 2012

@ladydia no v těhotenství je to normální ne 😀 😀 😀

lucka_o
29. mar 2012

Ahojte tak tu je moja dnesna torticka, bola to super rychlovka,🙂
baby vy co ste brali 8 euro za kg torty, kolko beriete teraz? u nas stoji jedno vajicko uz 0,22 centov a to je dost...

lucka_o
29. mar 2012

@icerna no...ja som väcsinou brala len za material....co je nezmyselne, no pre dobru kamosku, ja som sa podla toho rozhodla, ale si prirataj 10-15 ecka to nieje vela..

janula.h
29. mar 2012

@ladydia no to verím to si sa Ty pomýlila či oni nevedia čo od rozkoše?

lifinka
29. mar 2012

ahojky holky, mám bloklá záda a mám péct na další čt dort sice manželovi, ale chtěla jsem zkusit soudek piva 🙂 .
prosím o dobrý recept, kdo pečete perníčky, tak na perníkové těsto, které je hned měkké, děkujiii 🙂

mmaammiinnaa
29. mar 2012

@ladydia ahoj, korpus i krém zamrazit můžeš, ale s krémem je to takhle: až ho budeš chtít použít, tak ho dej přes noc z mrazáku do lednice a potom na pokojovou teplotu. Kdyby se náhodou srazil, tak dej do horké vodní lázně a prošlehej, za chvíli by byl OK, ale myslím, že salko krém můžeš nechat v lednici, neskazí se 😉

79zuzana
29. mar 2012

@dada2007 ano, davala som na to normalne potahovku. Ono tie korpusy su velmi lahke a ked ich nepolejes, tak tam nema co nabehnut na vahe... tu je ta torticka co som robila, velkost 20x30 cm, korpus z 12 vajicok

dajna11
29. mar 2012

ahojte,tak sa idem trochen pochváliť,som si urobila aj lístočky a už mám na stole jar 😀 😀

alenv
29. mar 2012

@dajna11 no to je bomba 😀 krásné

janula.h
29. mar 2012

@lifinka Medové srdiečka .
700g hladká múka
300g práškový cukor,
200 g med tekutý taký vlažný
150g palmarín
3 vajcia
1čl perníkové korenie
1 čl sóda bikarbóna
1 vanilka

POSTUP:Palmarín,cukor,vajíčka,med,sódu,vanilku,korenie spolu vymiešame v jednej veľkej mise nakoniec pridáme múku a vymiesime tuhé cesto a necháme stáť 24-48 hodín v chlade v mikroténovom sáčku.Cesto z chladničky vyberieme a rozvalkáme asi na 0,5cm hrubý plát.Vykrajujeme s formičkami rôzne vzory.Perníky dávame ďalej od seba, aby sa nezlepili oni ešte trocha vyrastú emoticon Pečieme v HORÚCEJ rúre 4-5 min.Po vybratí prekladáme ne rovnú plochu aby sa neskrivili a nenechávať na plechu aby sa neprilepili. Môžme ich máčať v čokoláde, spájať s lekvárom najlepšie slivkovým,ale aj zdobiť.
Poleva na zdobenie: 1 Bielko ,14 -20 dkg PREOSIATEHO prášk.cukru, trocha citrónovej šťavy tiež cez sitko. Potom naplníme mikrot.sášok odstrihneme roh na taký otvor ako chcete mať tenký vzor emoticon DOBRÚ CHUŤ emoticon emoticon emoticon emoticon
na príp. otázky veľmi rada odpoviem emoticon emoticon emoticon emoticon

mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 Krasnunke konvalinky.... a tie listocky.... 😵 to si tie konvalinky robila , ze na gulicku si nalepila maly kvietok ci ako?

