Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
19. jan 2013

@frlka teraz čítam tu,že aký krem robíš,som ti síce odpísala na ip,ale @florentina má pravdu,v pribináčikovom kreme ten olé zahustí tú masu tak,že vobec nemusíš mať obavy,ak ti to nevyšľahá...........
@levandulka prosím ťa,ty máš akú vykrajovačku na tie orchidey?už dlhšie sa chystám kupiť,že to musím skusiť a toľko druhov ich je že neviem ktoré 😒

dievčatá prekrásne tortičky tu pribudli,idem ich dopozerať 🙂

pralinka25
19. jan 2013

@lilliaan urcite to youtube pozri. najdi si potahovanie tort s fondanom. a ked to chces mat v style vlaciku tomasa a nevies modelovat alebo si zatial na poprve netrufas kludne kup malu masinku a daj ju na vrch torty. maly sa isto potesi a nebude mu vadit ze neni vymodelovana a este mu to ostane aj ako hracka.
aj na nete je vela torticiek s tematikou tomasa. staci len zadat nazvy bud v slovencine alebo v anglictine a vyhodi ich mraky.
a tu dievcata vacsinou potahuju s hmotou vyrobenou z Marschmellows cukrikov alebo z hotovych kupenych potahovacich hmot ktore ale u vas budu asi trosku ine ako u nas alebo si vyrobia zo suseneho mlieka. niektore pouzivaju aj pravy marcipan ale s tym sa robi zaciatocnikom asi tazsie.
skus pozriet aj v tychto nasich temach https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

pralinka25
19. jan 2013

dievcata ktore ste robili MCqueena 3D ako ste robili kolesa? z coho?

drobec33
19. jan 2013

Kocky prosim poradte mi. Idem piect tuto tortu, bude MMF potah. Chcela by som presne tieto farby. Poradite s ktorymi to dosiahnem, pripadne kde mam sancu objednat tak, aby som doma mala najneskor do piatku? Veelmi pekne dakujem 🙂

dadka212
19. jan 2013

@bzucinka2 ja neberiem viac na jeden deň ako 6-8 podla toho aké velké, lebo jediacu chladničku máme menšiu tam sa ledva zmestí víkendové jedlo a nedávam torty do chladničky kde je jedlo aby náhodou nenapáchli....

pristela
19. jan 2013

@frlka presne ako pisu holky!! ved creme ole ide povodne do mlieka a zahusti ho 😀 😀 ja tiez slahacky absolut neslaham je to zbytocne , vsetko naslaham do jednej misky a vyslaham 😉

dadka212
19. jan 2013

@drobec33 ja nerobím z mmf ale mohla by to byť gelovka wilton rose...sugarflair mám tiež ružovú ale nie je taká pekná ako wilton....

elienka
19. jan 2013

Ahojte dievčatá, kamoška ide objednávať nejaké veci z eshopu, tak mám šancu sa pri nej "zviezť" s poštovným. Rozmýšlam, že začnem investovať do prachových farieb, ale vôbec netuším, kde začať, je tých odtieňov strašne veľa, a peňazí nie je nazvyš. Chcela by som nejaké veľmi základné na tieňovanie kvetov, napr. lalie - páčia sa mi tie silno ružové, ale netuším názov toho odtieňa. Potom rozmýšlam o nejakej bledo zelenej a žltej. Máte iné nápady?

@drobec33 neviem ako sa farbý MMF, to skôr @pristela poradí, ale keď sme robili tortu mojej dcére, presne takto chytal smartflex s červenou gelovkou od Wiltonu. nie a nie červenú a ja som chcela červenú tortu. Tak sme tam vtedy toho kydli skoro pol tej gelovky a nakoniec to bolo tak silno ružové, že skoro červené.

drobec33
19. jan 2013

@dadka212 Dakujem, skusim popozerat 🙂
@elienka Uz si druha, co mi ju poradila, dakujem 🙂

eliska22
19. jan 2013

@mamina1978 rada odpoviem to je mmf + malinko čokolády tmavej asi tak 2 tabličky 😉

jakelina
19. jan 2013

@pristela krásná motýlková, co máš za vykrajovačku na ty motýlky??

