Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadussh
26. sep 2013

@02veronka01 myslis taketo nieco? s domacim marcipanom nepomozem

sisix
26. sep 2013

Ahoj sikulky, jak se da udelat kakaovy mercipan? Jde pouzit smartflex smichany s cokoladou? Něco mam ještě formix a kakao? Slo by s tim pracovat? Mate zkusenosti? Dekuji za kazdou radu.

brunila
26. sep 2013

@jakelina ten dortík máš moc hezký,ještě jsem ho neviděla.Nemáš někde svoje stránky nebo blog ,fotogalerii se svými dorty?Ráda bych si je prohlédla,nejsem tu dlouho a procházet všechno pozpátku se me nechce 😀

02veronka01
26. sep 2013

@dadussh jéééééj tie su svetovéééé dakujem určite sa inšpirujem 🙂🙂

nellynka
26. sep 2013

@jakelina neskutocna torta!!!!!!!!!!! akoze obrovsky klobuk dole!!!!!!

nellynka
26. sep 2013

Kocky, pls prosim o radu.

Ked peciete korpus na tortu, tak ich peciete tak, ze si urobite cesto napr. na 3 platy, rozdelite na 3 casti a peciete kazde zvlast alebo vsetko spolu a potom poprekrajujete? Kamoska mi poradila, ze ona to robi tak, ze najprv urobi cesto z 9 vajec, rozdeli si ho do 3 misiek a najprv vyleje jednu misku, upecie, za horuca da prec a pecie potom druhy plat a potom treti. No skusila som to, len sa mi zdaju nejake tenke:/

Alebo mozno mam blby recept na korpus 🙂
Prosim poradte mi ako to robite vy.

meo
26. sep 2013

@nellynka to je nějaká blbost, ne? Proč to peče zvlášť, vždyť jí to zbylé těsto zatím venku vykyne. A z jakého důvodu to peče zvlášť?
A je jasný, že ze 3vajec to je tenké.

halienka
26. sep 2013

@nellynka no to mi príde zbytočne komplikované, pláty neviem či sa upečú rovnomerne, zbytočná spotreba plynu a presne ako píše @meo veď tá posledná dávka čaká ako dlho v miske? To už aj prášok do pečiva prestane účinkovať 😝 Ja pečiem vždy celú dávku naraz a potom prekrajujem.

jakelina
26. sep 2013

@nellynka já ušlehám těsto z 6 vajec, dám na plech a do trouby, mezitím dám zase šlehat do stejné neumyté mísy šest vajec a za pět minut přidám k prvnímu korpusu a pustím ventilátor. Zase dám šlehat z 6 vajec a mezitím vytáhnu ten první plech a dám tam ten třetí. Takhle to mám vyzkoušené. Mně z 12 celých vajec těsto z mísy přetéká. Dělám korpus z celých vajíček a vejde mi jich tam nejvíc deset. Když mi stačí tenší pláty, tak udělám těch deset, rozpůlím a pak dodělám ještě jeden plech.

jakelina
26. sep 2013

@nellynka nejjednodušší máš v jedné formě, ale když třeba chtějí do jednoho dortu dva různé korpusy, tak dělám takhle a nebo když peču nějaký velký obdelník a nemám takovou formu.

meo
26. sep 2013

@jakelina tak to chápu, že to děláš takhle, pokud máš malou formu, nebo mísu. Ale děláš to tak aby ti to hotové těsto nestálo na lince už s kypřícím práškem.
@nellynka tenhle postup jak uvádíš, je opravdu nesmysl

jakelina
26. sep 2013

@meo ano přesně tak, já tam teda kolikrát zapomenu i KP dát, tady u toho těsta to nevadí, zvedne se hezky i tak. 😀 😀

nellynka
26. sep 2013

@meo
@halienka
@jakelina
kocky dakujem za radu. Ja som to robila tak, ze ked som chcela 3 platy na okruhlu formu, tak som robila zo 6 vajec korpus a ten som raz prekrojila a potom som este upiekla jeden korpus z 3 vajec a bolo. No ale, ze ona robi tak, a dnes som to skusila, no aka blbost, presne potom ved aj bielka spadli v tom ceste. Tak asi pekne ostanem pri prekrajovani 🙂

mia1111
26. sep 2013

babyyyyyyyyy, že strana č.5600 🙂 🙂 🙂 🙂 , kedy to stíhate? Jááááj, mám resty riadne, musím vás cez víkend pokukať a prečítať 😵

