Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
26. feb 2013

Ahoj,možná se vám tam něco z těch článků hodí
http://www.cukrar.cz/rubriky.asp?autor=0&rubrik...

bambula1307
26. feb 2013

@mamina1978 zdenka ja som tiez uz citala o tach farbivach zltych..ze aj gumene medvediky to obsahuju...a dusitany..v sunkach salamoch a udenom masa..to jo..preto sa to detom nema davat..ako si pisala ☹ ..vraj ani detsku sunku im nedavat min. do 3 rokov

mia1111
26. feb 2013

@aduskatt - akurát čítam, čo sa Ti prihodilo, ja som dakedy pred necelým rokom mala podobný problém, ale mne už plesnivý smartflex prišiel, keď som otvorila kýbel, tak bolo vidieť pod igelitom plieseň a sliz a keďže som mala nádchu, smrad som necítila, ale keď nádcha o 2 dni prešla, tak... ale mne to v pohode vyreklamovali, ja som mala z T-fornaxu, veľmi dobrý prístup, až som nechápala, dokonca som nemusela posielať späť ani ten plesnivý smart, obratom mi poslali nový kýblik. Mali by Ti reklamáciu uznať! A to som kýbel otvárala cca 2týždne po tom, ako mi prišiel, lebo som ho nepotrebovala hneď. Tak asi tak.

muffinka8
26. feb 2013

Ahojte. Viem, že to sem nepatrí, ale potrebujem sa trochu vyrozprávať 😖
Bola som dnes v Tescu a kúpila som zopár vecí. Boli v tom aj dve plienky do vody čo sa predávajú na kusy, jedna stála 0,75€. Až večer mi začalo vŕtať v hlave, že som pri pokladni za tých pár vecí platila nejak veľa. Boli tam aj veci v zľave tak som šla skontrolovať, či bola tá zľava aj na bločku a skoro mi oči vypadli keď som to zbadala 😨 😨 zľava tam bola, ale namiesto jednej plienky za 0,75€ mi zarátali celé balenie za 7,99€ a to hneď 2 krát lebo som mala 2 plienky. Čiže som prišla o skoro 16€ 😢 😢
Vôbec nechápem prečo som si ešte tam neskontrolovala bloček, veď to robím skoro stále. Navyše ja som z tých eúr tak zmätená, že často ani neviem odhadnúť za koľko mám tovar v košíku.

bambula1307
26. feb 2013

@benjik ja si robim fondanovu polevu,ale varim len na nit..nie na bublinky..teda retiazku..tu lejem do vareneho snehu na snehove spice a samrolky 🙂

bambula1307
26. feb 2013

@muffinka8 juuj vies co chod ty len zajtra spat do tesca na sluzby zakaznikom..oni ked to zoskenuju uvidia aku cenu ti nablokovali..iste uynaju, ze je to chyba..no to nepotesi ☹

ja mam tiez smutok..mne vcera na zapise v skolke povedali, ze mi dcerku nevezmu, pretoze som na RD s dalsou dcerkou..tak som smutna..dodali ze aj ten dalsi rok ju nevezmu...tak chuda pojde len rok pred skolou ..co je povinne. 😒 ☹ ...no jo...ale pritom su mamicky z dediny co su na RD a deticky v skolke maju..tak asi nepatrim k vyvolenym. Odmietli nas uz druhy x 😢 ..tusim je lepsie v meste ako tu.

aduskatt
26. feb 2013

@mia1111 no, ka si videla foto, tak tam toho nie je vela a ta strana bola na dne kybla v igelite, naposledy som mala kyblik otvoreny v piatok, zabalila som, zavrela, dala na sktinu..a dnes som to otvorila a skoro ma vykotilo.......... a pristup obchodu naprd☹ tak som objednala dalsiu potahovku..........

bambula1307
26. feb 2013

baby omluva za odbocenie ..kecam o com nemam..pardon..ale ja teraz nic nepeciem 😉 tak rychlo o tortuchach 😉

katkak23
26. feb 2013

@aduskatt a kde si to objednávala že sú takí úžasní ... aby som vedela 🙂 lebo je to fakt o nervy a ak u nich objednávaš často tak ma naozaj prekvapuje že s tebou takto jednali a v dnešnej dobe riskovali že si urobia takúto reklamu....

aduskatt
26. feb 2013

@katkak23 no, uz nebudem, uz si budem dovazať sama🙂) objednavala som v natortu.sk

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 a sak kludne aj mimo, ved tu sme kamosky a ked ma niekto problem, treba sa vyzalovat🙂

bambula1307
26. feb 2013

toto mi prave prislo, nieco by sa dalo aj na pecenie vyuzit kuknite
http://www.home-made.cz/?view=flipcard

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt ano ved hej ale predsa to moze ostatnym vadit...a aj admini nas pomazu 😉

zuzana92101
26. feb 2013

@muffinka8 veru, chod zajtra aj s blockom spat do tesca, nech ti pekne vratia peniaze. Mne sa tiez stalo, ze mi pokladnicka zle zaratala tovar...reakcia...viete, je nova, zauca sa. Ale peniazky mi vsetky vratili. Nemali si to ani ako skontrolovat, no nezostavalo nic ine ako mi verit. Ja som bola rozhodnuta bez penazi sa domov nevracat. 😝 Drzim palce, ved to nie je maly peniaz.

