Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. apr 2012

@mizulienka já myslím, že je to vykrojené tím kolečkem.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52056069&tab=5
A pak ztenčené, možná se pletu, ale asi bych to tak udělala.

aduskatt
23. apr 2012

@mizulienka

https://www.youtube.com/watch?v=bpvoTXF-7BY


tie volaniky su tak cca 4ta minuta🙂

mizulienka
23. apr 2012

@jakelina
@jakelina dakujem dievcata, dufam, ze to zvladnem 😉 to kolecko zhodou okolnosti mam, tak drzte palce 😉

aduskatt
23. apr 2012

@mizulienka drzim palce🙂.ja vyrabam ozdobky...teda ruzicky listky zatial🙂uz sedim pri tom 3 hodiny🙂..popri telke a notebooku🙂)

dadka212
23. apr 2012

ahojte moja dnešná

katulkaaaaaa
23. apr 2012

baby co myslite je toto stencil?straaaasne sami to paci 🙂

mizulienka
23. apr 2012

@katulkaaaaaa kati ano stencil, nie som si ista, ci je to prave toto, ale su tam aj ine, popozeraj si
http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...

vlada111
23. apr 2012

@aduskatt ja robím len pre kamošky a rodinu. Zrátam si podľa receptu náklady na korpus, plnku a ovocie alebo lekvár. Potom si odvážim nepotiahnutú tortu, aby som po jej potiahnutí a dozdobení vedela koľko som použila poťahovej hmoty. Všetko zrátam a prihodím si niečo na energie. Potom zistíš, či ti 6kg na tortu stačí, ale malo by. Ja som robila 3D dinosaura kamoške, mal cez 4kg a vyšli ma náklady na nejakých 15 EUR.

vlada111
23. apr 2012

@mizulienka Luci mne to príde ako vykrojené oblúčiky a vytenšené guľatou kosticou na penovej podložke, ale viac stlačené v strede, aby sa obraje vypukli.

aduskatt
23. apr 2012

@vlada111 super, dakujem🙂)ja som robila zatial iba pre nas a tie torty mali teda kratku zivotnost🙂)))a kamoska ked videla foto, tak reku, ze ci jej spravim..tak nechcem na nej zarobit🙂zatial, xixi

pristela
23. apr 2012

@vlada111 iba 15€ 4kg 😕 😕 mna vysla 2kg potiahnuta mliecnym na 15€ 😕 😕 / to susene mlieko je u nas des drahô ☹ ale tak ziadali si tak mali/ asi zijem v nejakom drahom kraji ☹ ☹

@katulkaaaaaa mne sa to tiez straasne paci asi to aj skusim na tu svadobku, ale len velmi jemna farba aby to nekricalo, abo len na stuhy, len vzdy premyslam ako to robia, to musi byt asi sablona uplne obstrihana aby sa neprekrývala 😕

eliska22
23. apr 2012

@vlada111 4kg za 15 eur? to ako robíš? ja keď nepočítam energie, tak len čisto materiál ma vyjde okolo 20 eur 😕 😕 😕

mamina1978
23. apr 2012

@79zuzana Ten kosik je fakt nadherny. Taky jemnucky 😵 a veeeela krasnych ruziciek.
To stalo urcite za to 😉 🙂

mamina1978
23. apr 2012

@njonja uz asi neskoro, ale ja mam tohoto .Mne sa velmi paci 😵
http://cakesdusoleil.blogspot.de/2010/12/o-holy...

miciatko
23. apr 2012

@mizulienka ja bych pouzila neaku vykrajovacku na kvet a potom ho narezala aby mi vznikol z toho pas a este sparatkom , alebo spajdlov trosku nariasila, ale asi pisem ako blbec ze ?,

miciatko
23. apr 2012

baby vy tak pisete ze kym ja prejdem z jednej strany na druhu uz je dalsia nova zapisana a teda ked niekomu stej predolsej odpoviem tak na tej novej su uz davno odpovede, budem asi len citat. . . 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
23. apr 2012

@miciatko dobre dobre pises 😉 dakujem za radu 😉

aduskatt
23. apr 2012

@mamina1978 vidím, že si sa zamerala na papúchov🙂

b.janka
23. apr 2012

@dadka212 na fb som ťa požiadala o priateľstvo... chcem ti poslať mailom linky čo by som chcela objednať... teda ak si ešte neposielala objednávku... diky

mamina1978
23. apr 2012

@aduskatt ale vobec nie, len som nasla dobry system vyhladavania. 😉 🙂 Dva dni om tu nebola, tak sa snazim vas docitat....

aduskatt
23. apr 2012

@mamina1978 🙂.ja som dnes nasla fajnovy system ako robit ozdioby pri telke a nenarobi si v obyvke bordel🙂

vlada111
23. apr 2012

@pristela @eliska222 ja neviem kočky a to ja robím len Sacher korpus s maslom a 200g čokolády a čoko maslovú plnku bešamelovú a ešte mám v tom aj kupované višne. A používam Smartflex, čo teda nie je najlacnejšie. Keď rátam všetko presne, tak mi to tak vychádza. Napr. som robila dvojposch. krstinovú s papučkami, náklady na ňu ma vyšli 20 EUR. Tá posledná ovečková má vyšla tiež na nejakých 13 EUR. A to ešte nepotieram ako vy zvyškami s maslom, ale len s maslom.

pristela
23. apr 2012

@aduskatt šikovno prezrad nech ma pochytí chuť odísť z pracovne pred telku a aspon začať tie ružičky 😀 bo tam mam este robit aj baletku ☹ a to teda vidím na povraz 😝

pristela
23. apr 2012

@vlada111 Vladi , mohla by si mi prosím ta piect torticky a ja si ich pak predám sama 😀 😀 😀 konecne mi nieco viac aj zostane 😝 😝 😝

aduskatt
23. apr 2012

@pristela ja som pritelke vyrobila 8 ruziciek, styri ine kvetiny a asi 14 listkov a nenatrusene🙂)
handra pod doskou, aby sa mi nesmykalo, miska na hmotu, maly vlacek, smartflex flower🙂) kedze sa nelepi, nepodsypavala som🙂) a nejak sa mi zadarilo stvarat to tu, hotovoe som ukladala do jednej sirokej misky, aby som nemusela stale odbiehat🙂

pristela
23. apr 2012

@aduskatt 😀 dufam, ze si aspon robila fialové !!!!! potrebujem vela fialovych 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
23. apr 2012

@vlada111 aj mne to tak cca vychadza - stvorkilova na 14 eur. v priemere. ale potahujem s mmf, len ozdoby robim zo smartflexu.

lusil2005
23. apr 2012

@pristela zanet to daaaas! ja som teraz tobila nejak 30 ruziciek na tento vikend, a pri telke - ani neviem ako mi to uslo. 😅

aduskatt
23. apr 2012

@pristela cervene a ruzove🙂