Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
14. máj 2012

@mizulienka NO, já jsem lenoch..😀 Mě by k tomu nikdo nedonutil..😀

lucka_o
14. máj 2012

@abriela ja peciem zo 4 vajec, 250g muky , 1dcl vody, oleja a mam pekne 3 korpusy, davam aj do 26 formy aj do 24, niekedy do 28 ale mam len 2 korpusy a peciem este polovicnu davku aby boli 3.

katy1979
14. máj 2012

baby nemate niekto ulozeny recept na kokosovu plnku s ananasom. niekde som to videla a neviem to najst

vlada111
14. máj 2012

@alenv môže v pohode, ja som tak dávala a bez problémov. Dokonca bol krém pudingový s maslom a čučoriedkami.

vlada111
14. máj 2012

@mia114 ty ju budeš mať určite úžasnú, choď do toho. A robila ju @pristela tuším alebo @lusil, alebo ešte @daducha

dada2007
14. máj 2012

@pristela aj taký nájazd ma čaká......surovinový 😉

dada2007
14. máj 2012

@ajka82 mica, a skadiaľ a čo ťa to vyšlo aj s poštovným?

peroli
14. máj 2012
vlada111
14. máj 2012

@daducha máš ich úžasné a teda kloním hlavu pred tebou ako si mohla toľko toho postíhať ☹

vlada111
14. máj 2012

@peroli veru ja len pomarančový. Aj teraz som si ho zohnala, nemajú ho všade, ale iný už ani nechcem. Ale keď sa bojíš niečoho nového, kúp si vanilkový, je neutrálny.

vlada111
14. máj 2012

@daducha ty si môj človek, pomarančový Smartflex nikto nepoužíva, si prvá, čo ho používa ako ja 😉

pristela
14. máj 2012

@mia114 ja ich robila už pár , aj kruhove , ale aj trebars krivé hranaté krabice , ak nieco nebudes vediet kludne pýtaj , tieto dni musim makat v pracovni tak som tu skoro furt ☹ aj @daducha robila ted naadhernu velku 😉

pipka
14. máj 2012

@katy1979 kati ja mam takyto :
2 kokosove pudingy creme Ole, 0,6 dcl mlieka, 5PL cukru, urobime husty puding, primiesame 2OOg masla, 4PL kokosu, rozdelime na dve polovice, jednu ako krem pod potah do torty a do druhej pridame este 250g tvarohu a ananas z konzervy bez stavy a rozmixujeme, tu s maslom odlozit do chladu a tu s tvarohom pouzit ako krem do torty 😉

ajka82
14. máj 2012

@dada2007 ja beriem z tortomania.sk za 39,99 a idem si pre to osobne, takze usetrim na postovnom(kuriera maju okolo 5 eur na tok 7kg baliku)

pipka
14. máj 2012

@vlada111 ja tiez len visna alebo pomaranc 😉 odkedy som ochutnala raz, je sviezejsi ako ten mandlovy 😉

peroli
14. máj 2012

@alenv to jsem ti toho dala, co? 😀 😀 😀 blbý tlačítko.. tady jsou další
ty dvě spíš sportovní jsou jen na inspiraci jak s trávníkem.. 😉

abriela
14. máj 2012

@lucka_o wau, carodejka 😀. Ja nemam doma ani poriadnu vahu a tvrdim, ze mi ju ani netreba. Ale 4 vajcia, 250g muky - celkom dobra kombinacia, aj ked vela zavisi od velkosti vajec. Asi 2 mesiace som vajcia kupovala a vidim, ze sliepky nasich nesu asi vajcia XL 😀
@bzucinka2 ja som pisala o 26cm okruhlej forme - v tej som totiz piekla svoje prve auto 🙂

abriela
14. máj 2012

@katy1979 myslis klasicky traseny krem, ale s kokosovym ole pudingom a ananasom???

janula.h
14. máj 2012

@peroli Ty si neskutočná s tým výberom 🙂)) ozaj niečo na 45 pre ženu jednoduché a zároveň krásne ďakovalaaaa :-*

jááj žienky musím si ja na kvety posvietiť neviem ich veľmi ☹

aduskatt
14. máj 2012

krasavice, pomoc🙂 prosiiim, uz ste si robili formicky s tavnou pistolou? ja mam len tak zhruba predstavu ako na to a nechcem nic pokazit..kujeeeeeem🙂

peroli
14. máj 2012

@janula.h a spíš s kytičkama? nebo třeba i něco vtipného? nebo hocičo? 😀

janula.h
14. máj 2012

@peroli skôr kvety je to pre mamkinu kámošku 🙂 budem trénovať 😝

liviana1111
14. máj 2012

tak pridavam este torticku z minuleho roka moju druhu v zdobeni potahovkou, ked moja babka oslavovala 90 rôčkov, tak som jej urobila nieco podobne ako v sobotu ocinovi na 60-tku ,len vo fialovom prevedeni a s ruzickami 🙂 najviac mi asi trvalo kym som porobila tie ruzicky vtedy,to som sa modrovala dlho do noci 😨 ale babke sa moc pacila,tak to najviac potesilo a zvlast, ze tato fakt aj chutia super 🙂

lubi22
14. máj 2012

@peroli - ak mas v archive, hodis aj nejake autickove inspiracie? Ja mam ulozene dost, ale mozno mas ine 😉 Dakujem 😵

peroli
14. máj 2012

@janula.h kdybych náhodou dala už nějaký co jsem dávala před tím alenv tak pardooon.. ale k těm inspiracím pro ni taky koukni.. 😉

pristela
14. máj 2012

holky prosim vas kde a aka je najlacnejsia bila cokolada?

lucula73
14. máj 2012

@pristela ahoj,akurát včera som kupovala bielu čokinu, vkauflande za 0,59 centov.....Katy sa volá.robila som dnes mascarpone krém a teda rozdiel som nezbadala,či je milka,shogetten alebo katy 😉

pristela
14. máj 2012

@lucula73 kujeem , tu kupujem sem tam aj ja , no milka je najsladsia, ale ja ted potrebujem bielu skor na mnozstvo ako na chut, idem robit poschodvu , celu v bielej cokolade 😖 to zas budu nervy ☹ takze potrebujem veeela coko

daducha
14. máj 2012

@pristela schogotten v Tescu,ked nemaju pouzivam Orionku.Milke ee 😝

lucula73
14. máj 2012

@pristela jaj ☹ ,ale tak keď na množstvo,tak neviem či ešte lacnejšia niekde bude 😕 😕
počuj moja,ty si robila raz mliečny marcipán....som si opísala....ako sa ti s ním poťahovalo?som si kúpila sušené mlieko že vyskúšam...a vody taam koľko šlo?lebo len olej tam bol tuším písaný.ďakujem