Ja som tiez minule od temy pisala, lebo som bola na prasky...baby poradili, napisali svoj nazor a hned mi bolo trosku lepsie 😉.

aduskatt
26. feb 2013

@bambula1307 admini by pomazali, ak by niekto nahlasil a my tu nie sme konfliktne tipy🙂)preberame rury, elektrinu, rodinky, tehu, nahnevanych zakaznikov, stastnych zakaznikov, divnych zakaznikov a tak vselico🙂)

vecernicci
26. feb 2013

holky moje sladkýýýý, potřebuju osvědčený recept na likérové špice 😉 jsem si dneska koupila tu špičku a pytlík, tak chci zkusit 😉

muffinka8
26. feb 2013

@bambula1307 @zuzana92101 ach, keď to bolo v SNV a ja som už v KE 😖 a najbližšie sa tam dostanem až budúci víkend. Skúsim im aspoň napísať, nech si to opravia, alebo čo.

mia1111
26. feb 2013

@aduskatt - no v každom prípade Ti reklamáciu podľa mňa mali uznať, keďže si to nemohla asi zle skladovať...Veď to nie je prvý kýbel poťahovky, ktorý doma skladuješ... no mrzí ma to... btw - kedy spúšťaš obchodík? 😉

bambula1307
26. feb 2013

@vecernicci ja mam original 😀 😉

lokalistin
26. feb 2013

@lamps dakujem,ale to az ked budem doma,lebo tu asi nezozeniem oskvarky,ale chcem skusit dedko lubi tak mu spravim,ked budem doma.

zuzana92101
26. feb 2013

@mamina1978 ja odkedy som si precitala o ecka, spravila tabulku takych najhorsich a par x isla s tabulkou do obchodu (inac som normalna 😀 ), tak som zistila, ze su vsadeeee, aj v detskej strave (jogurty a pod.). Tak som bola isty cas z toho trosku plem plem, zacala som kontrolovat co jeme, davala som si pozor co kupujem, no ale baby, to islo tak do penaziiii. No ale vdaka E250 sme prestali jest uplne salamy a sunky, to uz u nas vobec nie je. Ale napodiv, ani nam to nechyba. Mame rozne syry, robim pomazanky...
Prestala som kupovat cukriky, lizatka, gumovych medvedikov!...to vsetko je plne farbiv, Eciek co sposobuju poruchy spravania atd.
Ja viem, ze je to vsade, fakt je to teraz des, normalne mame problem kupit nieco "ciste", no ale aspon trosku sa tomu takto vyhybame...
A potahovku na torte zasadne nejeme 😀, to je len na okrasu. 😝

vlada111
26. feb 2013

@mizulienka no naša by si svoje vlasy neostrihala ani za svet. Pestuje si dĺžku. Zato mne a mužovi by ich cvakla hneď 😀

bambula1307
26. feb 2013

@aduskatt joj to je pekne napisane..tak budeme zatlkat..my len o peceni..aha kukaj

@vecernicci zozen si kakao, cokoladu, sojovu muku..inak .-cukor, voda a maslo..to je krem..pomery ti napisem staci zajtra?..nechcem si zobudit deti vedla..ale zajtra vecer napisem najdem ucebnicu 😀

zuzana92101
26. feb 2013

@muffinka8 ja by som skusila ist do najblizsieho tesca...aspon nech sa to riesi, mozno ti poradia ako postupovat 😉

aduskatt
26. feb 2013

@mia1111 ja som im to aj nafotila..a dorazilo ma vyjadrenie, ze v januari dopredali celu tu varku a pritom mne to doslo v polke februara☹ nezabijem sa...........
obchodik sa robi, snad bude do dvoch tyzdnov uz na nete, ale predaj uz skor

vecernicci
26. feb 2013

@bambula1307 jj, v pohodě, budu je dělat až o víkendu 😉

lokalistin
26. feb 2013

a inac k tym doplatkom predminuly rok som platila mesacne 120€a doplacala som 900€ minuly rok som zvysila na 140€ mesacne a doplacala som 600€ a tento rok som zvysila na 170€ tak som zvedava kolko budem doplacat buduci rok,ale tiez mam vsetko na elektriku 😝

bambula1307
26. feb 2013

@lokalistin marnost sediva to su sumy ☹

mysiatkoo
26. feb 2013

@mizulienka dakujem 😉 sla som podla nejakeho prispevku z 2jky, aj ked ten bol s rastlinnou slahackou a ja som pouzila klasicku a visnovy jogurt... a skusila som pridat stuzovac za studena... kedze som este nenasla ovocnu plnku, ktora by ma "dostala", tak skusam, aj ked tie stuzovace sa mi moc nepozdavaju, xcela som zistit co to spravi.... xutovo celkom ok, ale hladam dalej 😀 😀

zuzana92101
26. feb 2013

@aduskatt aky obchodik? 😉