Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
14. aug 2012

@bzucinka2 jasne ze ratam s postovnym. neblazni, a mrzi aj tu mas zlu skusenost. baby ved budte normalne! 😝

janulienkaaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
14. aug 2012

@janulienkaaaa si si zmylila adresata🙂) my tu pecieme, nekocikujeme🙂

mrka2
14. aug 2012

@janulienkaaaa si si zmylila bazar s tortami 😕 napis do bazaru,najdes ho hore v menu 😉

mrka2
14. aug 2012

@aduskatt niektore este kocikujeme 😀

aduskatt
14. aug 2012

@mrka2 ale v tejto teme pecieme🙂 aj ked ja vam tie kociky doprajem

mrka2
14. aug 2012

@aduskatt aaale ja kocik maam, jasne, ved sme napisali prakticky to iste,len si ma predbehla 🙂

aduskatt
14. aug 2012

@mrka2 ja sa pomaly zbavujem malych veci............ale to je do inej temy

marci2305
14. aug 2012

Baby chcem robiť čokopolevu na tortu. Aký dávate pomer čokolády a cery? Ďakujem.. 🙂

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt tak to sme dve 😀 Ja som chcela už dávnejšie, moja mamina má galantérku a nahováram ju na cukrárske pomôcky. ALe bez hmôt, na to treba mať schválenia a kontroly od hygieny ☹

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 ja som chcela komplet...hmoty, farby, vykrajovacky, podlozky a vsetko mozne a nemozne🙂.uvidim, ci sa dokopem k tomu

vlada111
14. aug 2012

@bzucinka2 myslím, že toto je zbytočné riešiť a treba mávnuť nad touto absurdnosťou rukou. Kašli na to, ja mám skôr výčitky koľko si mala s nami roboty.

patri22
14. aug 2012

Ahoj šikulky 🙂
manžel má zítra narozeniny,je to elektrikář,tak jsem mu dnes upekla do práce pro chlapy dortík 😀

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt podľa mňa by to malo budúcnosť, len v TT je hrozne drahé nájomné. Mamina má obchod na pešej zóne a chodia ku nej nakupovať stuhy tortárky, tak preto mi to aj napadlo 😉

rapunzel1
14. aug 2012

@dm1 dík za typ, už som bola na nákup 🙂 🙂 🙂 masla do zásoby

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 na sidlisku nie je az take drahe a myslim, ze trnava nie je tak velka, aby si na sidlisko nezbehli tie, ktore potrebuju nakupit🙂) zvlast ked usetria na postovnom 4 eura oproti eshopu🙂 teda hadam dobre rozmyslam🙂

janula.h
14. aug 2012

žienky nemáte uložené niektorá nejaký košík s vyšívaním ??

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 to je galanterka na namesti?

rapunzel1
14. aug 2012

@dadka212 ja som robila takýto, a spodok, nožička je najmenší kruhový ráfik a vrch, je trochu korpusu v miske, potiahla som najskôr spodok, potom vrch samostatne, dozdobením pozakrývala čo sa mi nepodarilo 😉 a bolo

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt nie galantérka na hlavnej vo dvore. taká 20 ročná super zásobená 😀

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 tak to neviem ani, ze taka je tam...ale pojdem pozriet, ked je super zasobena🙂

muffinka8
14. aug 2012

@bzucinka2 má ju 🙂 aj ja som musela dlllho pozerať. V jeho pravej ruke. Ale vidno len ten horný lem, lebo je to fotené kolmo na raketu, čiže len čiarku vidno a tá splýva s rukou 🙂

muffinka8
14. aug 2012

@elienka
skopírovala som z netu a podľa toho som presne robila:

Cesto (vyšlo mi z neho približne 16 koláčikov):
125gramov masla
150gramov cukru
2 vajcia
200gramov hladkej múky
1/2 čajovej lyžičky soli
2 čajové lyžičky kypriaceho prášku
kôra z 1 veľkého citróna (prípadne dvoch menších)
1 kyslá smotana (téglik)
šťava z 1/2 väčšieho citróna (prípadne jedného menšieho)

Rúru si predhrejeme na 180 stupňov a do formy na muffiny si dáme košíčky. Maslo vyšľaháme s cukrom a po jednom primiešame vajcia. V druhej miske si zmiešame suché ingrediencie; múku, soľ, kypriaci prášok. Kyslú smotanu zmiešame s kôrou a šťavou z citróna. Do vyšľahaného masla pridávame postupne suchú a mokrú zmes, na striedačku. Košíčky naplníme do 2/3 a dáme piecť. Citrónové cupcakes sa pečú o čosi dlhšie. Zvyčajne okolo 30-35minút. A aj po tomto čase sa vám budú zdať príliš vláčne. Nebojte sa! Ak do koláčiku pichnete špáradlo a je čisté, koláčiky môžete pokojne vybrať a nechať vychladnúť na tanieri. Kvôli citrónu vrch koláčikov trocha zhnedne, neznamená to však, že ste koláčiky spálili! Všetko je tak, ako má byť. Vychladnuté cupcakes sú neskutočne vláčne (za čo môže kyslá smotana) a krásne nadýchané.

muffinka8
14. aug 2012

Prosím vás môžu ísť ozdoby zo smartflexu na tortu poliatu čokoládou? Či sa to nebude topiť alebo tak.

aduskatt
14. aug 2012

@muffinka8 mozu🙂

ajaku
14. aug 2012

@bzucinka2 že si zarátaš poštovné je predsa samozrejmosť a navyše ti patrí veliká vďaka, že si s tým dávaš prácu 😉

rapunzel1
14. aug 2012

@bzucinka2 jasné, že sa ráta aj s poštovným, veď bez neho to predsa nejde a môžeme byť rady, že nám to vôbec objednáš. Prosím ťa prišli aj tie moje veci, lebo si mi ešte neposlala IP s cenou a účtom, aby som ti to mohla uhradiť a poslať adresu. díky

vlada111
14. aug 2012

@aduskatt no je pravda, že niektorí Trnavčania prekvapia tým, že o nej nevedia 😀 Tak ja teda používam od maminy všelijaké somarinky, rada mám guličky na šnúrke, dávam to na spodok torty a teda stuhy ani nehovorím aké má. Chodí ku nej nakupovať aj Sisková, asi poznáš tú cukráreň.

sisix
14. aug 2012

tada, ja myslela ze slovensky umim-rozumim, ale nektere slova....... uf ...... uz umim pect dortiky. Diky vsem za rady .... a jeste k tomu se taky zdokonaluji v tak krasnem jazyce. 😉 😀

aduskatt
14. aug 2012

@vlada111 nepoznam Siskovu🙂)cukrarne nenavstevujem🙂 a kde je ta jej galanterka? aspon tak priblizne.