Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
13. júl 2013

@kacenika ja ho mam z Kik tusin 😵 teda uz ho nemam 😀

mamcas
13. júl 2013

@luciahromadkova ta krstinova torticka je krasna a uplne zerem tu husenicu 😀 ta je proste bozia 😀

mamcas
13. júl 2013

@mysiatkoo tak to nema chybu 😀 tie vejuce vlasy a sal 😀 neskutocny napad a dokonalost torty uz ani nekomentujem... nechapem sa to tak da 😝

mamcas
13. júl 2013

@halienka ten notebook je super 🙂 uplne autenticky 🙂

1katuska73
13. júl 2013

dnesne

katmi
13. júl 2013

fotené teraz večer, tak fotka nič moc 😒

kacenika
13. júl 2013

@pristela dakujem za tip, skusim tam mrk - zatial som to tam nevidela.. a snehulienka je fakt supeeeer!
A vsetkym krasne dakujem za liky!!!

mimusa94
13. júl 2013

@marcikova dakujem idem pozriet

anda1980
13. júl 2013

@elamaslakova
@pristela
@luciahromadkova
baby, prosim vas, odkial mate tie krasne bodkovane papiere, co davate pod torticky? dakujem

mimcak
13. júl 2013

Tak mám a ja už volno. Pridávam svoje. @muffinka8 ďakujem za pomoc so srdiečkom. Chceli ho také farebné. Ako ľahko vyzerá,tak hrozne sa to robí. 😝

vlada111
13. júl 2013

@elamaslakova krásne klieštikovanie

muffinka8
13. júl 2013

@mimcak jééj 🙂 to si tak rýchlo stihla 🙂 vidíš, keby som nepísala pred piatou ráno a by si asi odpoveď dnes nemala 😅 tak dúfam, že som pomohla, bo tie kvietky sú dakedy o nervy 😀

vlada111
13. júl 2013

@mysiatkoo fantastická, super nápad

mimcak
13. júl 2013

@muffinka8 no tak to máš pravdu,keby si nepísala tak skoro tak riadna maturita by bola.A o nervy to bolo hlavne tie malé. 😀 a ešte raz ďakujem

mysiatkoo
13. júl 2013

@halienka @vendullka @florentina @mamcas dakujem baby... by som vam aj cmukaveho smajla poslala, ale nevidim ho tu 😉 aj za vsetky pacitkovania
a keby mal niekto zaujem o POSTUP na COKOGANACHE - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722...

mysiatkoo
13. júl 2013

@vlada111 dicko!

luciahromadkova
13. júl 2013

@anda1980 ja som prave ten ruzovy bodkovany kupila v obchodiku s novinami a casopismi, ale taký obchodik so zahranicnými casopismi a maju tam aj darcekove predmety, tak aj darcekove papiere, este mali tusim bledomodry s bodkami a bezovy, len nechcem nakupovat ako o zivot, lebo stale maju vselijake a potom mam doma velku zbierku 😀 😀 😀

sisix
13. júl 2013

@vecernicci vse nej

florentina
13. júl 2013

@mysiatkoo tak jsem poctivě nastudovala postup na zarovnání s cokoganache a je to rozhodně zajímavé. Můžu se zeptat, kolik čokolády a šlehačky cca spotřebuješ na zarovnání jednoho dortu? Průměr nechám na tobě? Mě se to docela líbí, akorát si neumím představit to otáčení korpusu u nějakých řidších krémů, ale zajímala by mě nákladnost tohoto oproti zarovnání máslem...No ale určitě to aspoň jednou vyzkouším🙂, takže za sebe děkuji!!!

florentina
13. júl 2013

@vecernicci také přeji vše nej a nej, hlavně to zdraví a taky si trochu odpočiň!!!

luciahromadkova
13. júl 2013

@pipka, @halienka, @florentina, @vlada111,@mamcas a vsetci dalsi dakujem- za paci sa mi to a aj za pochvaly, husenica vid foto, akurat je taka miesana, lebo dilema, ze aku farbu a potom som nasla foto toho plysaka...