eliska22
19. jan 2013

@drobec33 ja robím z mmf, ale ak chceš dosiahnuť takéto sýte farby, tak to ťažkko 😝 musela by si pridať do mmf aj bielu čokoládu aby sa ti hmota nedrobila, lebo ak dáš veľa farby tak to táto hmota nezvládne 😝 kúp si radšej smartflex velvet 😉

mimcak
19. jan 2013

Tak len tak narýchlo to tu idem vytapetovať.Prvykrát som mala 3 naraz tak som mala čo robiť,ale stihla som. Obdivujem tie čo robia aj viac naraz.
@dadka212 Ďakujem ešte raz ohladne torty minnie 😉 . Takže tapetujem a večer si tu konečne kľudne sadnem a počítam čo ste tu za tie tri dni popísali a pokochám sa na vašich výtvoroch 😀 😉 .

drobec33
19. jan 2013

@eliska22 Dakujem velmi pekne, ale ak si dobre pamatam, obsahuje skorb a to my nemozeme ☹ Radsej to skusim s tou bielou cokoladou. Kolko jej asi dat pomerovo?

eliska22
19. jan 2013

@drobec33 na cca 300g cukríkov aj dve biele 😉 musíš ale počítať s tým, že hmota nie len že zmení chuť na čokoládovú, ale aj zmení konzistenciu, je tuhšia a zje menej cukru pri zarábaní 😉 ja si vždy roztopím najprv čokoládu v mikrovlnke, keď je mäkká pridám cukríky, ešte roztopím spolu a potom kydnem do cukru práškového a zarábam ďalej ako vždy 🙂

dajna11
19. jan 2013

darček na návštevu

drobec33
19. jan 2013

@eliska22 Veeelmi pekne dakujem. Vobec mi to nevadi, ze to zozerie menej cukru 😀 Nebude to aspon tak strasne sladke 😀 Pridavas aj trochu citr. stavy ked davas cokoladu?

eliska22
19. jan 2013

@drobec33 nie nedávam 😉

drobec33
19. jan 2013

@eliska22 Este raz velmi pekne dakujem 🙂 Co by som si bez vas pocala! 😎

eliska22
19. jan 2013

@drobec33 tak nech sa ti to pekne vydarí, hmota aj tortička 😉

jenie123
19. jan 2013

ahojte kocky.. to je nadhera.. baby vy sa prekonavate.. uzasne.. ja mam na dnes 2.. ta druha je pre kamosku k narodeninam.. je to podla jej zahradky.. o chvilku ideme na oslavu, tak dufam, ze sa im bude pacit.. 🙂 ale vobec sa mi dnes nedarilo.. mala mi ostala chora a kazdu pol hodinku v noci bola hore, takze som toho vela nenaspala a aj sa to asi odrazilo na tortach.. ale tak snazila som sa.. 🙂

frlka
19. jan 2013

@pristela
@lucula73 podarilo sa mi to 😀 😀 vsetko som dala do jednej misky a vyslahala. Nedavala som ani kyslu smotanu 😉 krem je supeeeer, mnaaam 😉 dakujem dievcata 🙂

vlada111
19. jan 2013

@drobec33 určite Wilton rose, moja obľúbená 😉

drobec33
19. jan 2013

@vlada111 uz som objednalaaaa 🙂 Dakujem 😉

maya30
19. jan 2013

@lifinka ano, postahovala som si z netu obrazky a dala som to vytlacit na jedly papier 😉

denisak77
19. jan 2013

@lussy23 formička je www.moje formy .sk ,aspoň myslím,že sa to tak volá

florentina
19. jan 2013

holky tak jsem teď udělala ten karamelový krém salko a máslo a po ochutnávce jsem měla strach, že cítím jak mi z toho kornatí tepny 😀 ...je to teda příšerně sladké a tučné. Jako dalo se to čekat, ale chtěla jsem to vyzkoušet, když je to pro rodinu, dělám teď pokaždé něco jiného, ať mám ozkoušeno....

dadka212
19. jan 2013

@florentina ja k tomu krému pridávam ešte jeden puding karamelový uvarený v 250ml mlieka je to omnoho lepiše zjemní to chuť a nie je to také sladké 😉

pristela
19. jan 2013

@jenie123 ta zahradka je uuuuuuuuuzasnaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵
@jakelina to su obycajne vykrajovacky od činanka 3velkosti , mala som silikonovu formicku bol na nej motylik a vcielka , strasne som ju dakedy chcela tak som ju kupila 10€ ☹ nuz ale ked chces 😝 a pouzila som ju za dva roky asi 2x 😖 tak som ju darovala dalej a ja si radsej kupila tieto , mám to z nich rychlejsie a hlavne mozem si ich nazdobit podla seba

florentina
19. jan 2013

@dadka212 jé, děkuji za tip. Já teda doma karamelový teď nemám, ale asi do toho přidám aspoň vanilkový. Tohle je fakt moc.