Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
25. nov 2012

@jper ja som mala pred tym dva take male a tento som uvidela v aldi je uplne velky a stal len 9,99€ tak som ho hned zobrala nemam v nom vsetko,ale to najhlavnejsie a takto si to cele donesiem do obyvacky,kde robim potom cele spakujem a zanesiem pod strechu 😀

pipka
25. nov 2012

@lokalistin ta vila z popolusky nema chybu, aj tie mysky 😵 😵 akurat popoluska ma moc malinku hlavu v pomere k telu 😅 😕

sisix
25. nov 2012

@muffinka8 hudinka z ceho zije, tedy o bude papkat. ☹

dena
25. nov 2012

@dadka212 dakujem a aku hmotu pouzivas? ja som to skusala, ale neslo mi to, lebo bola dost tuha. pouzivam smarflex a ta myslim, ze nemoze ist do mikrovlnky. alebo sa mylim?

reruna
25. nov 2012

@jper já dělám MMF podle alionusky z 1.strany téhle diskuze, ale cukru tam dávám podle potřeby - hmota by se lepit neměla, pokud se ti lepila, tak bylo ještě málo cukru, ale taky záleží jaké marsmellowny na to použiješ, každý druh se chová trochu jinak mi připadá.... Ale pokud jsi zvyklá na smartflex, tak s ním se pracuje podle mě mnohem lépe, než s MMF - no ale je to levnější, to je fakt

pipka
25. nov 2012

@simasa @lamps caute babulkyyy, no dakujemeee, bolo uuuzasne 😵 uzili sme si to teda na plne obratky...ja mam svalovicu na branici teda statocnuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duuufam, ze najblizsie uz sa pridate viacere 😉

mam narobenych kvietkov, v stasti a vcelku som ích az domov doniesla 😎
@pristela zlatik..nevykupila si cely ten Mekac? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
neuveris..ale ja tu mam nakrajany ananas a taaaak ma tu natriasalo, jak mi to tu mm predostrel...aale tak odmietni ho 😅 😀 😀 😀 😀 uz len ta kofola
😝 😀 😀 😀

lokalistin
25. nov 2012

@pipka dakujem no tiez si myslim,ze ma malu hlavu oproti telu a to telo bolo este raz take velke uz som to trochu zmenila,ale uz to tak necham a ta vila no aj mne sa paci len tie ruky a inac ako bolo na chate?

pipka
25. nov 2012

specialny odkaz pre danku @dm1 ...dani, salko som vyskusala...uuurcite sa ti az stikutalo 😀 😵 ale je v poraaadku, mozes veselo nakupovat 😵 ja som jedno cele vycucla na ex 😅 😝 😀
pristelka sampano s redbullom a ja salko 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
25. nov 2012

@pralinka25 tak kadečo je popísané, ale mňa zaujímala nejaké skúsenosť, či náhodou niekto nemá a či sa vôbec dá niečo upiecť 😅 alebo konkrétne aké druhy surovín použiť. Asi budeme skôr hľadať fóra kde sú mamičky s podobným problémom.

pipka
25. nov 2012

@lokalistin perfektneeeeee 😵 😎 skooda, ze uz sme sa museli vratit...by sme este dokazali vegetit 😎 😅 😀

lamps
25. nov 2012

@pipka to je super, že bolo fajn a ako vyzerala @pristelka po redbule so šampanským?

aduskatt
25. nov 2012

@lucula73 objednavala som od KAmky, postovne nechutnych 4,70...a torta je k tomu, ze tej tete udelia titul PhDr..........ale to je tak vsetko, co mam zadane🙂

miciatko
25. nov 2012

babulky moje vikendove, ja vas vobec nestiham, neak so si toho nabrala vela, ked sa ztoho vyhrabem budem tu kazdy den, uz sa velmi tesiiim. . .

lucula73
25. nov 2012

@aduskatt díkes,idem kuknúť,ešte šikovnú mamu,tiež mi treba hmotu 😉

eliska22
25. nov 2012

@pipka sa ti rehlí po takom veget víkende, ja nervy z deciek dnes 😝 nabudúce idem s Vami, nech aj tanky padajú 😝

dm1
25. nov 2012

@pipka jeeej super sprava ja som kupila v lidli len 3 plechovky uz mam 8 to mi snad bude stacit uz nepeciem vela. Som na vas myslela kocky ako ste sa mali? 🙂 ja som v nedelu rano skoncila na pohotovosti 😝. uz som zrusila aj tu tortu na buduci tyzden kocka to pochopila 😔

zuzulina11
25. nov 2012

ahojte dievcata , neviem ci si spominate, chcela som robit pre moju Emku tu plysovu vevericku na tortu...nakoniec nam do toho prisla choroba a tak som zmenila plan a narychlo urobila len takuto verziu ...1x som robila so Smartlefom Velvet (inak robievam z White Icing) ...akoze robilo sa vyborne s Velvetom ale na torte dost strvrdol a vsetci komentovali ze ta potahovka co robievam je lepsia ....tak sa asi vratim ku WI 🙂

pipka
25. nov 2012

@lamps vysmáááto 😀 😀 😀 hodim ti foto? 😅 😀

lamps
25. nov 2012

@pipka to je dobre, keď bola len vysmiata, ja by som po takej kombinácii skončila pod stolom a mali by ste so mnou robotu 😀 😀 😀 a foto? No však hoď, snáď ma Žanetka neubije 😀

zuzulina11
25. nov 2012

no a ešte dve torticky resp. 1 torta ktoru som narychlo urobila v stredu , len taku mini, na nasu malu oslavu ....a muffinky pre Emku do školky

jankaferancova
25. nov 2012

Mamulky nahodou fotorecet na tortu lietadlo sa tu niekde nenajde?Kujeeeeem 😉

pipka
25. nov 2012

@dm1 mooojka no my sme na teba mysleliiiii, hadam aj stokrat sme ta spomenuli, ze ako sa mas ☹ mooja tak drzim palciskaaa, nech si cim skor fit 😉 verim,, ze uz budes ok. A co ti dali nejake atb na zapal..alebo co vlastne zistili? 😕

zuzulina11
25. nov 2012

nepriplo mi fotky tak este raz....

torta+muffinky do skolky

lamps
25. nov 2012

@dm1 joj Danka, to nič moc ☹ ☹ ☹ nech sa ti čo najskôr polepší

pipka
25. nov 2012

@lamps no ona ma super fotky...len potom sa ona nastve a hodi sem foto, co ona fotila mna..a to pomoooooc 😅 😀 😀 😀 😀 😀 to uz nerozchodim ani ked jej silikonku kupim 😅 😀

eliska22
25. nov 2012

@dm1 Danka drž sa a prajem skoré uzdravenie 😉

lamps
25. nov 2012

@pipka áááá však ty si len to Salko pila, čoho sa bojíš, ale pravdu máš, nebudeme ju provokovať, náhodou by sa najedovala 😀 😀 😀

eliska22
25. nov 2012

@zuzulina11 to je krásne aj tortička a tie muffinky sú nenormálne 😵 😵 😵

vlada111
25. nov 2012

@aduskatt no pokiaľ nemá byť cena čo najlepšia... 😀

vlada111
25. nov 2012

@mia1111 krásna je, vyhrala si sa s ňou 😉