Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
9. dec 2013

@pristela To aj ja sa riadim tymto vypoctom, podla Vasho vzoru 😝 len ho neviem premietnut do velkosti torty 😠 35 ludi = 7 kg a aka to je velka tortaaa? 😕 😨 😕

jakelina
9. dec 2013

@pristela 😀 😀 no právě mě ten strom hned napadl, že on po něm tak touží. Odměnu už mám, stačí mi, že jsem ti třeba vykouzlila malý úsměv na tváři. Děkuji 😉

jakelina
9. dec 2013

@mamcas ono je to těžko říct, když se dají do dvou úplně stejně velkých korpusů dva různé krémy, tak tam může být rozdíl i kilo. Jeden když je třeba s pařížským krémem bez ovoce, tak bude lehký proti stejně velkému dortu s pribináčkem s ovocem. Sedmikilový dort může být jeden větší kulatý a nebo čtverec a nebo dva menší na sebe jako patrový dort. Záleží i jak vysoké pečeš korpusy, já ty dorty často plním třikrát krémem a čtyři korpusy.

mamcas
9. dec 2013

@jakelina Ja viem 🙂 Oni vahu nechavaju na mna, preto sa pytam na tie velkosti... aby zas aby nebolo vela a ani malo. Ziadne zakusky ine na oslave mat nebudu, chcu len torticku. JA plnim vzdy len dva krat, cize klasika forma s ovocim cca 3,5kg. Ja pcham ovocie vsade 😀

mamcas
9. dec 2013

tak pridavam este moje dve... nefotila som ja, ja som zabudla a poprosila som o foto objednavatelov, holt tak to aj dopadlo, ale aspon takto teda 😅

elamaslakova
9. dec 2013

Tortička pre manžela k dnešným narodeninám, čokoládová , u nás nemusí nik poťahovku a je včelár tak preto tie šesťuholníky a urobila som aj niečo slané dnes , bude dobré k vínku

adrika202
9. dec 2013

@elamaslakovatorticky krasne 🙂 mnam to slane vyzera veeelmi jedle 🙂 receptik dostaneme ? 🙂 🙂

elamaslakova
9. dec 2013

@adrika202 http://dobruchut.azet.sk/recept/25475/fotorecep...

a tu je druhý http://dobruchut.azet.sk/recept/20517/fotorecep... , len tie maffiny som nenechala tak dlho kysnúť ako píšu 1- 2 hodiny , stačilo 30 minút , potom to ešte kysne vo forme , inak sú výborné

lamps
9. dec 2013

@pristela 😀 😀 😀 v podstate ťa ušetril, keď nechce celý strom, ale len pník a nič detské 😀 😀 😀 😀 nuž asi máš doma veľmi vyslpelého syna. Inak to náš Filip nám tak zahlásil, keď sme kupovali tašku to prvej triedy, že nechce žiadnu s detskými obrázkami vraj je to trápne 😀 😀 😀 😀 tak sme zoháňali takú bez obrázkov a nakoniec sme našli čistú bez potlače len s malilinkou nálepkou a aj tú chcel dať za každú cenu dolu 😀. Keď už tak spomínam toho môjho Filipka, v škole mu spolužiaci ustavične nadávajú, majú ho na posmech a ponižujú ho bez akejkoľvek príčiny, trvá to už vyše roka a učka to rieši len spôsobom, že aby sa mu ospravedlnili a aby boli z nich kamaráti. Dnes som bola znovu v škole to riešiť a veci sa vôbec nepohli a on chudák chodí s nervami a v strese do školy, pritom správanie ma super a známky tiež ☹ ☹ ☹, tak mi je z toho ťažko

adrika202
9. dec 2013

@elamaslakova juu velka vdaka,nemam doma droždie ale rano bežim kupit a určite ich vyskusam ,u nas cesnakove veci veeelmi možme 🙂

jakelina
9. dec 2013

@lamps ani to nechci číst, děti dokážou být kruté. 😝 Nemůže chodit do jiné školy?? Nemáte tu možnost??