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 dakujem,áno tak som to robila,bolo to v časopise TOM,tak som skušala 😀

mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 a nie je to potom vidiet ako to je spojene 😕 mas ich naozaj krasne 😵 ..uz som ich obdivovala aj u jakelina 😵 ja sa akosi stale chystam uz aj kvietky porobit, ale no neviem sa odhodlat, taaaak by som ich chcela vyskusat 🙂

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 nieje to vobec vidno,lebo je to celé biele,to splýva spolu.ked vkietok prilepíš po celej ploche ako je(nie tie lupienky,len tu celu plochu) ku guličke tak je spoj vidno minimálne. ja trenujem lebo budem robiť tortu ale za svet neviem aké kvety na nu dať.či skombinovať ruže a konvalinky alebo len ruže....

jakelina
29. mar 2012

@mamina1978 já jsem konvalinky nedělala 😀 😀 , jenom sněženky, to si mě s někým pleteš.
Bez té ledničky je to děs. Dnes jsem už asi desetkrát šla pro něco dolů a pak zase vyšlapat ty schody. Už jsem asi starší člověk a zmáhá mě to 😝 😀 😝
Pekla jsem perníky, udělala ještě jedno těsto a upekla manželovi k svátku dort. Jenom obyčejný, ne potahovaný a mám ho ve sklepě, musíme ho rychle sníst.

mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 tusim vlada111 mala jednu krasnu tortu cervena ruza s konvalinkami...ta bola bombova, a ked ti tie konvalinky tak dobre iduuuuuu 😵 😵 😵 mozno by ti mohla to foto sem este raz hodit...ta torta bola fakt krasna 😵 😉

mamina1978
29. mar 2012

@jakelina ano prepac uz viem , to bola asi vlada 😅
ale tvoje snezienky boli tiez ako ziveeee.
Joj... ja by som uz fakt mala tiez kvety vyskusat...len to odkladam, uz mam tak vela postupov na kvety ulozenych a nie a nie sa odhodlat ☹

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 no kuknem na FB akú máš na mysli,dík za info 😀

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 no kukla som a je fakt krááááááásna.....hodí sa to spolu,ja budem robiť poschodovú takže ešte musím prirobiť konvalinky a musím premyslieť ako ozdobiť jednotlivé poschodia ako boky 😀

anibas
29. mar 2012

@dajna11 jéééj - a to nie na tortu si robila ?? 😅 😅 😅

vlada111
29. mar 2012

@dajna11 mamina1978 ďakujem za milú debatu o mojej torte. Som milo prekvapená, že si niekto len tak spomenul na moju tortu 🙂 Ja by som urobila na vrch kompošku ruža a konvalinky a na boky by som dala po jednej ruži excetricky na preskačku.

dajna11
29. mar 2012

@anibas to som skúšala či to budem vedieť lebo sa mi páči taká tortička s konvalinkami a je to lahké,takže asi urobím takú toretku. 😀

dajna11
29. mar 2012

@vlada111 pošlem vám foto to sem jedna z vás raz poslala ako inšpiráciu a tá kombinácia sa mi velmi páči

jakelina
29. mar 2012

@dajna11 ta je krásná, to bude nádhera.
@vlada111 já si na tu tvoji taky vzpomínám, byla úžasná 😉

dajna11
29. mar 2012

@jakelina no budem robiť iba dve poschodia a neviem ako ozdobiť ten bok spodnej časti.....to vyzerá ako stencils nie?

adka_praha
29. mar 2012

@lucka_o ja beriem uz 10... 😕

mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 Jeeej to je ta co som ponukla mizulienke, ked hladala elegantnu torticku 🙂 😉 😉 str.2542
ved hovorim ...teda pisem , ze som zatazena na kvietky , ale nie a nie sa odhodlat. Teoria by bola no prax 🙄

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 no vidíš,ty si ju sem šupla,hned mi padla do oka,to je moja káva takéto jemné krásne elegantné...ale teda ja aj ked sa o takú pokusim,výsledok nebude taký,už len takú jemnu ružovu namiešať sa mi nedarí 😠 😠 😠 ....