Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
19. máj 2012

přidávám dortík synkovi k dnešnímu svátku 😀

mamina1978
19. máj 2012

@lifinka Zlatucky synacik, prajeme vsetko len to naj ...k sviatku ....... 😉 🙂 🙂
a krasnucky Nemo....... 😵 😵 😵

miciatko
19. máj 2012

moja torticka a idem na druhu, uz sa mi neak ani nechce

dadka212
19. máj 2012

ahojte pridávam svoje, velký krtko je z burizonovej hmoty 🙂

lusil2005
19. máj 2012

@pipka fuha, vcera o druhej som tusim naplnila korpusy. a dnes o dvanastej som ju bola odovzdat. a medzi tym som aj nejake tie tri - styri hodky spala. 😅

jej fakt - som zabudla napisat ze je robena podla foto. strasne som sa na nu tesila ked si ju vybrali - je robena na krstiny. ale baba nema rada klasicke krstinove volanikove torticky, tak vybrali tuto. no ale - bolo to tazke... s velkyyyymi bolestami som ju robila, ale som rada ze som to nakoniec dobojovala. 😀

irriss
19. máj 2012

Preji krasny vecer vsem...

Dekuji vsem za uprimna slova 😉
a v neposledni rade za:
"paci sa mi".. 😉

Je mi lito, ze se dort sesunul..pokud vite nebo si myslite, ze vite, co mohlo byt pricinou.."prozradte mi toto tajemstvi"at priste drzi lepe..i kdyz evidentne na chuti sesuvem neztratil nic, dukazem jsou deti, a to je hlavni 🙂

omlouvam se, ze neodepisu kazdemu jednotlive 😉 ..na to je tu snad jediny "konikarsky" odbornik, hlavne "marcipanovy" t.j. nase "mala - velka" @lussy23 😉

Jdu jeste s dotazem...

potrebovala bych udelat "pusinkovy korpus"...kdyz delam pusinky, delam je na papire (nevim(nevzpomenu si) jak se mu v CZ a SK rika) 😖
Zbylo mi velke mnozsti bilku, chci je zpracovat 😉

ale pusinky tu u more dlouho nevydrzi suche, je tu velke vlhko, zmeknou a slepi se..
Existuje nejaky figl?? jak je udrzet v suchu?
a jak je susit? ja je susim na 50C opravdu hodne hodin...nekdo tvrdi, ze jde zrychlit suseni - troubu mam klasiku elektriku😉

Dekuju 🙂

jakelina
19. máj 2012

@lusil2005 jejda, co se stalo, nebylo ti dobře??? 😲 😲

lusil2005
19. máj 2012

@jakelina aaale, po roku a pol ma navstivili zenske problemy, ale s takymi bolestami krizov, ze som nevedela stat, lezat ani sediet. a nic nepomahalo. to bolo ako dalsi porod 😅

jakelina
19. máj 2012

@irriss já je dělám jenom v zimě o vánocích a to je tu malá vlkost a nikdy mi nezvlhly. Jinak mám systém Vacsy, na odsání vzduchu, tak pokud máš nějaké takové krabičky, kam nemůže vlhkost, tak dát do nich a nemělo by to vadit. Jinak bílky můžeš i zamrazit a pak použít později. Já v nich třeba obaluju řízky nebo když dělám těstoviny a mám bílky navíc, tak je tam přidám a mám domácí pastu
Jo a bílkový korpus neznám, tak recept nemám.

mates22
19. máj 2012

@irriss konečně jsem se dostala k dočtení, ten dort je (teda vlastně byl) moc a moc hezkej, takovej veselej. Čím to, že se sesul nevím, jeden mi to taky udělal, ale naštěstí ještě před potažením, přes noc jak byl pomazanej v lednici- takže jsem pak čarovala s punčovinou a byl jakž takž...... už se těším na ten "domácí" dortík 🙂

jakelina
19. máj 2012

@lusil2005 no tak to věřím, snad se to upraví a i tak je dortička moc krásná. Ikdyž jsi u toho tak trpěla. 😖

vlada111
19. máj 2012

@miciatko krásna práca 😉

mates22
19. máj 2012

@miciatko jak můžeš při tom detoxu vytvořit takovou nádheru, já musím chodit od sladkého kilometr daleko. Ten dráček je děsně roztomilej a celkově dort samozřejmě super

