Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
18. dec 2013

na zajtra do práce na vianočné posedenie 🙂

eliska22
18. dec 2013

tak ešte raz 😀

sanym
18. dec 2013

@macickarebeka skúsim ti poradiť ako začiatočníčka. Kašli na svadobné torty a podobné ťažké veci. Keď ťa táto činnosť naozaj baví, skús začať úplne od začiatku. Upeč si korpus, naplň ho a potiahni (všetko podľa x-krát zopakovaných rád, viď vyššie). Opakuj dovtedy, kým nebudeš s výsledkom spokojná. Potom pridaj niečo úplne jednoduché navrch. Až keď to zvládneš, skús niečo vymodelovať, úplne jednoduché, napr. guľu s očami, nosom a ústami, potom napr. snehuliaka atď atď... Tento proces môže trvať celé roky. Na prvej foto je moja úplne prvá torta - spred troch rokov, na druhej a tretej foto moje dve tohtoročné. Pečiem len pre mojich chalanov a k dokonalosti majú moje výtvory ešte stále na míle ďaleko, ale nevzdávam sa a bojujem. Nikdy sa nenaučíš B, pokiaľ nezvládneš A. Takže namiesto vypisovania na MK, šup šup, upeč korpusy, naplň, vyvaľkaj marcipán a trénuj, trénuj, trénuj... 🙂 😉

govinda
18. dec 2013

@mrka2 ok, tak raz vyskúšam a uvidím 🙂

adusik0501
18. dec 2013

@michaela3011 🙂 13 stromčekov si kúpila kamarátova mama, že ich bude rozdávať vo firme ako vianočnú pozornosť a 2 si vzala spolužiačka .. takže boli veľmi rýchlo preč, len ten princíp objednám lebo sa mi páči a potom nechcem predávať, kludne to mohli tam po 3€ predávať keď obyčajné srdiečko predávali po 1,5€, bola to vianočná benefícia a všetko tam mali neskutočne predražené .... ale veď keď je niekto hlúpy ... doporučila by som pani učiteľke si upiecť a vyzdobiť 15 takých stromčekov aby zistila že som na tom v podstate nič nezarobila lebo len polovica sumy bola za suroviny.

vulka
18. dec 2013

@bubobubina Štetcom

michaela3011
18. dec 2013

@adusik0501 mudro si napisala a som rada, ze to nakoniec takto dobre dopadlo 😉

michaela3011
18. dec 2013

kocky dakujem kazdej jednej z vas za pacitka 😉 vazim si to tak ako aj snahu jedna druhej pomahat 🙂

mysiatkoo
18. dec 2013

@michaela3011 no pravdupovediac skusat sa mi moc nexce na nejake vacsie ploxy, lebo co potom s tym a na malej ploxe to ukaze inak 😒 ja ani nemam v plane tuto tortu 😀 bude HP, ale len ten dizajn horneho posxodia som xcela vyuzit... do soboty daleko, to este mozno 3x zmenim 😝 😀 😀

michaela3011
18. dec 2013

@mysiatkoo pokial mas volnu ruku tak to potom ano 😀 ja mam na piatok jednu a presne stanovenu, taka ista aku som uz robila 🙄 ale ajtak ju pozmenim 😀

ikula2
18. dec 2013

@mrka2 nevadi tak to vyskusam na nas 🙂

lifinka
18. dec 2013

Ahojky holky, tak já měla dva dorty jeden pro 80 letého pána a zlatou svatbu + perníčky do školky na dnešní besídku .-), inspiraci na zdobení perníčků děkuji Zdeničce Vogel Blažekové 😵

mysiatkoo
18. dec 2013

@michaela3011 ja robim len s volnou rukou - so zadanim temy, pripadne maximalne spec. poziadaviek ako posledne (bez potahu,macacia hlava hore), ziadne kopie - ani svoje, to by ma nebavilo 😉

