Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
12. jan 2013

@pipka no to bol akože súhlas s vami 😀

vlada111
12. jan 2013

@njonja hneď som vedela, že je tvoja. Paráda 🙂

lamps
12. jan 2013

@pipka ty žehlíš? a ja som si myslela, že si už na ceste, keď si sa odmlčala. Ty počuj otvor okno a vysyp to prádlo cezeň von 😀 😀 😀 ja mám také chúťky vždy, keď žehlím 😝

vlada111
12. jan 2013

@pristela do prdele, idem trénovať 😠

pipka
12. jan 2013

@lamps si moooj clovek 😀 😀 veru aj ja by som tym prastila najradsej 🙄 😝 detske veci uz su...a myslim, ze my dvaja hadam mozeme aj v neozehlenom chodit 😅 bo dnes uz faaakt ze nevladzem 😝 😝 😅 🙄
pokracovanie zajtra 🙄 😝 😀

pipka
12. jan 2013

@njonja uuuuzasnaaaaa...a tie vlasy...aaach 😵 😵 😵

nefertiti16
12. jan 2013

@zsuzsu aha - tak dík za radu, aj to je ešte celkom zvládnuteľné - lebo niektoré používajú tú burizónovú hmotu a tú som ešte vôbec neskúšala 😅

njonja
12. jan 2013

@vlada111 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@pipka ja mam na tieto cinosti mojho muza🙂 SOm mu povedala ako jednu z prvych veci, ked sme sa spoznali, ze ja nezehlim. Ak ma teda veci, co treba zehlit, musi si sam🙂 tak zehli poctivo 😀 😀

gabina275s
12. jan 2013

@nefertiti16 dakujem, no je riadna, pani čo ju chcela, chcela čo najvetšiu ,lebo majú veľkú oslavu ,tak hádam som ju dosť aj naplnila ,je riadna

lamps
12. jan 2013

@pipka 😝 😀 nerada žehlím a párujem ponožky, je nás dosť a keď mám popáriť opraté ponožky, mám pocit, že sme všetci stonožky. Deťom sa vyhrážam, že kto nebude poslúchať, bude ich musieť za trest triediť namiesto mňa 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
12. jan 2013

@njonja dobre si si to zariadila 😅

gabina275s
12. jan 2013

a inak dakujem za páči sa dievčatá, rada sem chodím a kukám a rozplívam sa nad krásami čo sem dávate všetky 😀

pipka
12. jan 2013

@njonja tak ho posli moja aj k nam 😅 😎
ja kravka som zas mojmu, co bol zvyknuty nezehlit ale "rovno zavesit" 😅 povedala, ze neznasam neozehlene, a ze ja mu budem zehlit, nech sa s tym zmieri 😅 😅 😅 😝
a teraz to lutujeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 bo okrem spodneho pradla a ponoziek zehlim secko 😠 😅 😅

asi budem musiet svoje novorocne predsavzatia o jedno "obohatit" 😅 😅 😀 😀 😀

njonja
12. jan 2013

@zsuzsu obdivujem, ked si niekto da tolko namahy s tortou pre vlastnu rodinku... moja obchaza dost na prazdno☹ akurat malemu stiham porobit tortuse alebo muffinky,... muzovi nerobim, nelubi sladke, nikdy ani len vidlickou nepichne do nicoho sladkeho, co spravim☹ a nasi tu nebyaju☹

njonja
12. jan 2013

@pipka koza, si si na seba bic uplietla!!! Ja nezehlim a nikdy sme u nas doma , ked som bola este dieta ani nezehlili. Respektive vzdy kazdy len to svoje, co si potreboval obliect. Takze co segra, mamina, ocino, ja vsetci sme si ozehlii tie dve handry a bolo.. A to ze treba zehlit uteraky, postelne pradlo alebo nebodaj ponozky ci spodare!!! Tak to by nikdy nehrozilo 😀 😀 😀 😀

pipka
12. jan 2013

@njonja no sak...mlada sprosta...ale vekom mudriem 😅 😀 vidis...uz aj uteraky som popustila, tie uz tiez nezehlim 😀
este tak 20 rokov a budem na tvojej urovni 😅 😅 😀 😀 😀

njonja
12. jan 2013

@pipka fifi, ale ja mam len 34, teda aj to presne za tyzden🙂 Mala by si sa s tym ucenim poponahlat 😀 😀 nie ze v 70 budes este vyzehlovat🙂

lamps
12. jan 2013

😀 😀 😀 😀 ach, dievčence moje idem ja spať v dobrej nálade a poučená od žehlenia až po pečenie 😀 😀 😀 😀 ja som tak rada, že vás tu mám 😀 😀 😀

