Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
22. feb 2013

@florentina Katka - ty si proste Ekonóm telom a dušou !!!!!!! Ja mám vodu zo studne . čiže grátis - ale EE za čerpadlo by som mohla zarátať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
22. feb 2013

@katuskad normálne v skrini v sáčku - vydrží určite 2-3 týždne 😉

vlada111
22. feb 2013

@mizulienka aj ja dávam málinko

mamina1978
22. feb 2013

@anibas 😎 😀 😀 😀

anibas
22. feb 2013

Takto sa Filip lúčil s ďalšou ozdobou na objednávku ☹ ☹ 😀 😀

lifinka
22. feb 2013

@anibas 😀 chuďátko!!! Co mu to mamko děláš?

mizulienka
22. feb 2013

@lifinka uz mas manzela doma? 😉 a ako dopadla torta?

elienka
22. feb 2013

dievčatá, ako si to tu čítam už teraz stále, k tým cenám, tu sa pohybuje cena 10 e za kg a tiež sa mi to zdalo veľa, preto som k 1. roku upiekla tortu sama a poťhovala som ju s kamoškou. Už vtedy mi skoro oči vypadli, že sme minuli poťahovky za 10 e (celý kýblik 1,4 kg smartflexu) ale boli to torty 2 z toho jedna poschodová. a ešte som upiekla pár tortičiek odvtedy, tiež som si zrátala náklady a hlave ten čas pri tom strávený a rozhdla som sa že teda tortami sa živiť nebudem 😀 . už sa mi tých 10 e nezdá veľa, hlavne keď vidím, tie vaše super výtvory a vidím, že tie torty majú okolo 3 kg - tak to je cca 30 e za tortu, ale roboty s tým je rovnako ako keby mala 8 kg. a tých hodín s tým strávených. Ale ako hovorím, nemala som potuchy, kým som to sama nevyskúšala

dajna11
22. feb 2013

@mizulienka dakujem,aj ja som rada že to k sebe sadlo🙂

lifinka
22. feb 2013

tak a dort na uvítanou je na světě, přiznávám není podle mých představ z toho boku jsem ty pruhy snad dělala na 3x , než jsem přišla, jak udělat stejnou tloušťku-pak mě napadl ten extrudér, nebo jak se to jmenuje 😅 , ale hold je to křivé... korpus 1x světlý, 2x likérový, krém mascarpone. Poslílám vánoční večírek z afgánistánu, jsou tam vidět americké dva dorty a pak mého milého, pro kterého si po obědě už jedem, včerejší let Kábul-Praha přistál v 13,30h-JUPÍ 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
22. feb 2013

@lifinka nahodou krasne sa ti podaril. A aky to je ten likerovy korpus?

wow ta fotka s tvojim drahym, to je ako z filmu 😕

mamina1978
22. feb 2013

@anibas zlatunkyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A to fialove auto je tiez original z rozpravky MC ? Krasne auticka obe 😵 , ako ozajstne na hranie, tak sa malemu vobec necudujem, ze ich nechce dat 😢

vlada111
22. feb 2013

@timotejkabrejkova noooo to pomohlo 😉

tamianati
22. feb 2013

@dajna11 krásna!!!

silvia0310
22. feb 2013

@pralinka25 tak mala som z toho obavu ako to dopadne ,robila som len podľa fantázie z hlavy ,bez šablony a bez značenia ,treba len trpezlivosť a ono to ide ,nanesieš polevu a rozotieraš do stratena 🙂

lifinka
22. feb 2013

@mizulienka no vyzkoušela jsem to tak, že místo horké vody, co se dává do mramorového receptu na korpus jsem uvařila ve 100ml vody 3v1 liquere a rozdělila po 50ml tak mám dva korousy, jsem na to zvědavá, protože, jak se pekl, náramě to tu vonělo!!!

anibas
22. feb 2013

@lifinka tak si to užite !!!!!!!!!!!!!! musí to byť fantastický pocit - mm bol na služobke 2 dni a sme sa nevedeli dočkať 😀 😀 😀 😀 a tortička kráááásna 😵 😵 😵 😵

dm1
22. feb 2013

@elienka no ved to ja som zacala rovnako tiez sa mi to zdalo vela tak som upiekla sama ono pokial to clovek nevyskusa tak nevie....

anibas
22. feb 2013

@mamina1978 Fialové je Holly Shiftwell - Burákova alebo Materova frajerka 😀 😀 😀

dm1
22. feb 2013

@anibas juuj to ako y som svojho drobca videla ten vzdy kuka na kazdu modelovacku a hned aj toto mi na tortu urobis aj toto mi urobis.... no ja som veeelmo zvedava na tu jeho tortu v aprily to bude ale ze ina zlatanina 😀 . Najnovsie uz zacal nielen postavicyk ale uz mam aj tento noz pouzit aj tento krem mu dat aj tento korpus aj tento rum no proste vseeeetko co prave robim mam dat do torty aj jemu 😀

lifinka
22. feb 2013

@anibas děkujeme, ještě zvládnout 40km pro něj a začalo sněžit.... 😒 bylo to straaaašně dlouuhé a rodina krom mé mamky nějak nezafungovala....taky se protomusí člověk spolehnout jen a jen na sebe! 😉 zhodila jsem 9kg a škoda, že nééé více🙂

lucula73
22. feb 2013

@lifinka ahoj,mne normálne zimimriavky nabehli 😀,ako som kukla a prečítala čo si napísala 🙂 ...a tej mojej známej mm čo som tu spomínala,bol tiež v Afganistane,sa vrátil pred Vianocami.....

lifinka
22. feb 2013

@lucula73 tak lety máme úspěště za námi 🙂

lucula73
22. feb 2013

@mimcak prosím ťa,aký mala priemer tá tvoja tortička,mám robiť s pribinákom max. 3kg.............ďakujem. 🙂

zuzana92101
22. feb 2013

@muffinka8
@pristela
@aduskatt
Ved jasnee, kazdy mame iny postup 😉. Mne sa raz torta, teda vlastne krem nepekne akoby rozmocil, take to bolo vselijake, tak odvtedy to robim takto. Ked sa da ovocie na korpus, tak jasne, ze ten popije. Len zmrazene ovocie ma v sebe aj vodu a nechcem aby tam aj ta natiekla. Samotna malinova stava, jasne, ved to je mnam, no ale jahody...ee.

zuzana92101
22. feb 2013

@dm1 aj moj maly chce zakazdym taku tortu, aku prave robim. No a najnovsie "pockaj zajac" a do toho lego chima...tak to sa asi sklbit neda 😀, tak som mu povedala, ze do aprila si to moze este 100x premysliet, tak nech sa neunahli 😀, tak stale premysla, ze co si tam teda rozkaze. Kazdy den mam od neho ine zelanie 🙂

jakelina
22. feb 2013

Krtečkový, pribiňák s mandarinkami a jahodami, potaženo mléčným marcipánem

verunkah
22. feb 2013

@zuzana_1@mimcak Ahoj holky, prosim Vás, na ty boky asi používáte patchwork mřížku? Jde Vám to vždycky udělat tak, aby to na konci na sebe navazovalo?

lifinka
22. feb 2013

@jakelina copak, dala jsi se na marcipán?

jakelina
22. feb 2013

@lifinka když ho někdo chce, tak dávám. Hodně lidí mi poslední dobou říká, hlavně ne tu kupovanou hmotu. 😝 Já to tak nesnáším tu práci s ním, vrrrrrrrrrrrrrrr. Zase mi zůstalo té zelené hodně, ještě dělám kopačák tak dám dolů trávu a zbytek zase za dva týdny vyhodím. 😝