Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
17. nov 2013

@maya30 nadherne torticky a uzasne detailne.
prosim ta aku vykrajovacku to mas na tej ruzovej? tie ornamenty? dakujem.

vlada111
17. nov 2013

@muffinka8 no 100 ľudí, sto chutí. Skôr asi nemajú problém s tým ako vyzerá, ale asi čakali tú gombíkovú. Ja si osobne myslím, že táto verzia s banánmi a palmou je vydarenejšia. Máš ju krásnu

vlada111
17. nov 2013

@simasa skvelá torta

vlada111
17. nov 2013

@pristela krása, to dievčatko je užasné

vlada111
17. nov 2013

@maya30 krásne dielka

maya30
17. nov 2013

@zuul dakujem 😵 je to tato http://toptorticka.sk/product.php?id_product=277 ale robit s nou je ako za trest, tazko to z toho ide, niektore casti treba robit so skalpelom, potom zacistovat, uz ju ani nechcem robit 😝

ajka82
17. nov 2013

taaak baby sa mi pohrali a teraz sa moze maminka pustit do fotaku na zajtra 😝 sa mi nesteee 🙄 🤐
baby mi najskor dali tortu ze hotovo a potom, ze im sostalo este kusok hnedej, tak dorabali este musle, nech maju co vyjedat 😀
@wera.g takto sa u nas minaju veci, ked mi posunu tortu a nechcem aby mali napr. tvaroh v torticke, ktory konci zaruka v den, ked budu mat o tyzden oslavu 😉 😝

potiahnut tou "zltou" a urobit listy na palmu som musela ja, aj ked starsia chela komplet potahovat, ale sa jej to zahybalo a nevedela si rady, tak som jej to rukou vyhladila a ona dorabala zvysok 😉

nika266
17. nov 2013

@ajka82 Šikovnice malé, môžeš sa tešiť na starobu, budu ti vypekať 🙂

gelinka75
17. nov 2013

@lokalistin, prosim ta nasla som, ze si robila kufrik s vrtackou, potrebujem poradit ako robit tu vrtacku - z coho sa sklada vnutro, mam dve alternativy polozit na tortu kufor bud vrtacku alebo karbobrusku 😅 takze si nenavyberam

michaela3011
17. nov 2013

na internete som hladala inspiracie na tortu 🙂 a ujo google ma posunul az sem na toto forum 😵 citam, ciiiitam a citam a zaroven sa priucam 😅 takze vitam medzi vami a snad sa niecomu novemu spolocne priucime 😉

eliska22
17. nov 2013

@michaela3011 vitaj a prihoď aj ty nejaké tvoje tortičky 😉

zuul
17. nov 2013

@maya30 dakujem ti velmi.
@michaela3011 vitaj medzi nami

michaela3011
17. nov 2013

@eliska22 tuto som robila teraz nedavno... mam hrozny pracovny cas 🙄 10:15 vyrazam z domu a 21:30 som doma ☹ skoro cely den zabity 😠 no a teraz ked som mala robit tuto tortu mi supli dve smeny do 23:00 a jednu do 00:00 😠 celeee zle 😀 ani neviem ako som to tu tortu zbuchla :D asi nejak v polospanku 😀 fakt to neni sranda ☹ 😀 ooo a tie zuby som zacala modelovat 2:45 a 3:00 som ich odlozila do kuchyne 😀 fakt som nemala nervi po blizku a radsej som isla spat... a ako to pokracovalo??? nenabity mobil = ziaden budik a zobudila som sa sama od seba ani neviem akym zazrakom 9:40 a kedze 10:15 som musela ist opät do prace, tak som vsetko nahadzala na tortu, rychlo cvakla a utekala pracovat 😀 to som inak cela ja vsetko nechavat na poslednu chvilku, no chcem sa poucit 😝 😅 snad raz 😀

simasa
17. nov 2013

@maya30 bombaaaaaa! 😵 😀 😀 😀

jakelina
17. nov 2013

@ajka82 máš šikovné pomocnice, jsou to kočenky 😉

zuzu188
17. nov 2013

moja druhá poťahovaná torta...nie je dokonalá,ale mame sa veľmi páčila 🙂

ajka82
17. nov 2013

@nika266 @jakelina dakujem 😵 len ci ich to bude drzat aj potom 😝 ... teraz chcu vsetko robit co ja, dokonca aj ked ja mam trosku volna, tak musim k nim sadnut a hovorit,hlavne starsej, ako ma co modelovat a ako urobit ozdoby z formiciek-tie jej idu najlepsie a vykrajovacky...mlada zatial nepochopila ako odstranit hmotu okolo, ale na to je este mala, ale ju to poriadne stve, ked to nema jak jej sestra 😀

