Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. jún 2012

@ladenka a ake mas presne nemas link? je to taka lista priesvitna do modra a pismneka kurziva vedla seba? ci take patchwork cierne?

maranat
22. jún 2012

@dm1 pretoze som s tym robila len raz, vlastne toto je moja druha torta v zivote, a mala som MMF nejaky stale taky biely cukrovy a vobec to nevyzeralo dobre ☹

dm1
22. jún 2012

@maranat aha uz chapem. ak nechces mat pri modelovani MMF od cukru tak si potri ruky cerou a pekne do hladka to vyhladis a tiez tam nebude vidiet cukor.

dadka212
22. jún 2012

@ladenka písmenka dostaneš von tak, že vyvalkáš hmotu, dáš na ňu potravinovú foliu cez ňu vytlačíš poriadne písmenko a to písmenko ti zostane nalepené na folii s tou foliou ho otlačíš na tortu kde len chceš 😉

maranat
22. jún 2012

@dm1 kdesi som citala, ze aj ked sa rozpustaju cukriky v miklovlnke je dobre tam dat trisicku cery. pomoze to?

dm1
22. jún 2012

@maranat ja davam trochu cery vzdy hned pri roztapani aj s vodou. ono kazdy robi MMF inak aj tam dava na jeden balik ine mnozstvo cukru lebo kazdej ina konzistencia vyhovuje 😉

lawli
22. jún 2012

moje dnešné ...

jakelina
22. jún 2012

@ladenka nevím jakou máš přesně abecedu. Já si vykrojím u hmoty malé čtverečky, nechám oschnout a přes igelitový sáček otlačím a vyřežu písmenko. Jezdím s tím po podložce, aby se to hezky všude ořezalo a pak zvednu a i s igelitem přenesu na dort.

maranat
22. jún 2012

@dm1 aj vodu?
ja davam len cukriky, cukor od oka, nevazim to, lebo neviem kolko tam ma po spravnosti toho ist 😀 darmo, ja som amater, neviem ako sa to robi

jakelina
22. jún 2012

@maranat taky dávám vodu, na jeden balíček tři lžíce vody

dm1
22. jún 2012

@maranat ved aj ja som amater tiez som sa to ucila z receptov z netu ;). ja na jeden balik cukrikov ale ten vacsi - amerikanci co su v lidly biele netreba umyvat davam 4 lyzice vody tak za 1 lyzicku cery . ked sa rozpusti tak tam ide necele kilo cukru nevazim to

ladenka
22. jún 2012

@dm1 mám takovou průhlednou lištu s písmenky kursiva, bylo to označené jako patchwork
zkusím přes tu folii, jak radí @dadka212 , jinak už mám dortík téměř hotový, jen ten nápis, pak vám sem hodím fotku 🙂

Každopádně všem třem vám moc děkuju za odpověď, vím že při pátku je frmol. Tak díky. Dám vědět, jak to dopadlo.

vlada111
22. jún 2012

@mizulienka Luci neblázni, akú zľavu? Kočky prosím vás, buďte menej skromné ☹

vlada111
22. jún 2012

@mizulienka ja neviem, ale v tomto teple doporučujem tú bešamelovú. Dokonca na stretku mi baby hovorili, že ju špeciálne dávajú do 3D tort, lebo krásne drží.

vlada111
22. jún 2012

@monika76 a prečo? Dúfam, že sú deťúrence zdravé ☹

monika76
22. jún 2012

@vlada111 to je práve že nie ☹ malí haja a ja tu v tichosti revem ... buduci týžden nemocnica CT vyšetrenie.Máme veľké problémi ☹ Tortičky idú bokom a ja mám ďalší problém na krku ako to utiahnut bez pečenia celé kedže som ďalšia medzierka v zákone 😠 ostaneme doslova bez ničoho...

mishulle
22. jún 2012

uá, dort se mi v lednici nějak rosí a to tam mám karton, utěrku a ještě je v krabici, jestli mi zas písmenka začnou barvit, tak se zbláznim

reruna
22. jún 2012

@kamini ahoj, máš krásné dortíky a moc pěkně nafocené 🙂 nevím o nikom, kdo by tu zkoušel isomalt, ale tady ho mají http://www.obchudekubalonku.cz/katalog.php?typ=... a nejdeš tam i spoustu silikonových a pryžových a plastových pomůcek na hmoty nebo na čokoládu, tak se tím prober a uvidíš, jestli se ti něco z toho bude hodit i na ten isomalt. Spoustu levných pomůcek má i pomposo na cukrarske-potreby.cz

reruna
22. jún 2012

@monika76 něco s malým? 😲

lucinka
22. jún 2012

ste zlaté baby, že ste ju spoznali... 😵 som myslela, že to pôjde rýchle, ale je to dosť babračka... hlavne v tom vlhkom vzduchu a teple... dosť dlho trvá vykrajovanie tých koliesok... mohlo ich tam byť viac, ale už som nemala energiu... tortu som potiahla a hodila do chladničky... a potom povykrajovala milión tých koliesok, vytiahla tortu von a lepila a lepila... a torta totál mokrá... a teraz mi volala tá známa, že oslavu preložili na nedelu 😠 tak som zvedavá či pribiňák (včera som ju plnila) vydrží do nedele... vrrr... 🙄

luciahromadkova
22. jún 2012

@mamina1978 nadherne, len by som checla vediet ci tie cokoladove rulicky vyrabaju rucne, alebo su hotove ako trebars trubičky 🙂

reruna
22. jún 2012

@lucinka taky jsem ji poznala, je krásná! pribinák do neděle - no asi vydrží, ale aby ji pak dojídali ještě další 2 dny, to už asi ne......

monika76
22. jún 2012

@reruna ano má imunitu na 13% sme zrelí na komoru ☹ všetko je zlé...našli mu nález na pľúcach ...nevedia zatial čo to je tak ide na CT a uspia ho..Zrutil sa mi už aj tak zbabraný život ...Musím sa pozbierat no nejak už 3 den mi len tečú slzy v kuse..Tá bezmocnost je strašná...drobček bude mat v septembry len 2 ročky.

lucinka
22. jún 2012

@reruna no to už bude ich problém... dohoda bola taká, že oslava je v sobotu a v piatok si pre ňu príde... kebyže zavolá včera, tak ju plním dnes, ale ona zavolá teraz, keď je už na komplet hotová... ach...

jakelina
22. jún 2012

@monika76 moc na vás myslím, ať je malinkému co nejdřív dobře a je zdravý. 😉 😉 Proč se to na Tebe musí tak ze všech stran sypat. 😝 😒

reruna
22. jún 2012

@monika76 to mě hrozně mrzí a držím pěsti, aby přišli na to, jak mu pomoct prďolkovi maličkému ☹

jakelina
22. jún 2012

@vlada111 já ten zásmažkový taky dělám, mám recept od tebe a je výborný. 😉

monika76
22. jún 2012

@jakelina Ďakujem ,neviem prečo a kedy bude všetkému už koniec. Chcem len aby bolo už malému dobre a bol konecne zdravý .

reruna
22. jún 2012

@lucinka to je mi jasné, jen je prostě upozorni, že jsi plnila už ve čtvrtek a že je tam tvaroh a šlehačka a v tomto teple, že ji mají celou sníst a hlavně držet až do té oslavy v lednici