Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
12. sep 2013

@mysiatkoo akekolvek moja..ak ma budes lutovat, berem aj hav hav alebo pŕŕ 😀 😀 😀 😅 😵

sikag
12. sep 2013

moje prve drotikovane kvietky 🙂 velka vdaka @jakelina @lamps @pristela @florentina
este mi neslo dobre to zviazanie dokopy. viazala som po jednom, lupienky sa sice netocia, ale nedrzia pekne ako chcem, mozno pritenky drotik??? pouzila som 28cku.
prva torta extra coko s malinami, druha mascarpone s malinami a cucoriedkami

florentina
12. sep 2013

@sikag parádně se ti to podařilo 😉 , krásné dortíky. Tu pásku musíš opravdu hodně utahovat a jak už ti tu někdo psal, každý drátek přimotat zvlášť...na první pokus se ti to mooooc povedlo!

vlada111
12. sep 2013

@sikag no ale tortičky sú veľmi pekné

milu71
12. sep 2013

Nádherné dortíky 🙂 😉

vlada111
12. sep 2013

@njonja úžasné diela

mysiatkoo
12. sep 2013

@sikag sikula, super 😉

zuzka7512
12. sep 2013

@mimcak ja som si minulý týždeň objednávala asi takú,ale s veľkými písmenami a číslami a ešte by sa mi zišla aj malá...škoda,že si nepísala skôr...alebo ja neskôr objednávala...http://toptorticka.sk/product.php?id_product=12... to táto???

adka_praha
12. sep 2013

@pipka
@mysiatkoo
@jakelina
dakujem moc... 😵 budem skuuuusat... 😵

adka_praha
12. sep 2013

bude to zniet strasne, lebo vy sa tvarite, ze sa vam chce aj o druhej rano 😅 , ale mne sa dnes uz taaaaaak nechce... este ma caka jedna torta na sobotu 😕 ... ale co, ked som zajtra aj v sobotu v robote... zasa len v noci... peppa pig... idem na to, kym sa nerozsedim...

lamps
12. sep 2013

@sikag krásne sa ti podarili 😵 😵 😵 😵

reruna
12. sep 2013

@sikag krásné to máš🙂
@njonja nádhera a opravdu moc pěkně nafocené!🙂
@pipka tak udělej vláček i krtka 😀 hlavně když bude mít radost, já jsem se rozhodla, že postavičky na dort svým klukům dělat nebudu, dopadlo by to blbě, tak koupím hračky a budou to mít zároveň i jako dárek, jeden chce dinosaury a druhý tu potvoru winxku

dada2007
12. sep 2013

@adka_praha mne sa už o druhej ráno nechce robiť.....už som stará asi 😝 fakt....... 😉

njonja
12. sep 2013

Dakujem kocky za pacitka!🙂

mysiatkoo
12. sep 2013

len pre info, co som prave nasla... "běžná cena 2,5kilového dortíku je kolem 1200,- (ostravske dortiky)" =480Kc/kg

lubinkova
12. sep 2013

@akzuzs děkuju za vyčerpávající odpověď, určitě mi pomůže 🙂

lubinkova
12. sep 2013

@florentina 🙂 to jsem si právě taky říkala, že je jedno, jak to dopadne... protože i kdyby to byla největší patlanice, manžel bude stejně rád a pochválí mi to 😀

mirinecka
12. sep 2013

kočky please idem robiť zajtra tortu a chce tam oslávenkyňa amaretto a mandle, robím šlahaný maslový krém nad parou, amarettom asi polejem korpus ale opražím mandle? mám ich už olúpané

meo
12. sep 2013

@mysiatkoo to je trochu přehnané, ne?

jakelina
12. sep 2013

@mirinecka já bych asi dala mandle do korpusu, místo ořechů, ale máš už asi upečeno co??

jakelina
12. sep 2013

Holky zítra buďte opatrné, je pátek třináctého 😀 😉 Tak ať se nic nestane. 😉

mysiatkoo
12. sep 2013

@meo hodila som len info, nemam v umysle rozvirit diskusiu o cenax, lebo by bola dlhaaaaaaaaaaaaaaa... skor nex si posudi asi kazdy sam 😉

jakelina
12. sep 2013

@mysiatkoo já znám paní co tam kupovala dort, Ostravu mám kousek a platila 500,- za kilo.

mysiatkoo
12. sep 2013

@jakelina ta xut by ma zaujimala...

vladiella
12. sep 2013

@sikag nadherne! ako sa daju urobit tie lupienky okolo ruzovej? a tie vlnky na hrane na "modrej"?

mirinecka
12. sep 2013

@jakelina veru tak, korpus sa už chladí 😒

pralinka25
12. sep 2013

@mirinecka este mozes pridat do kremu mandlovu aromu a k tomu nasekane mandle

adka_praha
12. sep 2013

babule prosim vas, kolko by som si mala vypytat za suche kolaciky??? ze krabica, netusim aka... alebo za kg??? a kolko vlastne pytate za kolace?

pristela
12. sep 2013

jjaaaj , holky , ze piatok trinásteho , natiahne maaaaaaaaaaaa , dufam ze pre mna bude opacny a stastny , bo vsak to musim dat vsetky torty dokopy 😕 😕