Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. feb 2013

kocky to su krasne formy na sugarveil take som este nevidela a krasne 35 cm dlzka ako origos http://www.crystalcandy.co.za/wedding_cake_deco...

mima1311
17. feb 2013

@zuzana_1 z pol litra mlieka nahrad kavou trebars 1-1,5 dcl 😉

lokalistin
17. feb 2013

@pralinka25 no ale ja som tupec, na ten postup uz kukam dva dni,ale ja hento vyrezavanie jednoducho neviem ☹ uvidim co z toho vznikne.oni si objednali s tym,ze videli moje desne auta tak myslim,ze horsie to uz nemoze byt 😉 😀

lokalistin
17. feb 2013

@dm1 no ja som na ne tiez minule nahodou nadabila esteze ich nemaju u nas,lebo by som musela hladat este aspom 3 bocaky 😉 😀

dm1
17. feb 2013

@aduskatt toto keby si si objednala do shopu za tu genialnu cenu tak beriemem 😀 . inak dobre min. mnostvo tam maju 20 ks je v pohode a po tej veru skulim 😀 http://www.alibaba.com/product-gs/738327198/sil...

dm1
17. feb 2013

@lokalistin tak ta troska navnadim lacnejsimi a tiez krasnymi formami zial u nas u cinanka su zatial len 2 formy z toho a tiez uz mam doma 😝

http://grandsquare.en.alibaba.com/productgroupl...

bambula1307
17. feb 2013

@1zaza a co tak skusit to z vareneho karamelu?..to je ako sklo..len by si to musela na original flasu nacapkat..vies namastit a tak potom opatrne zosuchnut...ked stuhne... 😉
za pokus by to stalo 😀

pralinka25
17. feb 2013

@lokalistin no ved to ze ak by boli zle neobjednali by takze je jasne ze ti to ide takze ziadny stres 🙂 urcite sa im bude pacit.
inak ja som si upiekla korpus v takom pekaciku normalne vysoky na 2 prerezania cize mi ostali 3 platy. dva som nechala normal dlhe a ten treti rozdelila na 3 casti (3 rozne dlzky a z toho spravila ten vrch kde ma oci) na mcqueena to bolo akurat. ja som ale este normal auto nerobila.

zuzana92101
17. feb 2013

baby, nestraste ma, idem kuk, len dorabam aj tortu, tak tu v podstate akoze ani nie som 🙂

vlada111
17. feb 2013

@zuul krásny, detičky budú mať radosť

aduskatt
17. feb 2013

@dm1 no, vyzera dobre, zajtra na to pozriem🙂

zuzana92101
17. feb 2013

@79zuzana
@dm1
@reruna
@mizulienka
@lucula73
Babyyy, tak som to prave zrusila. A taku radost som mala ☹. Tak nic...esteze ste tu a upozornili ste ma.
Nie je niekto, kto by isiel do toho so mnou a kupili by sme si tie 2 na polovicu? 😉

ajka82
17. feb 2013

@zuzana92101 no citam az teraz, ale baby ta nesrasili, bola to hotova krajka vyrobena vraj z origos sugarveil prasku....bla bla bla...

zuzana92101
17. feb 2013

@ajka82 jasne, ved som zistila...hehe, ale neskoro. Kupila som to v rychlosti, lebo tortu robim na zajtra, tak som to prehliadla. No nic to, mohlo ma napadnut, ze v tom bude hacik 😉, ale uz som vela veci kupila cez ebay a za velmi dobre ceny...no toto k tomu nepatrilo. Jeeemine, ale by ma asi o zem slahlo, kebyze mi to pride domov 😀 😀 😀

lucula73
17. feb 2013

@zuzana92101 ja som už písala,že na polovicu by som si vzala 😉

zuzana92101
17. feb 2013

@lucula73 😉 poslala som IP. Peniazky mi uz poslali spat, tak nestastie zazehnane 😝 , uf

pralinka25
17. feb 2013

velmi pekne dakujem za vsetky pacitka. moc to pre mna znamena 😵

ajka82
17. feb 2013

hehe baby ja som kupila dnes v tchibe silikonove formy na lizatka a formu na pecenie cakepopsov a moje drndy uz ma dnes vecer nahanali, ze chcu take urobit 😅 tak uz nebudu do skolky len muffinky ale aj lizatka alebo cakepopsy 😵

lokalistin
18. feb 2013

@dm1 no super su,tie dve od cinana uz mam aj ja.A ja som dokonca nasla tu tvoju magic dekor za 36€prsty ma svrbeli,ale nezobrala som ju.A teraz som ju hladala a uz ju nemaju,ale aj tak dobre februarova vyplata bude mala ☹ nemozem nic kupovat 😖 ---no hlavne,ze vcera uz som mala za 70€ v kosiku,ale ked som zbadala stav uctu 😲 tak som zase vsetko vyhadzala von 😀

lokalistin
18. feb 2013

@pralinka25 moja tak mi ver,ze tie moje auta okolo auta ani nechodili ☹ 😠 no uvidim,co z toho bude.Raz som robila traktor a radsej som ho ani neodfotila,jaky des a hruza to bola 😝

viera6
18. feb 2013

@mariann2 krásna torta taka jemná, práve som si takú tiež kúpila a neviem,či ju nakoniec použijem....radšej by som vymodelovala 🙂 zato som prosila o nejaký link na vymodelovanie .Našla som ,ale všetko take ako sa robí z formičiek 😔

viera6
18. feb 2013

baby prosím vas ako dosiahnem striebornú farbu potrebujem ju na nožnice nemám taku farbu a ked objednám tak to už neskoro príde..

dm1
18. feb 2013

@zuzana92101 ale ved sa predava uz aj polovica samostatna 😉

huxy
18. feb 2013

žienky,chcela by som ešte radu.budúci týždeň idem robiť tortu,na vrchu bude jedlá oblátka,a na boky chcem dať lentilky.plnka bude parížsky krém s banánmi.otázka znie,či je možné použiť túto plnku aj pod oblátku a lentilky,alebo sa to bude topiť.potom radšej použiť maslo zmiešané s cukrom? a cca koľko masla mi na to bude treba,aby som zbytočne veľa nezmiešala?ďakujem.

lucula73
18. feb 2013

@huxy pod oblátku určite nie šľahačkový krém,to sa ti rozmočí a zvlní.pod oblátku možeš trošku medu alebo niekto tuším dával tenučkú vrstvu masla,ale to som neskušala..alebo ak máš jedlé lepidlo 😉

huxy
18. feb 2013

@lucula73 no veď to,že jedlé lepidlo nemám.tak to asi vyriešim tým maslom s cukrom.len netuším,koľko by som mala zmiešať na celý povrch torty.

lucula73
18. feb 2013

@huxy ani ja som nemala jedlé lepidlo,tak potri na tenučko medom......mne tak odpísali z tej stránky,kde som brala oplatku. a ak ccheš maslo,tak ja neviem koľko,ale to fakt natenučko...lebo sa premočí oplatka a skruti sa trochu 😒

aduskatt
18. feb 2013

@huxy pod oblatku med, lepidlo, piping gel

huxy
18. feb 2013

@lucula73 aha,ďakujem.no na tie boky pod lentilky budem musieť aj tak dať potom asi maslo.no uvidím,čo vyšpekulujem.ďakujem

lucula73
18. feb 2013

@huxy nooo zložito si si to vymyslela 😀 .ale pod lentilky by mohla ísť šlahačková,či nie?mne pustili lentilky farbu aj na maslovej plnke......lentilky daj v deň oslavy,nie skor,nech nepopušťajú 🙂