vlada111
19. máj 2012

@dadka212 ženská ti máš v tele ďábla 😀 To kedy stíhaš? Ja ani teraz nestíham a to nič nepečiem ☹

vlada111
19. máj 2012

@lusil2005 aj ja budem robiť budúci týždeň krstinovú a táto mi bola tiež vzorom, lebo chcem urobiť niečo s vtákmi a nechali všetko na mne, aj plnku a korpus 😝

lucy222
19. máj 2012

Jdu podekovat za rady - i diky nim jsem se jakz takz poprala se svym 3.dortikem v zivote a zaroven 1.na prani a 1.maslovy 😝 😅 neni zdaleka tak super jako ma vetsina z vas, ale mam z nej radost, libil se, chutnal a krasne jsem se pri nem odreagovala 😵

Mela bych zase dalsi prosbicku - nemate prosim nejaky napad na dortik na rozlucku se svobodou? Ruzne organy prosim vynechte 😅

irriss
19. máj 2012

@mates22
@jakelina

ja to davala do vakuovych krabicek.....ale tady je vazne fuj pocasi...i mouku musim davat do lednice, jinak je broukova.. 😠
vsechno mame zrezle, plesnive...okamzite 😠 😠 😠
ale to je dan za hory i more zaroven😉 jinak super klima.. 😉
nebudu si stezovat..je tu krasne😉 temer "dortove"

posilam maly dukaz: inspiraci k dortu 😉 😀 😎

dadka212
19. máj 2012

@vlada111 😀 a to mám ešte 2 na zajtra, zatial som ešte ani korpusy neupiekla 😅

irriss
19. máj 2012

@mates22
domaci uz mam pripraveny...jen o povrchu porad premyslim...

povidala jsem manzelovi o navrhu s mrackem..plakal....

nevim, jak to vyresit...mozna dam ke svicce za okno kousek dortu 😉 😎

mishulle
19. máj 2012

holky blbej dotaz, čim se dělaj ty černý kontury třeba u hello kytin, to je taky marcipán nebo barevná k.glazura?

dadka212
19. máj 2012

@mishulle ja to robím s hmotou, dám do lekárskej striekačky a vytláčam 😉

irriss
19. máj 2012

@mishulle
mne v obchode nabizela fixy na psani na dort
a nebo gel v tubicce na psani a na kontury

oboji tu stoji okolo 2,50 Eur

mishulle
19. máj 2012

@dadka212 tak jsem si to myslela, děkuji

jakelina
19. máj 2012

@irriss máte to tam krásné, hned bych jela na dovolenou 😀 😀 😀

irriss
19. máj 2012

@jakelina

Na dovolenou v penzijnim veku 😉 ..tady pro mlade s detmi to neni idealni..
Az budes babicka, dame na zahrade kafe i dorta 😉

p.s.pozvanka:

https://www.youtube.com/watch?v=B9JGlzsBSRw
jakelina
19. máj 2012

@irriss no však já už do důchodu nemám daleko 😀 😀 😀 My jsme byli v Porto Recanaty, nevím jestli to píšu dobře a tam byly krásné pláže.

irriss
19. máj 2012

@jakelina

😀 😀 😀

Tvuj status vypovida o tom, ze mas jeste nekoho "na rukou a nekoho na kline" 😀
ale "krk" je natrvalo..tak az budou vsichni uz jen na tom "krku" 😀 😀

Dalsich 16 let 😉 😎

Tady nejsou klasicke dlouhe pisecne plaze..jen kaminky, kameny a skaly 😖

jakelina
19. máj 2012

Tak dnes jste nám to nandali 😀 😀 😀

jakelina
19. máj 2012

@irriss já pláže moc nemusím, já raději procházky a poznávání něčeho. Na pláži mě to po hodině už nebaví 😀 😀 😝

irriss
19. máj 2012

@jakelina
mrkni na to video...to je prochazka...okolo silnice vede stezka bud silnicni - klasicka, nebo lesni..a nebo nastavena cesta nad morem... 😉

p.s. jsme mimo tema.. sice ne mimo krasu - ale mimo krasu dortovou..nerada bych prilakala nejakeho spiona, co mi nechava neustale mazat prispevky😉 ☹