@mysiatkoo dakujem za ten link na cokoganache, uz sa na to chystam 🙂 , bala som sa to pouzit teraz ked to nebola pre nas torta, ale uz aj skusam....lebo ja maslo pod potah tiez velmi nemusim

a idem vas docitat, lebo svokra na navsteve so synovcom /neplanovane/ do toho torta, ale ze uz som si vypocula, ze to su dnes cukrarky..., vraj sa pecie uz len za hotove a nie ako kedysi za suroviny a za cukrarsku skatulu zakuskov 8 E 😀 😀 😀, jaj tak som sa hned rozohnila a spustila....ale skoda pisat... aspon na tej krstinovej videla kolko dni dopredu sa torta pripravuje a co to obnasa a peniaze su doslova vydrete... 😉 a hlavne, ze naozaj sa to neda za 20 E 😀 😀 😀

florentina
13. júl 2013

Holčičky, která jste dělala nějaká křidýlka...jdu teď modelovat vílu Wings, četla jsem tu, že se křídla dělají z plátkové želatiny...já ji musím teprve koupit, ale modelovat jdu už teď. Dá se na tu želatinu malovat? Viděla jsme tady nějaká křídla i obarvená. A taky by mě zajímalo jak to upevnit do té panenky...je to dost tvrdé? Jenom se to tam zapíchne? A nezvlhnou nějak ta křídla v lednici? Děkuji všem za odpověď....

pipka
13. júl 2013

@florentina Kati ja som kridelka zo zelatiny robila vcielkam a to v pohode zapichnes, to je tvrde,ani to nezvlhne, to sa nemusis bat, to by sa muselo varit vo vode aby to zmaklo 🙂 ale neviem povedat ci sa to da malovat..ale myslim, ze ano, ...ved preco nie? 😉

aduskatt
13. júl 2013

@luciahromadkova a svokra chodila do prace len za obedy, alebo chcela aj zarobit? 🙂

mysiatkoo
13. júl 2013

@florentina @luciahromadkova rado sa stalo 😉 a kridla zelatinove sa v poho daju malovat... mrkni na stranku - mam tam zvonilku a tej som malovala praskovou bielou rozrobenou vo vode...az ma prekvapilo ako super to drzalo... len si xyt potom tu zelatinu do nejakej vreckovky alebo niecoho, lebo okamzite ostavaju otlacky prstov na tom...hlavne teda, az to tam budes zapixovat..

mysiatkoo
13. júl 2013

@florentina jo a ten priemer... ono zalezi na aku hrubku to obtries, ale rozhodne je to nakladnejsie ako maslo... a menej ako 2-3mm by som nedala... rozrabam si 500g tmavej coko a 250ml smotany na 23cm tortu, s bielou je to 600g a 200ml smotany... obcas ostane viac, obcas menej.... decka sa tesia, lebo z toho robim smotanovo-ovocno-cokoladove pohare 😀

luciahromadkova
13. júl 2013

@kacenika pisem, ze kupila som ho v obchodiku s novinami a casopismi a s darcekovymi predmetmi

@aduskatt ved to sa divim..., ona to hovorila myslim nie v zlom, lebo jej sestra, manzelova teta piekla na svadby tak sa spolu o tom rozpravali..., ona sama cely zivot drela pasova vyroba za sijacim strojom ozeta a ine firmy, tam platy nic moc za tu drinu, ale zas aj je rozdiel co a ako pecies, lebo ja teda tie margarinove umeliny nemusim a ani maslove kremy... / krem s mascarpone jedla u mna prvykrat 😉 a take ako pribinak tiez/

aduskatt
13. júl 2013

@luciahromadkova ja tiez margariny ee🙂

vera_vila
13. júl 2013

Tak můj další dortík (omlouvám se za kvalitu fotky - je z mobilu, foťák mi odcestuje zítra na dovolenou do Marijánských lázní) - mramorový korpus, čokoládový pudinkovo-máslový krém, holandský marcipán

mimusa94
13. júl 2013

Vecicky som si z dala objednat 🙂 tesim sa velmi na t torticku a ako to zlvadnem 🙂 tak na druhy tyzden dam fotku ako to dopadlo 🙂 drte mi palce 🙂 :-*