Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. nov 2013

@vera_vila mantinely jsou sice na kraji dortu, ale ne přímo pod potahem, stejně musíš dort obmazat máslem. Já taky mantinely nedělám a krém nedám až ke kraji a pak to obmažu krémem co netopí marcipán. A dělám převážně z tvarohu a mascarpone

dada2007
8. nov 2013

@dm1 zlato ja som minulý víkend robila malej....a kosoštvorce som dala takto 😉

pristela
8. nov 2013

@vera_vila no ono tu je asi otázka, že čo všetko je pre teba slovo mantinel , ja ich tiez nerobim , robim presne ako píše @jakelina Majka , niekedy aj malinko vyberam z krajov malou lyzickou plnku aby sa tam dostal ten obmaz 😉

nika266
8. nov 2013

Chcem si kupiť EXTRUDER, prosím poradíte ktorý je dobrý,Ďakujem

vera_vila
8. nov 2013

@nika266 určitě kovový...

vera_vila
8. nov 2013

@pristela
@jakelina
Díky... Mantinel je podle mě "krajová" část průmazu mezi pláty dortu...

mysiatkoo
8. nov 2013

@nika266 ak ti mozem poradit .... ja som doteraz mala nerezovy, taky mensi a bola som veeeeeeelmi spokojna.... ALE, k narodeninam som dostala balicek na vyrobu z FIMA aj s novym extruderom...a krstila som ho prave hmotou na poslednu predlzovackovu tortu ...a rozhodnutie jednoznacne - stary ostal na fimo a novy je na hmotu 😀 vojde sa tam viac hmoty, teda dokazes s tym robit dlheeeee pasiky ci cokolvek, ma to lepsi system vytlacania (fyzika nepusti) a hmota z toho lezie sama... http://www.creactive.sk/nastroje-a-pomocky-29/e... (maju ho aj v nereze, ale o 20E drahsi a naozaj zbytocne, kedze to nema problem s vytlacanim, nie je dovod sa bat, ze by sa zlomil - aspon teda dufam 😎 )
jedina nevyhoda je... tazsie dostupny na cistenie ako ten mensi

muffinka8
8. nov 2013

@vera_vila presne som si chcela poslať link čo ti dala @mysiatkoo 🙂

muffinka8
8. nov 2013

Baby, koľko tak váži Barbie torta? A bábiky si kupujete sami?

lucula73
8. nov 2013

pekný večer,tento týždeň jediná,na želanie 😉

lokalistin
8. nov 2013

@adrika202 suprova

mariann2
8. nov 2013

ahojte, ťažká téma zvládnutá - svadba+kamión+kone 🙂 /inšpirovala som sa na nete/ Ale bola som trošku sklamaná z chladnej reakcie nevesty, normálne som mala pocit, že sa jej tá torta nepáčila, hoci nič negatívne nepovedala ☹ no čo už

daja55
8. nov 2013

Kocky,uvarila som vecer tento puding 1.x .- tak ako stale robím -davam o 1 dcl mlieka menej ak ide do plnky. Rano pozeram a akosi sa mi nepozdava, je nejaký vodovy, nekompaktný. .....6.zmysel -urob iny......Štastie...Teraz večer uz bol ako riedeny vodou.Ak by som ho dala do tej torty.......!!!???tak neviem....

lucula73
8. nov 2013

@daja55 prosím ťa,ty si si objednavala ten kočiarik?odpísali ti?ja vobec nechápem,čo sa im stalo,na 4 maily mi nik neodpovedal,čo som to chcela potvrdiť,že ho teda chcem.......... 😝

vlada111
8. nov 2013

@adrika202 jééééj, suprový je

vlada111
8. nov 2013

@mariann2 vyzerá fakt uletene, teda ale v dobrom. Aké bolo zadanie?

daja55
8. nov 2013

@mariann2 torta je úžasna a z reakcie si nic nerob ja som niečo podobne zažila keď som odovzdávala toho psíka mala som dosť zmiesane pocity ked reakcia bola -no co uz ked je uz urobena-nechapem doteraz co tym chceli povedat.....

muffinka8
8. nov 2013

@mariann2 no čo môže čakať keď tam chce kamión a kone 😝 ... ťapa .... ale torta je fakt super, aj nápad, a prevedenie ešte lepšie 😵 😵 😵

daja55
8. nov 2013

@lucula73 ja som na zaklade toho co si pisala s nimi nekomunikovala .zatial a pravdupovediac som sa k tomu este nedostala nemala so cas .ak by sa ti to podarilo daj vediet

vera_vila
8. nov 2013

@muffinka8 @nika266 Ano, ten mám taky a používám ho na fimo i na hmoty a nedám na něj dopustit...

