Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
10. nov 2013

@veva1 no sak ty dinovia su celkom v pohode akurat ten rex sa mi nepodaril stojaceho som nezvladla tak som robila leziaceho a vyzera skor na krokodyla alebo neakeho draka ale sak nevadi 😉

halienka
10. nov 2013

@mysiatkoo tie tvoje tortičky sú také úžasne štýlové 😵 😵 😵 táto svadobka teda nemá chybu, jasné že si ju hneď aj ukladám 😀 Tie postavičky si ty modelovala? Zo smartu? 😅 úžas 😵

lilli12
10. nov 2013

ahojte,
prosim vas o vyplnenie anonymneho online dotaznika. dotaznik je urceny pre rozvedene/nych s detickami. ak ste viacnasobnym rodicom, pre zodpovedanie otazok pouzite samostatny dotaznik pre kazde dieta.

vsetkym respondentom vopred dakujem.

https://docs.google.com/forms/d/1px2Yi2bkBmnupf...

zklimekova
10. nov 2013

@mysiatkoo wau tá svadobná nemá chybu..je nádhernááá

mysiatkoo
10. nov 2013

@jakelina @mamcas @elamaslakova @zuul @pipka @halienka @zklimekova DAKUJEM, aj vsetkym pacitkovacom.... moc to potesi, to isto viete podla seba, ale specialne @mamcas ...uz mi to nepis, lebo som skoro slzu vyronila od dojatia a ja nerada fnukam 😀
@halienka ano, su zo smartu a modelovala som ix podla obrazka sosky .. su este postriekane perletovym sprejom a teda maju este milion xyb, ktore vidime vzdy ako autori 😕

a ona vlastne nie je celkom svadobna,len som vyuzila nas skolkarsky ples na takyto pokus, lebo na svadobku zatial nebola prilezitost 😅

brunila
10. nov 2013

@zuul hezké panenky obě 🙂 🙂 🙂 no já už mám vnučku 20 letou,ale stále v ní vidím takové malé děvčátko.

brunila
10. nov 2013

@mysiatkoo dort je překrásný,nádherná kombinace hnědé se světlou,no a postavičky jako z porcelánu.Není co dodat,jednička s podtržkou!!! 🙂

vlada111
10. nov 2013

@jakelina ty kokso, tak to je môj sen taká záhrada, úžasné.

vlada111
10. nov 2013

@mia1111 to je tak milá, krásna tortička

vlada111
10. nov 2013

@mysiatkoo krása

blcha
10. nov 2013

babulky prosim vas mate neaky dobry recept na plnku s gastanovym pyre ale bez masla mate nieco dobre overene 😉

sisix
10. nov 2013

@blcha mam 2x kysanou smetanu, pyre, trošičku cukr, creme ole, 2 slehacky my ho milujeme

marecek4
10. nov 2013

takže takto to dopadlo 🙂

aduskatt
10. nov 2013

@blcha biela cokolada, smotana, rozpustit, vychladit, vyslahat, zasl.ahat mascarpone a gastanove pyre🙂
pripadne ako Pribinacikovy, a domixovat tam gastanove pyre

mariann2
10. nov 2013

ahojte, tento víkend som mala rozprávkový 🙂

jakelina
10. nov 2013

@vlada111 Vladi díky za chválu zahrady, ráda tam kutím a všechno jsme tam dělali sami s manželem tak postupně. Manžel zdil i venkovní posezení a ploty, jsme takoví kutilové a rádi zveme známé na posezení. Máme s manželem narozeniny v srpnu a tohle je foceno zrovna před oslavou jeho narozenin, sešlo se nás tam přes dvacet 😉

maya30
10. nov 2013

ahojte, tento tyzden 5 torticiek, mam pocit ze cim ich je menej tym dlhsie mi to trva, buduci tyzden ich mam 10 tak logicky to musi ist rychlostou blesku 😀 hasicske auto je na stretavku po roku od nehody ktoru mali hasici a musim povedat ze robit rozbite auto je o kus horsie ako keby bolo cele 😝 Znovu po mne chceli spidermana ako chyta dinosaury...bojim sa kam to speje a co este ludia nevymyslia 😀 😝

dm1
10. nov 2013

Pridavam svoje tohtotyzdnove ta monsterka moja nocna mora tak som si nakoniec nadavala ze som nedala len jednoduche kosostvorce na boky ale hentak som si to komplikovala :p. a to vyriezaie a domalovanie hruza som amal len tekutu belobu a to des tie oci musim si kupit praskovu bielu lebo ta beloba neschla vobec. Levik mal byt nastastie iba jednoduchy 2d podla obrazka

dm1
10. nov 2013

a este foto :D

mimcak
10. nov 2013

tak vidím,že dalšie skvosty ste znova popridávali. No a tú su moje tá s fotkami bola pre sestru k 40 tie farby boli krásne merunkové,len sa mi to nepodarilo lepšie odfoťiť. No sestra sa páčila

mayka
10. nov 2013

baby ja si vas pravidelne citam a obdsivujem vase vytvory a fakt nechapem ako take nieco nadherne sa da vyrobit a sem tam to este ludia aj ofrflu. 😒

Akoto vsetko stihate toko toriet spravit ??? ked tu semtam citam to mnozstvo za tyzden.... 😀 Ste perfektne vsetky.

mamcas
10. nov 2013

@mysiatkoo tak sak pisem len pravdu 🙂 tie tvoje torticky su osobite a neskutocne sa mi triafas do vkusu 🙂len ja nie som taka kreativna a sikovna 😝
A teda verim, ze nejaka objednavocka na svadobku po tomto isto pride 😉 😉

ollako
10. nov 2013

Ahojte dlho som tu nebola.... po mesiaci som robila torticku pre synceka k 3. narodeninam, uy chodim do prace takze nestiham, tu je PINGU 😉

zuul
10. nov 2013

dievcata prave sa kamoska na mna odula, ked jej nechcem spravit 1,5kg tortu s leopardom! som zlaaaaaaaaa 😎

jakelina
10. nov 2013

@zuul no to teda jsi hodně zlá 😝

aduskatt
10. nov 2013

@zuul no ale ze Ta hanba nefackuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuul
10. nov 2013

@jakelina
@aduskatt saskujete no, 😀 chcela nejaku babu z ba ktora jej to urobi, (ked ja nechcem) tak som ju odporucila nech si najde nejaku cukraren.

aduskatt
10. nov 2013

@zuul si lepsie ani urobit nemohla🙂

daja55
10. nov 2013

@zuul to si jej mala odkrojiť s nedeľného koláčika a .............. 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

halienka
10. nov 2013

@maya30 Maji paráda zas ako vždy, krásne tie autíčka, aj ten kvetináč perfektný 😵 a to prosím ťa kedy začínaš piecť keď máš 10 tort 😲 hádam už aj teraz 😀

babky, ja som práve dostala takú objednávku, že torta síce dvojposchodová ale to druhé poschodíčko bude fakt maličké, spodok kruh 23 cm, no proste predpokladám, že váha nebude viac ako 3,5 kg, už som totiž takú robila a takto tam vyšla váha. Lenže pani narozdiel od tej predošlej si zmyslela, že chce spodok prerezať nie 2x ale 3x a do každého rezu inú plnku 😕 a ešte chce 2 typy korpusu, no chcela 3 ale to som ju už zahaltovala. No každopádne pýtať za takúto pracnú tortu 35 E mi príde blbosť, ale vlastne ani neviem koľko si prihodiť? Poradíte?