lamps
9. dec 2013

@jakelina Majka, veď aj nad tým uvažujem, hoci to bude veľmi náročné keďže od septembra mi budú chodi do školy všetci 4. A najstarší a Terezka majú super učiteľky tak ich nechcem dávať na inú školu, len Filip má také "šťastie" na učku. Ale ak sa nebude dať inak tak pôjde aj na inú školu, hoci je na inom konci mesta 😝 nemôžem ho nechať sa trápiť kvôli blbým spolužiakom. Uvidím ako dopadne rodičovské

mishulle
9. dec 2013

Holky, omlouvám se, ale co chodím do práce, nestíhám, tak jdu aspoň něco doprohlídnout

nanima
9. dec 2013

moja vykendova 😉 🙂 😉

ejkula
9. dec 2013

@lamps Ak sa smiem zamiešať, všetko fakt závisí od učiteľky 😒 (tiež som jednou z nich), len ja by som sa bála dať do druhej školy, pretože tam už bude stále ako "nový prisťahovalec" (deti sú fakt kruté 😠 a ak to učiteľ nezvládne, tak je na svete ďalší problém). Skús pouvažovať, ak sa dá radšej preradiť len do druhej triedy, ak je taká možnosť, možno ak by mal kamaráta v druhej triede, aby mal nejakého "sparing partnera". Tým by vymenil aj triednu učiteľku. V každom prípade držím palce 😉

dagmarmustafa
9. dec 2013

@jakelina dakujem si zlata.Ja viem , je ok, ale tie svetla mali byt nizsie.Ja s
om detajlistka🙂

mimcak
9. dec 2013

@zuzuz1 tie cupcakes sa ti podarili super. Krásne. Prosím ťa dávala si pod poťah aj nejaký krém?

mimcak
9. dec 2013

@muffinka8 ten rybár je perfektný. Krásna tortička 😵

mimcak
9. dec 2013

@akapulko no čítam ,že si mala cez výkend veselo,deň blbec no nezávidím ,poznám také. A už sa obávam piatka 13 😀

mimcak
9. dec 2013

@mysiatkoo oooooch tá lienková ,krásna 😵 😵 😵 😵

mimcak
9. dec 2013

@elamaslakova oooo mňááám to slané pečivo 😵

lamps
9. dec 2013

@ejkula ďakujem za názor, každá rada dobrá. Mňa to veľmi trápi a Filip má normálne strach chodiť do školy, tak s tým budeme musieť niečo robiť

mimcak
9. dec 2013

kočeny nemáte nejaké inšp. na tortu s formulovu pre dospeláka ? Niečo čo zvládnem 😅 😝

zuzuz1
9. dec 2013

@mimcak hej trosku som rozmazala krem kt. som to plnila...prip. nutela

bubobubina
9. dec 2013

dievcata, ak zo smartu zajtra urobim ten znak na vrchole torty, vytvrdne do soboty? 😒 teraz som dostala foto ...

lucula73
9. dec 2013

@lamps určite to riešte................moja švagriná po dvoch rokoch syna preložila na inú školu.........ale dosť napomohlo,že končil 5.triedu,tak šiel na 8r. gymnázium.........tiež mu robili spolužiaci zle,on dobráčisko od kosti,sa nevedel brániť........ale chodí na cirkevnú teraz,tak je to zatiaľ ok 😉
držím palce 🙂

lamps
9. dec 2013

@lucula73 ďakujem, veď F. je tiež taký, že len sa stále uťahuje, ale už sa stalo, že mu povolili nervy a dotyčného riadne oprel o stenu, len ja nechcem, aby bol nútený to riešiť takto

vlada111
9. dec 2013

@lamps určite to treba riešiť, nenechávaj ho tam. Ja som zažila niečo podobné na sebe, ale našťastie sa to poriešilo včas a nemusela moja mamina nič riešiť ráznejšie, ale to bol socík. Je dôležité, aby mal dobré známky, ale sociálne hľadisko je ešte dôležitejšie na vývoj dieťaťa. A prisťahovalec už podľa mňa neplatí, keď si sadne s novými spolužiakmi, nikto nebude riešiť, či prišiel neskôr do kolektívu. Šikana je hrozná v akejkoľvek podobe, netreba to brať na ľahkú váhu.

aduskatt
9. dec 2013

@lamps nedavno som to riesila☹ bola som v skole narobit bordel..........nakoniec to doslo tak daleko, ze sa cela ich sikanska trieda rozdelila do troch inych a je klud

muffinka8
9. dec 2013

@mimcak vďaka 😵

lucula73
9. dec 2013

@aduskatt to je toho fakt toľko? 😔 ach ,kde to spejeme 😒