Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
9. jún 2012

@aduskatt já mám fotky normálně z foťáku a text tam vložit jde, jen prostě s tím pozadím.

larah
9. jún 2012

@lokalistin fajn dík za nápad, určite vyskušam 🙂

aduskatt
9. jún 2012

@florentina u mna to bude asi problem s tym, ze su z mobilu☹.neva, povytlacam si a urobim si klasicky fotoalbum listovaci papierovy nazivo🙂

mima1311
9. jún 2012

@heni79 ano mas pravdu 😉 , ja som z cadce , tato firma ale asi zasobuje , alebo beru od nej aj niektore obchodiky v cadci , lebo ja som u nas natrafila na dalsiu predajnicku zo super cenami 😀, boli od 1,90 eura , pisala som uz o tom stranku dozadu prispevok , no nikto sa so mnou nebavi 😝 😠 😀 , zapadlo to tu prachom 😝 ... @idris 😉 je zaujimave , kolko vlastne je vyrobna cena , ked za 1,90 eura musi tolko ludi mat z toho zisk 😲

zuul
9. jún 2012

ahojte dievcata, krasne torticky, ako citam vcera a predvcerom ked som robila aj ja sa vsetky torty strasne topili. ja som aj chladnicku pridala na 6stupen zo 7mich ale galiba to bola. nerobila som sice take uzasne torticky, ako teda ja potahuje K2 a nedalo sa s nim robit. lupene na ruze sa mi topili 😝
aku hmotu ste pouzili vy? ktora sa menej topila?
a ak sa mozem opytat v auguste mam jednu 3poschodovku a aby dobre drzala davate tam vystuze do poschodi? alebo len na seba? dakujem vam.

larah
9. jún 2012

@mima1311 to je tým,že v číne robia chudobné deti za misku ryže celý den

idris
9. jún 2012

@heni79 tak to si mala super ale ja som rada aj za tie ceny lebo ak by som to mala cez net tak by som sa nedoplatila plus poštovné veľmi ma to potešilo ale ten valček vážne super cena 😉 😉 😉 😉

mia1111
9. jún 2012

@mima1311 - ahoj, môžem sa opýtať, kde predávajú v Čadci tie cukrárske pomôcky? Lebo v tom domčeku oproti vlakovej stanici posledne nemali už nič...

babulky, olajkovala som fotečky, kráááááásne ste zasa porobili 😵 😵 😵
@pristela - Ty máš dievča zlaté ruky aj srdiečko, takú nádheru si zasa vytvorila, že ani nedýcham, keď kukám na fotku... 😵 😵 😵 😵 😵

zuul
9. jún 2012

tuto? Pasta dama TOP špeciál - modelovacia hmota

Modelovacia hmota s vyšším obsahom cukru, snehovobielej farby a jemnej konzistencie. Určená na poťahovanie a modelovanie v lete - tvrdšia. Možmosť rozvaľkať na veľmi tenko.

Pasta dama TOP špecial je je vhodná na prípravu platov na pokrytie tórt a na modelovanie. Múže sa farbiť celá alebo len na povrchu potravinárskymi farbami rozpustnými vovode alebo tukoch.

Skladovať v suchu.

pristela
9. jún 2012

@florentina ty si chcela to podpisovanie foto? ja som to tu davno jednej holke vysvetlovala a rozpisovala ak to najdem tak to sem dam znovu mam z toho aj foto postupu niekde , len si musim spomenut kde a komu som to pisala 😕

pristela
9. jún 2012

@heni79 ne , ne na zamok robim az na 1. septemra to je este casuuuuu a ta ma mat az 15kg 😕 😕

alenv
9. jún 2012
jakelina
9. jún 2012

@alenv nee

macicka84
9. jún 2012

Holky nemate ulozene nejake dorty s Anglickou tematikou??? Mati chce dort jako podekovani pro jejich prekladatele... Muze to byt i neco ponekud humornejsiho 😉 . Me napadlo jen : kulata klasika, nahore jakoby anglicka vlajka a nejake 4 symboly Anglie, vzdy do jednoho rohu, napr. telefoni budka, cajovy salek se susenkama atd a dole jen napsano neco jako : Thx U 😉 ... Mno prave nad tim premyslim 10min, tak to nemam vubec vymyslene - jen prvotni napad...

