Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
5. máj 2012

@dm1 jé, díky za inspiraci, ta je pěkná, jak jsou prosímtě dělané ty boky? A flaška je punčovina? možná bych na tu flašku taky vyzkoušela tu burizonovou hmotu

katulkaaaaaa
5. máj 2012

@pristela tak toto je nadhera 😲 ten postar to je forma?velmi sa mi paaaaci...tiez mam robit velku tortu na 50tku...kolko tato vazila,napises mi rozmer?dakujeeeeem

florentina
5. máj 2012

kočky zlaté, pomůžete mi prosím při vašich zkušenostech s odhadem počtu porcí dortu? Ten svatební dort by měl být pro 30lidí - stačí třípatrový, kulatý, průměry pater 17, 24, 30....? Jak to odhadujete, či dostáváte zakázky jen na kila? Mě napadá jen si to nakreslit na papír a zkusit rozkreslit, ale co když pak ukrojí jinak velkou porci, že.....

reruna
5. máj 2012

@florentina já jsem ovoce nedávala, asi bych dala ovoce na krém...

vlada111
5. máj 2012

@daducha tú tortu som dnes obdivovala na FB, ja trúba, nevedela som, že je tvoja. Krásne zladená, aj kvety super 🙂

reruna
5. máj 2012

@florentina mělo by to stačit určitě

pristela
5. máj 2012

@katulkaaaaaa nee, nemam nan formu , upiekla som vo stvorcovej forme a pak puncovinou dorobila rohy a aj trochu boky aby bol vacší , vázil 5kg , peceny bol v 25x25cm forme ale vysledny bol vacsíííííí kedze som mu dorabala tou puncovinou. na vankusik je zbytocne kupovat formu, nieje to vobec nic tazkeho vytvarovať 😉

reruna
5. máj 2012

@dajna11 krásně se ti povedl ten čokotransfer
@pristela krásná,ale tu růžovou na svém počítači nevidím, mám to modrobílé, fakt moc krásné květy!

pristela
5. máj 2012

@reruna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ved modro ružová 😀 modro ružičková 😀 😀 😀 😀

dm1
5. máj 2012

@reruna to som ja nerobila to je inspiracia z netu 😉 . boky by som dala plat potahovky na kazdu stranu jeden a otlacila tam vzor dreva alebo naznacila kosticou. Flasu roibla teeraz nedavno z burizonky @lusil. Zalezi co oni chcu predsa len uz je to vacsia vec na torte ci to nechcu normalne ako torticku by som naplnila dva platy vyrezany tvar a dotvarovala puncovinou. Alebo niekto robi aj dutu na flaske skutocnej a da dole

dajna11
5. máj 2012

@pristela fu toho tam zamaskovaného,nervy som mala ako besná...dúfam že bude na prireze a chuťovo aspon dobrá 😀 😀 ...a propo.preto nevidíš nič zamaskované,lebo je to dobre zamaskované 😀 😀 😀

dm1
5. máj 2012

@maya30 ked uz su vytvrdnute tak nic ale vseobecne kym nieco vacsie vytvrdne z hmoty tak to sada neviem ako popisat "rozplestuje sa" 😀 . Napr. ked sa da na brucho velka tazka hlava tak brucho klesa dole, nedrzi tvar... A v neposlednom rade je to cele dost tazke a ked su postavicky velmi velke tak sa mozu zabarat do torty, pripadne kvoli vahe, velkosti prekacovat.

dajna11
5. máj 2012

@reruna dakujem.......no nebolo to veru lahké🙂

dajna11
5. máj 2012

@pristela a inak máš tu tortičku prekrásnu,som ti ju aj na FB chcela pochváliť,ale asi ťa nemám medzi kamošmi,tak som zdielala aspon 😀

kakulienka
5. máj 2012

ahojte, vedeli by ste mi niektora poradit, ako by som urobila taketo cokoladove trubicky? uz som to skusala z dvoch druhov cokolad, ale zakazdym sa mi to po vytiahnuti z chladnicky alebo mraznicky hned zacalo topit a ked som ich polozila okolo torty, po chvilke sa zdeformovali. prosim vas o radu, ako to urobit, aby to drzalo svoj tvar, aj ked nie su v chladnicke a aku cokoladu pouzit. velmi pekne vam dakujem.

