Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
4. júl 2012

@ajka82 no jasnackaaaaaaaaaaaaa🙂)ten Marty je suprovy🙂 a gloria tiez

ajka82
4. júl 2012

@aduskatt diiiky, som rada ze sa podobaju 🙂

aduskatt
4. júl 2012

@ajka82 no jasne, ze sa podobaju🙂)Melman este mohol mat golier🙂su uzasni🙂

ajka82
4. júl 2012

@aduskatt no to uz by ma piclo, keby aj to ma na krku drzat 😀 😝

monika76
4. júl 2012

@ajka82 super, pekna práca 😉 🙂 Madagaskar 😀

aduskatt
4. júl 2012

@ajka82 sak v takom teple na paradu🙂 😝 😀 😀

ajka82
4. júl 2012

skoda, ze to robim na etapy ako sa mi podari popri drnde, lebo aj ked spi, tak chodi kazdu chvilu za mnou, ze pijeee...som mohla fotit postupy, lebo som riadne nevidela nikde ☹ ked k tomu pridem aj zabudnem co som robila posledne ...

erinka83
4. júl 2012

@aduskatt díky 🙂 Moc pěkný, na takový modelování já nejsem 😀

janula.h
4. júl 2012

@ajka82 paráda 🙂 já tak rád trsám trsám 😀

pipka
4. júl 2012

@ajka82 dokonalí su...vsetci 😎 😵 😵 😵 normalne ze nechapacky ako ten krk drzi v tom hice 😅 😕

ajka82
4. júl 2012

@pipka praveze nechcel drzat ani po dnoch dnoch 😖 tak je tam pichnuty drotik floristicky 😅 ziarafu som robila ako prvu, tak uz konecne neni podlozena 😝

pipka
4. júl 2012

@ajka82 aky hruby drotik si mu tam pichla? 😕 ja pri mojej teplote doma by som mu tam asi spajlu musela strcit 😝 😅

mariann2
4. júl 2012

pridávam svojho prvého Nema, som si to ozdobovanie normálne užívala 🙂

ajka82
4. júl 2012

@pipka 24ku

lussy23
4. júl 2012

@mariann2 krásna tortička

lucka_o
4. júl 2012

@mariann2 nadhernaaaaaaaaaaa

lussy23
4. júl 2012

@jovanka81 krásne muffinky @njonja nádherné dielka @dadka212 nádherné tortičky @lamps krásnučká @ajka82 - madagaskar? krásne postavičky a tá žirafa, aká je veľká🙂 @mariann2 krásne tortičky @mrka2 krásnučká

njonja
4. júl 2012

@lussy23 ty si taka zlata, si das vzdy tu namahu a vsetky kocky vymenujes 🙂 🙂 🙂

levandulka3
5. júl 2012

@ajka82 jeeej nádhera 😵 😵 😵 , čím si vystužila žirafe krk, že tak krásne drží?

ajka82
5. júl 2012

@levandulka3 dakujem...kusok vyssie som pisala, ze som musela dat drotik do krku, lebo nechcel drzat 😉

ajka82
5. júl 2012

dakujem baby za tolke paci sa mi 😵 este aby sa pacilo, ked to naskladam a tortu...

vlada111
5. júl 2012

@dadka212 díky, ja som pozerala len dva albumy 😀

xxx.klarka
5. júl 2012

POMOC!
nutně akutně potřebuju radu. Dělám na zítra dorta a ani za boha se mi nedaří obarvit marcipán na červenou. Je furt růřový. Včera sem barvila gelovýma om Wiltonu, ale byla asi zkažená tak jsem 1/2kg k2 vyhodila, dneska jsem koupila práškové a stejně furt růžové!!!
Dělám něco na tento způsob - http://dorty.artmama.cz/netradicni/polstarek-s-...

nějáká rada??????

mima1311
5. júl 2012

@xxx.klarka ja som pouzila praskovu ale robila som mmf a dala som farbu uz ku cukrikom , ktore som zohrievala v mikrovnke a zafarbilo sa super , pozri foto

mima1311
5. júl 2012

tu je ta foto ...cervena je myslim dost syta ...a stacilo fakt len trolinku sypnut ...

mia1111
5. júl 2012

Babulkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy,
robila som ráno mascarpone krém a teda bála som sa, že to bude riedke, po vyšľahaní a pridaní mascarpone to veru nebolo nejaké extra tuhé, tak som tam šlahla 2 smetafixy (pred vyšľahaním šľahačky som tiež pridala dva) a ono to stuhlo na betón, je to skoro také ako pribinák, tak možno keby som dala ešte jeden stužovač, už by mi metličky od mixéra asi stáli na mieste 😀 😀 😀 . Som chcela pôvodne skúsiť ten želatínový stužovač za studena, ale bála som sa, že mi to ovplyvní chuť krému a toto je SUPEEEEEEEEEEER 😵 😵 😵 😵 . Tak tie, čo robíte tento krém a vyjde vám riedky, kľudne do toho vsypte smetafix a prešľahajte, stuhne to perfektne 😉 😉 😉

mia1111
5. júl 2012

@xxx.klarka - závisí aj od toho, aký "marcipán" používaš. Ja používam hmoty WI a smarflex a nemám problém nafarbiť na sýtočerveno, ale kočky tu tuším spomínali, že MMF sa nedá tak dobre zafarbiť. Jedine snáď zafarbiť hmotu už pri topení cukríkov, ako radí mima1311

xxx.klarka
5. júl 2012

@mia1111 já kupuji k2, nedělám doma. ☹

mia1111
5. júl 2012

@xxx.klarka - aha, no nemám skúsenosť s K2, ja farbím s Wilton red-red a robila som aj väčšie plochy, síce muselo ísť viac gelovky a hmota trošku zmäkla, ale pár minút v chladničke jej pomohlo a dalo sa s ňou potom pekne pracovať. Toto som farbila s tou wiltonkou:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=27011667...
alebo ešte aj túto:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=32253902...

xxx.klarka
5. júl 2012

@mia1111 já měla barvu taky Wilton, ale když jsem to sní nabarvila a ochutnala, tak byla barva asi zkažená páč to bylo hnusné a letělo to v noci do koše. ☹ A jelikož je dnes svátek tak jsem sehnala jen práškovou v globusu. Tak jsem to udělala tím a na radu kamarádky přidala trochu černé, čevené to nějak není ale alespoň to není růžové, holt to bude takové jak se mi to podařilo ☹ snad to nebude vypadat blbě. ☹