ika84
8. nov 2013

@luciahromadkova hm uz si druha co mi takto radi, ja som nasla recept ze:mlieko+vanilka+cukor to varit a pridat 2x zlaty klas +2lzice pol. muky a heru vmiesat.....to som spravula velmi zle? tem smartflex sa mi neroztrhol, no nevyzera to ako som si predstavovala ale bo, to moj 1 pokus 😀

majakuca
8. nov 2013

@luciahromadkova Ďakujem. No alkohol veľmi nechcem dávať.
Chcela by som takúto tortu (foto zapožičané z netu, dúfam, že sa autor neurazí), myslíte že by mi stačila aj takáto
http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep...
To ju asi len zamiesim do hmoty, že?
A ešte mi prosím poraďte. Našla som takýto marcipán http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep..., Myslíte, že bude dobrý, namiesto tej K2 ?
Ja som robila pár krát z marsmellow a raz z K2. Tortičky sa mi celkom podarili 😵 no marschmellow skoro každý dal dole, že veľmi sladké a K2 zjedli. No ten pravý marcipán bude asi oveľa lepší a chutnejší, že?
Ďakujem

luciahromadkova
8. nov 2013

@majakuca ak nechces dat alkohol kvoli detom, chapem, ale je to len kvapka a na torte rozhodne vyprcha....takze sa velmi bat nemusis /citit to nebude/, ak nie daj len vodu...malinko a ciernu praskovu v nej rozpustis /staci kvapka 2-3 ak das viac farby/
co sa tyka linku na ciernu farbu-nemam skusenost ja pouzivam prave ten link co som dala, extra ciernu... ale mozno bude stacit, bude jej treba viac, aby si mala peknu ciernu farbu /aby to nebola len tmavo seda/ a ak mas praskovku tak dofarbis tou...ano farba sa len zamiesa do hmoty
Co sa tyka hmoty.... ja robim so smarflex velvet, draha hmota ale mne najviac vyhovuje, MMF /hmota z cukrikov mne tiez nechuti a K2, je taka makksia, ale niektore dievcata ju na potahovanie pouzivaju a postavicky, kvety robia zo smartflexu/ Ak vam chuti pouzit mozes...
Pravy marcipan... chut dobra, ale myslim ze bude skor bezovej farby- teda farby mandli...neviem ci nechces bielu hmotu /ako na obrazku/a tiez nemam skusenosti s farbenim a neviem ako sa s nim robi.. takze toto poradit neviem mozno niekto iný bude vediet a poradi...a asi nebude dost 1 kg na tuto tortu a to uz mozes fakt rovno kupit male bal. smartflexu co ta vyjde lacnejsie do 10 E za 1,4 kg.

luciahromadkova
8. nov 2013

@ika84 no uplne zle si neurobila, skratka prvy pokus..... 😉 , naplnit mozes tortu aj tymto kremom ale obmazat musis maslom s cukrom alebo maslo a nutela a coko... inak sa ti bude potah- hmota topit, skratka pod potah nemoze ist slahacka, mlieko, tvaroh, mascarpone....

vladiella
8. nov 2013

babulky, no toto som este nepocula co je na tom pravdy??????? 😨

"Diky, masinku uz mam hotovou, lepila jsem vodou a nakonec potrela alkoholem.
No potrela jsem to alkoholem, aby se to pekne lesklo, pry pokud se natre jen vodou, tak muze voda vyschnout a barvy nejsou tak pekne...kazdopadne diky za odkaz, mam ulozeno emoticon"

mariann2
8. nov 2013

@vlada111 ďakujem, zadanie bolo, že nevesta má rada kone a ženích jazdí na kamione, najprv som chcela len poschodku s malým vymodelovaným kamionom a koňmi, ale potom som na nete natrafila na takúto alternatívu, tak som sa nevesty pýtala, či može byť, napísala, že ok, tak som urobila 😉

@daja55 @muffinka8 ďakujem

gelinka75
9. nov 2013

baby neviete ako sa vola ta hmota co sa da kupit a vyliat z toho nejaku formicku?

mamcas
9. nov 2013

@mariann2 tak ked Ti ti odobrila urcite sa jej pacila 🙂 mozno mala len zlu naladu alebo daco 🙂 a ked s nou mala problem, nech sa da vypchat 😝 ja uz si teraz vravim, ze sak nic horsie ako to, ze si tortu odo mna nespokojni neobjednaju sa mi stat nemoze 😝 a tych spokojnych je rozhodne viac u kazdej ktora ma aj opacnu skusenost 😅 torta je vymakana, perfektny je kamion, tak neries a bud na seba pysna 😀

jakelina
9. nov 2013

Můj jediný tento víkend, to je pohoda, jeden dort je odpočinek 😀 😀 Chtěli takovou klasiku 😉

muffinka8
9. nov 2013

Trochu v predstihu ... Biely kôň pre Martina 🙂