zz134
26. sep 2013

@mia1111 piekla som na 175 ...tak teda skusim na 150 nabuduce
@jakelina

pristela
26. sep 2013

Andelice , minule ste sa bavili o bublinách v hmotach , vsak som akosik zabudla napisat aj ja 😀 😀 😀 nieje to hmotou, ani farbením 😝 je to len nesprávnym miesením , nic ine v tom nehladajte , robi to kazda hmota ci biela ci farbena 😝 /okrem praveho marcipanu ten je dost tuhy nie taky elastický aby sme ho pri mieseni tak trapili 😀 / ja mam bubliny aj v smarte aj v mmf , je jedno ci farbene, nefarbene, odstaté, neodstate, teda keby ho zas nemusim premiesiť ked je odstatý tak by neboli 😀 😀 😀 😀 ale zas niekedy sa zadarí a niesu vobec 😀

nikolkaa
27. sep 2013

Baby dnes mačaka robenie dvojposchodovej tortičky tak by som sa chcela svami poradiť,prosim vás mam taky problem že keddam marcipán na tortu a potom sa rozkroji tak vo vnutry je marcipám mekky až roztečeny v čom to prosim vás je?a este bysom chcela vedieť čim natierate marcipanovu tortu ked už je hotova,lebo ked ju mam vždy hotovu tak je taka od cukru a potrebovala by som aby bola ppekna leskla,da sa na to kupiť nejaky sprej alebo mate niečo ine?dakujem

datelb
27. sep 2013

@wera.g Stříbrný potah: stříkala jsem airbrushem 2 odstíny stříbrné namíchané, celkem 2×, vždy nechala uschnout, jen na těch lesklých barvách je vše vidět, bohužel i ty nerovnosti...Nejmíň času nakonec spotřebovala ozdoba z volánů, je efektní a trvala asi půl hodiny. To dělat kytky trvá mnohem déle.

aduskatt
27. sep 2013

@nikolkaa pod marcipan musi ist vymiesane maslo s cukrom, pripadne nutellou.ziadne slahacka, tvaroh, púuding, lebo to rozpusta potahovku........a ak chces, aby sa torta leskla, tak mozes jemne pretriet olejom alebo je na to aj sprej

adrika202
27. sep 2013

téma more a pláž 🙂 a jedna rychlovka pre kolegyninu svokru 🙂

nikolkaa
27. sep 2013

@aduskatt jej dakujem,takže už viem že kde robim chybu,vždy som plnila pudingovym kremom,to by asi ani tak nevadilo ale navrh a okolo som davala tiež tak preto sa mi to spušťa,prosim ťa možem plniť tortu kremom uvareny puding a do toho primiesane maslo a potom na vrh dne bude marcipan a vlasne aj okolo torty dam len maslo rozmiešane s cukrom??dakujem velmi pekne za tvoju radu velmi si to važim..

aduskatt
27. sep 2013

@nikolkaa ano, naplnit mozes cim len chces, len pod potah musi ist maslo s cukrom

sikag
27. sep 2013

@zuul podla mna v pohode moze. zavisi od ozdob co das okolo. mozes ich aj nepravidelne rozmiesnit ako to spravila pristela par stran dozadu 🙂 alebo sa zastav u mna ja mam 16tku, poziciam 🙂

vlada111
27. sep 2013

@mysiatkoo jaj to je krása

vlada111
27. sep 2013

@evicaka super, si šikulka

katkak23
27. sep 2013

@dm1 @dada271 tak tomu neuverite objednala som tu krajku aby prisla do dnes lebo na nedelu robim tu tortu a ono mi ho kurier nedopatrenim vcera vecer vratil spat odosielatelovi!!!! ja by som ho zahlusila....co mam teraz robit 😢 😢 😢 mna porazi a robit okruhlu s transferom mi pride o dost koplikovanejsie mna porazíííííííí pomoooc poradte nejaku alternatívu 😒 a tak som sa tesila ze aspon ak sa priblizim tvojej na pol cestu @dm1 krasnej torticke bude to super a velmi mi na nej zalezi joooj

evicaka
27. sep 2013

táto je pre moje krstniatko, zajtra sa vydáva, tak dúfam že sa je bude páčiť...

stankapk
27. sep 2013

Kočky prosím Vás robili ste niekto plnku šľahačka + čokoláda Kofila? Koľko treba dať čokolád na 1 šľahačku?
Ďakujem 🙂

adka_praha
27. sep 2013

ahojte... akurat som odovzdala prvu zo styroch a uprimne sa tesim, az v nedelu pridem vecer domov z roboty, sadnem k pc, vylozim nohy na stol a aspon do polnoci vas budem citat, kukat, lajkovat... :D v poslednej dobe mi staci tak malo k radosti, ze som vsetkym pre smiech (doslova)... 🙄