vlada111
5. máj 2012

@pristela úžasná prácička ako vždy. Do kelu, len tá modrá...

reruna
5. máj 2012

@pristela ahááá 😀 a já jsem četla - modrorůžová a pořád jsem tam hledala růžovou barvu 😀 😀
@dm1 ty boky mám nechat ztvrdnout před tím, než je tam dám? aby držely pěkně tvar? tu flašku ještě promyslím, ale je to pro rodinu, tak možná tu burizonovou hmotu zkusím - je to dobré na jídlo? dětem by to asi chutnalo, ne?

pipka
5. máj 2012

@pristela musis nam pisat jak pre blondiny...ja tiez kukam, ze kde je ta ruzova farba 😅 😅 😀

ale je naaaadhernaaaaaa 😵 😵 😵

lokalistin
5. máj 2012

@pristela uuuuuplne uzasna mne sa modra paci tiez som robila modry vankusik

reruna
5. máj 2012

@kakulienka a časopise Torty od mamy 2/2011 máš přesně postup na ty čokoládové trubičky, tam používají Tmavou polevu značky Carla v sáčku http://www.potraviny-sroubek.cz/www-potraviny-s... papír na pečení nastříháme 7X12 cm, roztopenou čokoládu natřeme na papír na pečení, srolujeme, natřený okraj zasouváme pod druhý okraj čokolády tak,a by se na něho nanesla a svitek pak zasuneme do kovové trubičky, necháme několik hodin v ledničce ztuhnout, pak odvineme papír

dm1
5. máj 2012

@kakulienka ja som ich robila z cokolady z lidla neriedila som ju a robila som podla tohto postupu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=275&...

kakulienka
5. máj 2012

@reruna dakujem. hned si to pojdem do casopisu nalistovat. a zozeniem tu polevu Carla aj v nejakych obchodnych retazcoch tu na slovensku, alebo len cez webove obchody?

dm1
5. máj 2012

@reruna mne chuti ta burizonka 🙂. a zalezi cim budes potahovat MMF by nebolo treba nechat to by drzalo len by sa to podlozilo. Ale mzes nechat vytvrdnut. A ak nelubite potah a mala by si struktur foliu na cokoladu vzor drevo tak by bolo super urobit to aj ako cokoladova debnicka na vino so vzorom dreva 🙂

kakulienka
5. máj 2012

@dm1 dakujem. pojdem tu cokoladu pozriet. velmi ste mi pomohli. snad sa to podari. este raz dakujem 🙂

adka_praha
5. máj 2012

ahojte...
baby ked davate do tej strukt. folie cokoladu, len ju tam nalejete a potom "vyklopite", ci ju treba pred tym aj aspon trochu naolejovat alebo nieco? mam doma, ale neviem, co s tym... 😅

dm1
5. máj 2012

@adka_praha netreba nic len naliat ale nie vyklopit ale zlupnut foliu dole chytis za roztek a stiahnes

adka_praha
5. máj 2012

@dm1 jasne, ved to by som uz sa popasovala, by som pochopila 😀 dakujem... 😵 nabuduce vyskusam... 😵 teraz mam rozrobenu pre nas, to len malej pre radost, lebo muzikovi sa sladkeho zachcelo... ale kedze teri enni doma, tak ma modelovanie smoulinky nejak neponahla... 🙂

pristela
5. máj 2012

@dajna11 akoto že nemas ? 😕 😕 😕 tak si ma pridaj , ved ty skalnička MK 😵 😵 a to ja musim mat cukrarocky u seba aby som mohla slintošiť do sýtosti 😀 😀

lussy23
5. máj 2012

@kaculka46 krásnučká. kačenke všetko najlepšie, veľa zdravvíčka a úspechov v škole
@dm1 krásne a zlaté tortičky
@janula.h tak tá nemá chybu 😀
@yamahafazer krásna
@mariann2 krásnučké
@monika76 krásnučká tortička
@pipka krásne
@daducha parádne

lussy23
5. máj 2012

@kakulienka krásnunká @pristela nádherné
@dajna11 krásnučké , z čoho to je, keď sa to tak leskne a pôsobí ako porcelánová soška?
@zlatat krásne
@katulkaaaaaa krásne dielka