Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@peroli Děkuji, byla to práce na 4 dny... ...tohle není můj šálek kávy, dlouho nechci 4 kola vidět 😀

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@pristela Dííííky 😉

mamina1978
31. mar 2012

@pristela Ten je bezkonkurencny 🙂 taky vymakanyyyyy🙂

yamahafazer
31. mar 2012

@pristela take teda to je nadherne auticko
@mmaammiinnaa paradne si si makla ja teda tiez taketo autove nemam rada robit

pridavam moju este slanu na dnesnu oslavu pre moju dcerku 😵

janula.h
31. mar 2012

@mmaammiinnaa WAAAAAAAW krásny je !!!!
@pristela autenický parádny 🙂 WAW

janula.h
31. mar 2012

ja som si včera pripravila kapore 🙂 a Pištu 🙂

pipka
31. mar 2012

ajojte , pridavam svoju vcerajsiu lienockovu pre dvojicky 😉
a idem sa vrhnut na tu poziarnicku 😅 sama som zvedava ako to cele dopadne 😅 😅 😕

gajdosovam
31. mar 2012

Tak ja som vcera odovzdala Cukrovar zakanicke moja prva zakazka 😀

alenv
31. mar 2012

holky tak jsem přemýšlela jestli to sem mám vubec dát😀 no ale co.. třeba budete mít taky někdy takovou pitomou zakázku jako já 😖 každopádně má hlavu jak kedlubna 😀 😀 😀 já se je asi nenaučím

mailli
31. mar 2012

@alenv co naděláš... zákazník si jednou poručí a my se musíme snažit 🙂 sice je to hodně ostrý téma, ale myslím, že jsi se s tím poprala se ctí! nejdřiv jsem jen vyvalila oči, ale teď mě ten dort docela i baví 😀 a s tou hlavou neboj, mně ten výraz v jejím obličeji přijde, jako by si myslela: "Ty jo, tak tomuhle mě upekli???" 😀 😀 😀 ode mě máš velkou pochvalu!

gajdosovam
31. mar 2012

moje ďalšie marcipánové výtvory v rámci rodiny

gajdosovam
31. mar 2012

Trnavčanky koľko si účtujete za tortu. Ja som si na ten cukrovar vyrátala s províziou za 45euro a dosť mi cesta ostalo tak som im spravila s toho ešte aj 30ks rumových guliek ale košíky a tak som si prirátala k sume ....podľa použitých surovín moja provízia bola 10euro. Na prvú zákazku som nevedela koľko si pítať a nevážila som tortu ale teoreticky mohla mať cez 4-5kg

janula.h
31. mar 2012

@alenv parádna 🙂 🙂 a prosím sfoť mi aj toho človeka keď sa na ňu prvýkrát pozrie 😀 že ako sa zatvári ešte aj bičík má to prezrádza veľa o majiteľovi 😝

gajdosovam
31. mar 2012

ešte jedna fotečka

alenv
31. mar 2012

@mailli
@janula.h holky díky moc 😉 no a to jsem tam měla ještě napsat všechno nejlepší čubko, ale to jsem mu rozmluvila 😀 😀 😀 a vyloženě chtěl, aby byla roztažena a měla pořádnou beranici prosím jeho slova 😀 😀 😀 prostě chlap kupuje bráchovi dort k narozeninám.. 😀 každopádně jdu si udělat hmotu a nastudovávat jak na správný obličej

janula.h
31. mar 2012

@alenv 😀 😀 😀 😀 😀 😀 by som povedala,že dajaký dvadsiatnik alebo puboš 😀

alenv
31. mar 2012

@janula.h je mu 34 a má totálně zastydlou pubertu 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
31. mar 2012

holkyy, ze aky tringelt som dostalaaaa, umrem 😀 😀 😀 mam z neho vacsiu radost nez z celej torty 😝 to ako vianoceeeeeeee 😅 😅 ako nie že by som bola divná 😅 ale mne skoro nikto nedava tringelty 😖 t 😖 ak som v nemom úžase 😅 vysmiata 😅

@alenv ja som sa na tej torticke zasmiala , teda hlavne na baranici a bičíku 😀 😀 😀 😀 to si sa nemusela ani s hlavou a postelou trapit, aj tak bude kazdy cumet len na baranicu 😝 dufam len, že majú rodinnu oslavu s mamou, tatom a starymi rodičmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zlatat
31. mar 2012

čaute kočky - krásne tortičky ste pridali - chvílim všetky do jednej 😅

Ja som mala tento týždeň len jednu tortičku - zato sa z nej vytešujem - jednak sa mi podarila lodička a jednak sa mi konečne podarilo zafarbiť ružu tak, aby bola krvavo-červená 😅

No a prvýkrát som vyskúšala Satin Ice - holky, nikdy viac. To je tak otrasná poťahovka, nech si ju američania nechajú 😠
Jednak je na dotyk taká divná a potom pri poťahovaní mi kraje popraskali, ale tak, že na jednom mieste sa mi spravila dierka, našťastie,ž e torta mala byť presne takáto, tak som tie praskliny vedela pekne zamaskovať. Navyše nejao extra nechytá farbu - mala byť tmavšia hnedá - dala som toľko kakaa plus hnedej gélovky, že by WI bolo dávno tmavohnedé a toto? Ledva svetlo hnedé 😖
Nejako ten kýblik miniem, ale asi budem miešať s WI.
Zato gumpasta Satin Ice je fantastická - konečne som našla hmotu akú som dlho hľadala.

alenv
31. mar 2012

@pristela no ted se podrž jo mají 😀 😀 😀 včéra mi přijel říct, že teda radši to čubko tam psát nebudem, když tam budou mít i mamku 😀 😀 a já tak mám jí udělat i oblečenou a on néé pořádký kozy a beranici 😅 😅 😅 😅 no já šla do mdlob 😀 😀

ikula2
31. mar 2012

Ahojte no tos te pridali zaujimave tortulky
@alenv teda to bola zakazka 😀 , ale zvladla si ju super
@yamahafazer super slana, uz taka velkonocna 🙂

Ja som na dnes robila iphone.

zlatat
31. mar 2012

@pristela perfektá je tá čokoládová torta - to je poliata ? WAW, tak toto ja tak skoro nedokážem ... ja som na tieto polievané ľavá 😖

alenv
31. mar 2012

holky budou mít v akci mascarpone je to 250 g http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-C54D24B1-49...
ale já fakt nevím kolik stojí normálně

mamina1978
31. mar 2012

@pipka Tvoja torticka je kraaaasna 😵 taka vesela 🙂 😉

adul67
31. mar 2012

nadherne torty dufam že som všetky laikla tu je moja snaha 😉

vlada111
31. mar 2012

@marci2305 určite lepšie 😉

vlada111
31. mar 2012

@mmaammiinnaa podaril sa ti perfektne

vlada111
31. mar 2012

@pipka tá je milá, krásna 🙂

halienka
31. mar 2012

Ahojte babky, prosím vás o radu, v akom pomere dávate maslo s cukrom pod poťah? Teda na koľko masla koľko cukru? ďakujem moc 🙂 náááádherné tortičky ste zase porobili 😵 😵 😵

pristela
31. mar 2012

@zlatat Zlati uz som pisala, robila som ju na sposob Danky , cokoladu vyliat na pas papieru, pak nacapis na tortu, nechas zatuhnut potom nalejes hore coko, das zatuhnut a nakoniec len strhnes dole papier z bokov a ak chces zrezes co precnieva -je to rychle, čiste a nakoniec to vypada fakt hladulinko 😉