Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
21. sep 2012

@mia1111 aj ja som vzdy davala maslo ale teraz som nelala a tie torticky boli male rafaelo kremu mi zostalo vela tak som to tak spravila a drzalo to v pohode nic sa netopilo 😉 ja robim vzdy len mmf nemam ziadne potahove hmoty 😉

blcha
21. sep 2012

@jitta dakujem za typ skusim to tak urobit uvidime ci sa podari ako ano odfotim a potom sa pochvalim 😉

mia1111
21. sep 2012

baby, hlásim, že dnes sa mi prvýkrát podarilo upiecť korpus vysoký 8cm 😵 , Konečne bude trošku vyššia tortička 😉

mia1111
21. sep 2012

@blcha a dávala si k tomu rafaelo krému nejaké ovocie? A džem?

dadka212
21. sep 2012

kočky taká otázka k stretku? prinesiem burčák? lúbite? nech ho zbytočne netrepem ak nie 😀

pipka
21. sep 2012

@mishulle ked dobre zatocis ten sacok, aby tam bolo co najmenej vzduchu, tak ti to v spajzke kludne vydrzi aj dlhsie 😉

blcha
21. sep 2012

@mia1111 davala som baany na zelanie segry a aj dzem 😉
deti sa mi uz zobudili idem aj ja piect len neviem ci budem mat vsetko lebo je to tak narychlo 😉

pipka
21. sep 2012

@dadka212 vy mate teraz Vinobranie, ze? dostanem sa zajtra do PK v pohode? nie su tam nejake uzavierky? 😕

dadka212
21. sep 2012

@pipka na hlavnej je to ok

adrika202
21. sep 2012

dalši mc queen 🙂 čokokorpus,čokokrem a maliny 🙂

sisix
21. sep 2012

@mishulle poradne to zabal a vydrzi

aduskatt
21. sep 2012

dnesna prva.tak este dve (alebo sedem?)

hejdita
21. sep 2012

ahoj holky 🙂 mam dilema 😀 takove hloupe 😀 nevim jak mam napsat jmeno NIKI nebo NIKY .... chcou pomne zakaznici tuto variantu a ja nevim co se tam hodi 😀 😅 (nikola) dekuji a jeste adam ma byt ÁDA nebo ÁĎA asi spise to prvni ze? dekuji moc za radu ...

csikike
21. sep 2012

ahojte, tisko vas uz hodnu chvilku sledujem, hlavne fotecky co pridavate, ste velmi sikovne, ja sa chystam zajtra na prvu tortu, ale mam len potahovu hmotu z kauflandu, a nie som moc na taketo, tak mi prosim drzte palce nech sa da jest, lebo moja princeznicka si velmi priala, aby som jej upiekla tortu ja a chce ju nutelovo-visnovu ☹, viete mi poradit ako uplnej zaciatocnicke ako narabat s tou potahovou hmotou aby sa mi nedotrhala kym sa dostane na tortu? uz som skusala modelovat z nej, ale vzdy ked som spravila tensiu hrubku tak som to nezvihla od podlozky aby sa mi nepotrhala ☹

aduskatt
21. sep 2012

@hejdita tak to by som rozhodne riesila s tym, kto objednal torticku🙂

aduskatt
21. sep 2012

@csikike Asi ta nepotesim, ale ta kauflandova je vraj naprd☹

jakelina
21. sep 2012

@csikike kup si na dort alespoň tři balíčky, vyválej na Solamylu a opatrně přenes na dort. Ta hmota není nic moc, trhá se a drobí. 😒

aduskatt
21. sep 2012

boze baby moje, tortu som dokoncila 15 minut pred tym, ako si pre dosli, stres a trema taka, ze zastruhany vlas by sa mi do zadku nezmestil, lebo ta torta sa mi nerobila dobre a to nebyva dobre znamenie🙂..aaaale oslavenec videl, pochvalil tak sa trosku tesim🙂.....aj vsimne 1 euro som dostala🙂

miciatko
21. sep 2012

babenky som nestihala citat ani nestiham idem s krpcom do mesta , prave si odniesli torticku svadobnu , bola krasna,skoda ze sa to neda odfotit realne 😒 a inak mala 16 kg, a esta aj synovu som stihala, malinky bol uzasny dnes ,inak by som asi nestihala

dm1
21. sep 2012

tak kriklava svadobna doovzdana pacila sa tak snad bude dobre aj ked ja nemam z nej dobry pocit. Este 2 urobit. inak swap vobec nemam hotovy pobalene nic no esteze sa tam ide zajtra az na obed 😝

miciatko
21. sep 2012

@dm1 daj foto sooom straaasne zvedavaaa

miciatko
21. sep 2012

@aduskatt viem si to zivo predstavit, ja som tiez tak odovzdavala

anibas
21. sep 2012

Baby - tak s Mariankou máme lístky na vlak kúpené !!!!!!!!!!!!!! Zajtra sa uvidíme 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
21. sep 2012

@anibas vieš ako sa už teším, len to nechcem moc vykrikovať, aby sa niečo neposr.....
už mám dnes všetkého plné zuby, som unavená z tôrt, z deťí....a ešte musím upratať a pobaliť sa 😝 inak zistila som, že nemám doma kúska bielej hmoty, tak si na stretko prinesiem nejaký zbytok modrej 😀 nechce sa mi už v tej upratanej kuchyni zarábať MMF 😝 😝 😝

yamahafazer
21. sep 2012

moja dnesna stou tatrovkou to bol boj dufam,ze sa trocha podoba lebo taketo technicke veci moc nemusim a este ju chceli presne podla modelu

eliska22
21. sep 2012

a keďže mám konečne ako tak popratanú kuchyňu, tak tu je foto, moja ešte chýba v zbierke 😀 😀 😀 no k malým kuchyniam sa rozhodne neradím 😉 je taká akurát 🙂 tam pod tým oknom sa rodia tie torty 😉 😀

lamps
21. sep 2012

@eliska22 máš krásnu kuchynku 😅

pristela
21. sep 2012

Holky jedna uz odovzdana, úžasna na moje nervy 😅 , Kittynka 😵 laska moja 😵 a este k tomu punčová 😅 no"radosť" pre mna robiť 😝

dm1
21. sep 2012

@aduskatt neznasam veru ani ja dokoncovacky na poslednu chvilu raz som tak robila ze som musela tu babu poslat este prec nech pride za polhodku 😝

vlada111
21. sep 2012

@pipka no u nás by nestačilo ani vedro hmoty. Jáááj tá robí cirkus, ked mi to zbadá, robím všetko len v noci 😠