zsuzsu
17. nov 2013

Ahoj. Zasa prekrasne torty. Pridam aj ja za minuly a za tento vikend 🙂 za tou korytnackou som skoro plakala normalne som sa zalubila, a pritom nebola az taka extra a videla aj krajsiu ale ten sicht nazivo 😀 😀

zsuzsu
17. nov 2013

A uz ked som tu. Ked mate niake pekne fotky na dvojsrdce co ste robili. A na sipkove ruze 😕 Budem vdacna dakujem 😵

michaela3011
17. nov 2013

@zsuzsu ta korytnacka je zlatuckaaaa 😵 sa ti ani necudujem 😀

michaela3011
17. nov 2013

@maya30 nadherne hrany na tortach!!! ja si vzdy tortu omaslujem s maslom, do ktoreho pridam coko ale nikdy nemam take hrany po tom ako tortu potiahnem ☹ a pritom nez potiahnem tortu tak je pekne hranata ☹ asi malo coko davam, ale to vzdy od oka 😅 😀 mas prosimta pomer kolko coho aby to stale drzalo ten tvar??? dakujem 😅 snad to neni tajomstvo a takto verejne vyzvedam 😅 😀 dakujem 🙂

daja55
17. nov 2013

@maya30 náááááádheréééé všetky, jedna krajšia ako druhá. Tie plamienky si ako robila s cukríkov? Môžeš mi odporúčiť nejaký návod a kde ho nájdem? Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

daja55
17. nov 2013

@ajka82 Kiežby som ja mala takéto šikovné princezničky....... 🙂 🙂 🙂

maya30
17. nov 2013

@michaela3011 dakujem, a to si asi este nevidela torty od @mysiatkoo 🙂 a od nej mame aj krasny fotopostup na ocokoladovanu tortu 😉 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722...

maya30
17. nov 2013

@daja55 dakujem, ano je to z bonparov...postup je jednoduchy - das bonpari do rury na plech, na papier na pecenie, oni sa ti za chvilocku rozpustia...super je to na jazierka alebo lad ako tu uz robili aj baby, mne sa to nedalo vytvarovat do plamienkov tak ako som si predstavovala, lebo to rychlo tuhne, tak som to len vidlickou nejak povytahovala do spic...prip. sa to da do nejakych plechovych vykrajovaciek nalievat ak chces nejake tvary, treba skusat 😉

mamcas
17. nov 2013

@ajka82 juuuj aj ja by som chcela svoje dieta vediet zabavit pri tejto cinnosti 😝
Prosim Ta ta silikonova podlozka je odkial? Hrozne dlho chcem kupit hladku podlozku na valkanie hmoty ale mam stale len taku mini. Kujem 🙂

michaela3011
17. nov 2013

@maya30 woooow 😕 sikovne ste zenusky!!! toto budem musiet skusit 😉 aaaa rovno aj s nejakym novym kremom 😀 taka testovacia torta 😅 😀 zatial robim len cokoladovy krem a raffaello 😀 na nic ine som si netrufla ale tak zatial sa mi nikto nestazoval, ze uz je toho prejedeny 😀 ale treba skusat nove veci 😉 velmi inak dakujem aj za link!!! v stredu mam volno tak asi v utorok poslem draheho nakupit kym ja budem pracovat 🙄 😝 😀

zuzka7512
17. nov 2013

@maya30 ja mám tiež ten patchwork,ale ešte som s tým nerobila...a som aj rozmýšlala,či to len otlačiť alebo vykrojiť...takže asi oboje...

zuzka7512
17. nov 2013

@ajka82 ten robot je celkom zaujímavý...tiež som rozmýšlala,že si niečo také kúpim,ale o tomto obchode som ešte nepočula a ani tú značku nepoznám...

michaela3011
17. nov 2013

tak ma napadlo, aj vase kuchyne vyzeraju ako po bombovom utoku ked dokoncite tortu??? 😀 vzdy ked peciem tak priebezne upratujem, aj pri vareni kremu 😀 aaaaale pri potahovani torty a pri modelovani 😅 to vam je normalne nieco strasne 😀 ako zena sa aj hanbim za nieco take 😀 ten moj si ani do kuchyne nejde pre pivo vtedy 😅 😀 ale za to dnes mi pomahal upratovat 😎 po tejto poslednej torte tam ostala fakt spust, to nebol cas ani mysliet na upratovanie 😀 bez neho by som tam upratovala do vianoc 😅 😀 sa mozno ze aj bal, zeby ma dovtedy nevidel 😀 😀 😀 ale je to strasne s tym uüratovnim 😖 upratujem nez sa pustim do torty nech tam mam poriadok a potom po dokonceni torty, to upratovanie asi zaberie voac casu ako samotna torta 😀 tak ale patri to k tomu 😀