janula.h
9. jún 2012

@zuul ja som teraz s ňou robila a nič sa nestalo a prežila aj prevoz 🙂 a nepeckuj chladničku potom tortu vyberieš a hneď sa orosí nechaj ju klasika na 2 alebo 3 ke 😉

anibas
9. jún 2012

@alenv
mám doma, ešte som to nepoužila - ale s skutočnosti tak dobre nevyzerajú - skôr ako ocmúľané malé cukríčky 😀

mima1311
9. jún 2012

@mia1111 v meste pri kostole - ako je zmrzlina ADAK , ked ides od kostola tak su tam na opacnej strane ako je kostol potraviny , tusim dalej bol mäsiar , bazar , zmrzka a tam je nova predajnicka , taky mix , byvavaju dvere otvorene a tovar aj vonku povytiahnuty a dalej je tusim uz sklenarstvo ...urcite uz vies kde , ja viem strasne dobre opisovat 😀...som uz skoro rok odstahovana , tak si to normalne uz neviem teraz vybavit 😠 ...maju tam kopec toho , aj margaretky ,brectan , rozne vypichovace , kostice , figurky , teraz tam bol taky kufrik a v nom cislice a pismena + take vykrajovacie ozdobky + sacok na plnku s nadstavcami a este cosi a to nieco cez 5 eur , proste vselico 😉 ....len ako som tu uz dnes pisala , tak teraz zdvihli ceny , co zistili ze su ,, super lacny ,, kostice boli po 1,90 a teraz uz 3,90....no aj tak sa este oplatia 🙂

anibas
9. jún 2012

@zuul prší a je vysoká vlhkosť tak preto sa veľmi topia, možno bude v auguste suché leto 😉 😉

eliska22
9. jún 2012

@macicka84 ja som robila takúto, ak ti to pomôže 😝 ak sa preklikáš je tam viac foto 🙂 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=26157752...

mia1111
9. jún 2012

@mima1311 - to fakt? Ale to tam asi nemajú dlho otvorené, či áno? lebo chodievam tam často tým smerom - do Eldorada - s drobcom na to detské ihrisko, čo je pred sklenárstvom vo dvore a veru nikdy som si nič také nevšimla 😕 😅 . Ale ďakujem za tip, keď najbližšie zasa pôjdeme na ihrisko, tak tam skúsim mrknúť 😉

pristela
9. jún 2012

@zuul jeemine nedavaj chladnicku na 2-3 to je strasne nizka teplota 😕 mne raz vystrelil drahy na 2 ze aby bola dobre vychladena ☹ ☹ ☹ a cela bola mokra , hnusna, vsetko muselo ist dole ☹ chladnicku staci mat na 5-6 , cim nizsia teplota v chladnicke tym to robi viac zle tortickam ! ked je ale taketo vlhke pocasie neda sa nic robit ☹

janula.h
9. jún 2012

@pristela ja som myslela že nie na nízku teplotu ja mám tak že čím nižšie číslo vyššia teplota 😖 Ty máš ináč? ja len preto že keď dám na 5 6 stupeň tak hneď sa mi rosí mne vtedy viac mrazí

pristela
9. jún 2012

@janula.h no to je dobre napisat 😀 😀 ja mam normal hore displej a tam sa aj nastavuje a ukazuje normal stupne nie cisla, cize ted tam mam napisane +4 /stupnov to netusim ako sa pise na notasy 😀 😀 / a pod tym mam hned aj mrazak napisany kolko má stupnov

alenv
9. jún 2012

@anibas díky.. já budu mít svatbu a říkala jsem si, že na svatevní dort.. takže to jako drahokamy nevypadá 😀 díky

vlada111
9. jún 2012

@anibas Máša geniálna 🙂

zuul
9. jún 2012

@janula.h dakujem asi zmenim potahovku za pastu. doteraz som robila asi 10 z K2 a aj marcipanove prave 😨 drahe. 😖

@anibas
@pristela dakujem ozaj do predvcera problem nebol nikdy z topenim. ale holky mi uz pisali ze cestu prezili a aj ich cele spapali. len v tej jednej ze broskyne pustili kusok stavy. ale spokojnost. 😀

mima1311
9. jún 2012

@mia1111 Ano , presne tam 😉 ...nie je to tam velmi dlho , je to taka predajnicka so vsetkym moznym , :O) ale predavacka velmi mila , hned ti ukaze , maju to vzdadu v takych kosoch , daj vediet ci si si nieco potom vybrala 🙂 a potom este maju co to aj v cukrarni , za mestskym ...ale ceny uz neporovnatelne !

janula.h
9. jún 2012

@pristela sa nerob hej? 😀 moja má 10 rokov vtedy displejové neboli 😝 ale myslela som to presne ako Ty 😀

zuul
9. jún 2012

ja mam od 0 vypnuta chladnicka po 7 najviach chladi. mavam tak na 4ke a teraz som pridala kvoli tortam, ja mam cisto iba chladnicku bez mrazaku.

alenv
9. jún 2012

holky doporučte mi nejlepší a nejchutnější potahovku na svagtební dort.. budu se vdávat.. a jíme jen mléčný marcipán, ale ten prostě nikdy čistě bílý nebude.. tak chci opravdu čistě bílý, ale apson z části chutnou potahovku, aby neměla chut jak když jím cukr díííky moc 🙂