Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
26. jún 2012

@simasa tu druhu mam aj ja ulozenu mooc sa mi paci

dadka212
26. jún 2012

@anibas
@simasa no asi fakt musím kuknúť mapu, moje orientačné schopnosti sú velice velice chabé 😀

mia1111
26. jún 2012

@simasa - nááááhodou som si všimla, že ma tu spomínaš (aspoň dúfam, že mňa, mám v nicku síce o jednu jednotku viac, ale že som to ja, žeee? 😀 😀 😀 ), snažím sa dočítať posledné dni, ale stále mi chýba prejsť 50 strán 😀 😀 😀,- moooooc ďakujem, že aj na mňa myslíš ...ja sa ale zatiaľ neviem vyjadriť, či budem môcť prísť, keďže v septembri nastupujem po MD do práce 😒 a vôbec, ale vôbec netuším, ako to bude, u nás sa robia aj soboty, ale to len doobeda, ale ak nebude mm doma, nemám kam dať drobca ☹ . Ale strašne moc rada by som šla a spoznala vás aj naživo, babulky moje 😵 😵 😵 .

simasa
26. jún 2012

@jakelina No na takej poriadnej chate by uz drevo malo byt narubane 🙂
Inac nebolo by zle, aby si kazda priniesla (nie polienko 😀 ) ale nejake "naradie" a kusok hmoty, aby sme si mohli nejake veci aj vyskusat - tak sa to uci najlepsie.

jakelina
26. jún 2012

@simasa mně je jedno jaká chata, nějaký luxus nepotřebuju, tak holky hlasujte, kde ať je pak ještě někde volno.

simasa
26. jún 2012

@mia1111 Ano, si to Ty uz som si jednotku dopisala 😀

simasa
26. jún 2012

@dm1 To je v podstate jedno, len aby tam bola nejaka spolocenska miestnost a kuchyna - kde sa vsetky pomestime a mozeme to cely den okupovat.

dm1
26. jún 2012

@simasa ved to aby tam bola ladnicka velka a kuchyna bez toho sa asi nepohneme 😝

dadka212
26. jún 2012

@simasa ja práve preto rozmýšlam ako prísť, lebo chcem si prieniesť aj hmotu aj nejaké hračky 😀 aby sme tam len nekvákali ale aj sa niečo priučili 🙂 aj upečené korpusy nejaké chcem priniesť, urobím tam na mieste nejaké easy plnky ala pribináčik, jogurt atď 😀 len potom by sme mohli aj vymyslieť čo s tortami, dávajú ich do domovov dôchodcov, alebo do detských domovov....lebo určite tam tolko toriet nezjeme, teda ja aj keď na to vyzerám, torty moc nejem 😀

dm1
26. jún 2012

@dadka212 nieco spapame nieco mozeme rozdat zalezi kde pojdeme. pri TN je detske mestecko domov alebo potom aj domovy dochodcov su na okoli. isto aj niekde pri puchove su

eliska22
26. jún 2012

@dadka212 ja tiež mám probém s dopravou, resp. dopravila by som sa aj vlakom, tak keby si išla aj vlakom, tak by sme mohli ísť spolu 😉 😀 konkrétne som z Vištuka, ale mohli by sme vyraziť z Pezinka 😉
ale nenahnevám sa, ak by ma niekto po ceste zobral autom, kto by išiel kolem 😀
a ešte to musím oznámiť mm, že sa chystám 😀 😀 😀

jakelina
26. jún 2012

@dadka212 my jsme měli sraz ve školní jídelně, v takové té cvičné kuchyňce a nechaly jsme to tam řediteli a školníkovi za ochotu. Každá něco přinesla a taky se to nesnědlo, jedli jsme to celý den a na oběd se objednala pizza. Všichni už byli přeslazení. 😀 😀

lifinka
26. jún 2012

@sisix tu jsou moje dílka🙂))
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.114925...
jasně je to buď marcipán anebo smartflex velvet.

sisix
26. jún 2012

@lifinka mas to momentalne nedostupny, kouknu pozdeji. Diky 😉

dadka212
26. jún 2012

@eliska22 ja nemám problém s vlakom 🙂 ak pojdeme 2 tak budem rada, lebo sama sa terigať nie je bohviečo 😀 a ešte s kufriskom, lebo šak kam by som nacpala tie veci 😅
@jakelina no veď musíme potom poriešiť čo s tortami, ale tak to je detail, myslím, že hocikto by sa im potešil 🙂

lifinka
26. jún 2012

@simasa aha díky za tip, no my byli v bešeňové a tatralandii min. rok, tak už to nebudem přehánět, nebo máš lepší tip blízko?

lifinka
26. jún 2012

@sisix dobrááá 😉 nebo tu na MK mám jen dětské🙂

dadka212
26. jún 2012

@lifinka máš asi zamknuté albumy pre ne-priatelov 😀 skús si ich dať verejne

pipka
26. jún 2012

@eliska22
@dadka212 baby co ste z PK tak tie mozem zobrat ja ked pojdem z BA 😉 pripadne aj z BA este nejaku 😉
mame vcelku velke afto, tam se naskládáme všechny 😀 😀 😀

lifinka
26. jún 2012

@dadka212 zkus teď

dadka212
26. jún 2012

@lifinka už to ide 😉
@pipka supééér tak sa hlásim 😀

lifinka
26. jún 2012

@sisix jako 200kč za práci, dort je dražší...

simasa
26. jún 2012

@dadka212
@dm1
@jakelina
@anibas
Mali by sme sa potom vyzberat (okrem stravy) aj na suroviny, ktore sa minu pri predvadzani (hmota, cokolada...), aby to neboli naklady len na toho predvadzajuceho. Ale to potom napisem este pre vsetky, teraz je podstatne to miesto, aby sa odsuhlasilo.
A idem uz do zahrady, lebo mi za chvilu burina nakukne az do okna... 😝

vlada111
26. jún 2012

@dadka212 krááásne lienočky

vlada111
26. jún 2012

@mia114 krása, ten tučniak je super

dadka212
26. jún 2012

@vlada111 Ďakujem 🙂

dadka212
26. jún 2012

@simasa tak to by sme sa nejako dohodli, možno ma tam aj niekto naučí mmf robiť 😀

dm1
26. jún 2012

@simasa to prve ubytovanie pise ze min. 2 noci takze to pada a druhe a tretie veru neviem ci by nechceli aby sme to vzali cele a to by pir 10 ludoch vyslo na jednu noc viac 😝

jakelina
26. jún 2012

@simasa to je jasné, že by se něco vybralo a použilo na suroviny a jiné náklady.
Já teda nevím, já bych jela s přesedáním 200 kilometrů do Brna buď vlakem nebo autobusem a pak by mě vyzvedla do auta florentina, tak nevím jestli bych zvládla vézt sebou třeba celý dort, no nějak to budu muset pořešit. To raději přivezu něco skladnějšího.

dm1
26. jún 2012

@dadka212 😀 no len to baby aj s tou cokoladou aj mmf ak tam nebude mikrovlnka pripadne sporak kde si budeme sami coko topit tak to bude horsie