luciahromadkova
12. jan 2013

@njonja odpadla som s manzelom normalne kukame, ze wau 😵 😵 😵 , inak s tym krajanim to sa stalo aj mne, chapem to, že ľudia keď vidia taketo nadhery, nechcu krajat postavicky, ale nerozumiem jednemu, nesies tortu na oslavu/návštevu.... a tí ľudia si ju vystavia /aj do tepla 😀 / a potom si ju bud odložia do chladničky / a asi zjedia nenapadne/, alebo sa mi stalo, že zavolaju po 2 dnoch, že či ju môžu mraziť 😀 ...
takže nerozumiem tomu, ved torta je na jedenie, ak si chcu nechat postavicku chapem, a ten kto tortu dostane by ju mal určite krajat, je to podla mna nezdvorile, ved aj darcek sa ma rozbalit 😉

njonja
12. jan 2013

@luciahromadkova Luci, ze do chladnicky??? Oni ju dali do garaze 🙄 🙄 🙄 🙄 Ja to tiez nerozumiem, mascarpone slhahackova plnka s malinami a nechali ju na stole asi 5 hodin..no som zvedava, ci bude dobra 😢

luciahromadkova
12. jan 2013

@pristela to je nadherna, uzasna tortucha, postavičky su uzasne 😵 😵 😵 , jakubkovi všetko najlepsie 😉

luciahromadkova
12. jan 2013

@pristela to je nadherna, uzasna tortucha, postavičky su uzasne 😵 😵 😵 , jakubkovi všetko najlepsie 😉
@mimcak neboj, v pohode to das nie je to tažké natries coko na foliu a potom prilozis na tortu, ked to netecie a ak ti nahodou skor stuhne nahrejes fenom 😉

pipka
12. jan 2013

@njonja sak ja 40 na krku coskoro...teda slubujem, ze do 50-tky prestanem zehlit 😀 v najhorsom mi dovtedy dorastie dcera, tak zapriahnem ju 😅 😅 😀

pipka
12. jan 2013

no slavnostne som to dokoncila, tak sa pre dnesok lucim a padam haji 😉

aduskatt
12. jan 2013

@pipka ja v mojich 92 uz tiez uteraky nezehlim🙂 a prave tu pozeram na kopu, ale som ju prehovorila, ze az zajtra🙂

pipka
12. jan 2013

@aduskatt spraaavny pristup moja 😀 😀 😀 ne jak ja 😅 😝

marashy
13. jan 2013

@lussy23 je hracka, chcela som malého zaujať tak som tam dala tento vláčik 🙂 mm povedal že najbližšie minimálne lietadlo tam mám dať🙂

sharmana
13. jan 2013

Dievčatá vy ste fakt macherky, tak nádherné torty, čo tu ukazujete, klobúk dolu.... Tortu zvyknem piecť aj ja, ale ešte nikdy som ju nevedela tak nádherne ozdobiť.. Snád sa mi to niekedy podarí 😉

lubi22
13. jan 2013

@pristela - prenadherna torta, dokonala, syncekovi vsetko najlepsie k narodeninam 🙂 Tvoje torticky su vzdy fantasticke. Nasiel by sa niekde recept na rafaelo cake pops? Dakujem 🙂

@njonja - prekrasna torta, ako vsetky Tvoje tortičky 🙂. To nerozkrajanie torty nechapem, ved to je vrcholne neslusne. Alebo ako @dm1 pisala, ze prva navsteva sa iba pozera a az na druhy den sa torta kraja, ja nechapem. Tak ked sa raz rozhodnem robit oslavu na viackrat, tak ratam, ze aj toriet bude viac. U nas pri kazdych narodeninach 3 torty - samozrejme iba pri detoch - jedna na oslavu s detskymi kamaratmi, druha na rodinnu oslavu a tretia do skolky. A ja vzdy tortu rozkrajam a davam aj ako "vysluzku", vsak nepotrebujeme mat sto kilov. A este jednu vec nechapem, ked si niekto popozyva kopec ludi a da na stol dvojkilovu tortu, vsak musim ratat, ze kolko je cca porcia na jednu osobu.

@dm1 - super link na lie kolaciky na pintereste, som stravila asi 3 hodiny pozeranim obrazkov namiesto prace, co som mala robit 😀 Mas nejaky osvedceny recept na take kolaciky, aby pekne drzali tvar a neroztiahli sa? Rozmyslala som, ze si objednam tu kralovsku glazuru a nieco vyskusam na detsku oslavu a do skolky, su tam fakt krasne vzory.

A dakujem za vsetky inspiracie, ktore tu davate 🙂

jakelina
13. jan 2013

@njonja moc krásná dorta, ta postavička je geniální, ty vlající vlasy a prostě vše. 😉

elienka
13. jan 2013

@lamps moja svokra mala doma 4 deti a to bolo ponožiek. tak povinne všetci museli hrať ponožkové pexeso. Manžel vraví, že to bola zábava