michaela3011
18. dec 2013

@mysiatkoo tohto sa snazim drzat aj ja 🙂 pred touto poslednou tortou som mala jednu na 1. narodeniny... poslali mi obrazok torty s hello kitty 🙄 tortu som nakoniec spravila uuuuuuplne inak a namiesto tej bielej macky tam isiel hnedy macko 🙂 a nakoniec som dostala od objednavatela 10€ tringelt 😀 tak asi bol spokojny 😅 😀
ale pri tejto torte na piatok to bude zlozitejsie 🙄 neda sa tam pozmenit vela veci, kedze to bude muzske torzo s postavenym pindurom 😅 jedine tak trenky mozem pozmenit na nie srdieckove ale s vlockami kedze je Vianoc cas 😀

henny
18. dec 2013

@michaela3011 ahojky, moc bych byla zvědavá - jestli bych se mohla zeptat na ten mascarponový krém. Chtěla bych zkusit něco nového na muffiny. Jinak mooc děkuji. 🙂

michaela3011
18. dec 2013

@henny ahoj 🙂 recept je z tejto temy uplne na zaciatku https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
ale robila som polovicnu davku 😉 ta bude stacit na cca 20 muffinov 😉 nech sa vydari, nam chutil 🙂

mrka2
18. dec 2013

@sanym wow, tak tie mas nadherne! aj tu prvu! 😉

sanym
18. dec 2013

@mrka2 ďakujem 😉 Ja som k pečeniu nemala nikdy vzťah, ale keď mal starší syn 4 roky, zistili mu celiakiu a zrazu som mu nevedela zohnať tortu tak som bola viac-menej nútená sa do toho pustiť. 🙂

henny
18. dec 2013

@michaela3011 děkuji moc, vyzkouším 😀 😉

pipka
18. dec 2013

@mysiatkoo uz som myslela, ze sa ides pytat ako dosiahnut rovny povrch torty a co zlepsit na postavickach 😝 😅 😀 😀

mysiatkoo
18. dec 2013

@pipka ja mam tentokrat prsty prec od klavesnice v danej veci 😉

zienkajaninka
18. dec 2013

Ahojte babenky nerobite niektora jogurtovu plnku s ovocim, ak ano poprosila by som si recept. dakujem

pipka
18. dec 2013

@mysiatkoo ja vieeem, ved aj ja 😉
len jak som zacala citat ten prispevok tvoj k HP, tak uz som sa zlakla, ze ako to bude pokracovat 😅
ale nastastie normalne 😉

muffinka8
18. dec 2013

@zienkajaninka na tortu 22cm robím: 1 šľahačky vyšľahám, k tomu jemne primiešam hustý jogurt aspoň 400g a pridám Želatinový stužovač za studena. Treba ho spraviť podľa návodu, ale netreba 30 sekúnd miešať ako v návode, ale len 10 a šup rýchlo s ním do šľahačkovo jogurtovej zmesi a metličkou zamiešať. Plnka sa ti bude zdať riedka, ale kľudne ju daj do torty, poukladaj na to ovocie daj do chladničky. Do hodiny bude krásne tuhá. Potom už len odstrániš zbytok plnky, lebo ona trochu výjde cez korpus. A môžeš pokračovať.

vlada111
18. dec 2013

@mysiatkoo užasnééééééé

lamps
18. dec 2013

ahojte, žienky sladké, čítam, že je tu zas veselo 😀 😀 😀 pridávam moje výtvory deťom na vianočné besiedky, nič iné ma nenapadlo a kedže nemám okrem týchto koláčikov upečené nič (každý rok robím deťom malý balíček napečených sladkostí a to si dávajú v škole na vianočnej besiedke ako darček nejakému spolužiakovi), vyriešila som to anjelikmi a utekám spať, zajtra ma čaká zas pestrý den. Deti mi niečo prestavili na klávesnici a nejdú mi písať samostatné mäkčene 😀 😀 😀

lamps
18. dec 2013
vlada111
18. dec 2013

Ahojte kočky, pridávam jednu, ktorú som nechcela robiť, ale čo neurobím pre synovca. Ide o počítačovú hru. A druhá je pre našu Táničku, posielam aj foto s ňou, tešila sa jak besná 😀

lamps
18. dec 2013

@vlada111 krásne tortičky, ale malá Tánička je neprekonateľná 😵 😵 😵 😵 všetko najlepšie jej želám 😵

jakelina
18. dec 2013

@vlada111 krásné oba a malinká je sladká.