Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
6. jan 2014

@lokalistin nevadi 😀 stane sa obcas, ze su prsty rychlejsie 🙂 dakujem

michaela3011
6. jan 2014

@lokalistin a tie kvety, ktore tam ma na stranke 😕 uplne jak zo zahradky 😕

vlada111
6. jan 2014

@jakelina Ale no, sem tam sem niečo prihodím, kedysi to bolo možno iné, ale teraz sme tu proste skupinka do dobitie Ameriky 😉

lokalistin
6. jan 2014

@michaela3011 no kvety ma perfektne,dneska som na teba myslela,isla som cez cechy do nemecka, bola som u brata a zastavili sme na nejakej benzinke a pri kase mali take balenie 4 flasky male a hned som si na teba spomenula

michaela3011
6. jan 2014

@lokalistin aka si zlata, ze takto na mna myslis 😵 dnes som v Kaufladne drzala jednu sadu ale nechala som to tam 😒 bo povodne som isla kupit len zeleninu na veceru 😀 musela som sa takto stopnut ☹ 😀 no pravidelne chodime na flohmarkt 😝 tak tam si vzdy doprajem ak nieco najdem 😀 uz aj vsetci znami vedia, ze co mi maju nosit zo zahranicia 😀 no uz by to chcelo vitrinu 😀 ked som byvala na Slovensku tak nas byt mal rozlohu 140m stvorcovych, tak miesta bolo habadeeeej na moju zbierku... no tu byvame v byte, ktory ma 63m stvorcovych 😀 tak s tym miestom zacinam mat trosku problem, kedze sa moja zbierka stale zväcsuje 😀 uz je toho vyse 250kusov 😅 zajtra este dofotim vsetko co este nemam v albume na FB 😀

mimcak
7. jan 2014

@daja55 Ďakujem 🙂

galosha
7. jan 2014

Ahojte všetky šikovné žienky ! Zíram na tie vaše výtvory, a chcem sa tak nesmelo, amatérsky opýtať, nakoľko sa chystám upiecť tortičku pre ratolesť na 2. narodeniny, a chystám sa ju potiahnuť prvýkrát s MMF, ako je ju najlepšie skladovať aby sa neroztiekla v ten "pravý" okamih 🙂 ? bola by veľká trúfalosť mať ju na balkóne v kartónovej krabici teraz v takomto počasí, alebo je to lepšie v chladničke ? Pre overenie, pod MMF je najlepší maslový krém ? Ospravedlňujem sa za takého hlúpe otázky, a Ďakujem veľmi všetkým za odpovede 🙂 prajem pekný deň !

lamps
7. jan 2014

@galosha MMF sa ti na torte neroztečie, pokiaľ nedáš pod poťah nevhodný krém - teda šľahačkový, tvarohový alebo krém z pudingu pokiaľ je v ňom viac mlieka ako masla. Ja dávam len maslo vymiešané so zvyškami korpusu. Skladovať MMF môžeš aj v nejakej špajzke dobre zabalenú, aby ti neobschla

muffinka8
7. jan 2014

@galosha tortu najlepšie v chladničke, vonku je strašne vlhko

galosha
7. jan 2014

Ďakujem Vám baby, tak teda asi tá chladnička, o špjazke zatiaľ snívam 🙂 a teda ten korpus do masla nejak špeciálne drvíte ? ďakujem

veronkaj
7. jan 2014

ahojte, prosím kto by mi poradil, koľko stojí bežná priemerná torta na oslavu - čokoládový krém s malinami, na vrchu biely poťah z marcipánu tak 5 ruží červených a číslo, cesto vanilkové váhu potrebujem asi tak 3 kilá bude nás 15 ľudí.
nechceme z cukrárne bývame v Jure.

jakelina
7. jan 2014

@veronkaj každý má jiné ceny, většinou kolem 10 euro za kilo, tak asi 30

ejkula
7. jan 2014

išli sme pozrieť kamarátku do nového domčeku, tak namiesto darčeka sme vzali tortu. To bolo radosti 😀 😀 😀

aduskatt
7. jan 2014

@veronkaj 30-35 EUR

maya30
7. jan 2014

ahojte kocky nemate nahodou nejake inspiracie na torticku pre dievcatko ktore sa rado hra v kuchynke akoze vari, s nadobickom a tak...ja ani neviem co zadat do googla (hladala som ako tea party cakes ale to neni ono)

mamcas
7. jan 2014

kopirujem este raz ja otrava, dufam, ze nevadiii 😝
Idem si k Vam opat po pomoc a radu... caka ma prva torticka v novom roku a zadanie je kombinacia krtka a formule emoticon mna napadol krtko vo formulke jedine, ale co ja viem... a tiez tam ma byt ta f1 koceckova vec... takze ak mate nejake napady budem vdacna emoticon a ak mate nejake formulky detske ulozene prosim o inspi emoticon na realnu sa neodhodlam emoticon
No a prosim vss nejaky super overeny nutelovy krem? Jeden z 2 som uz robila a narobil mi kopec problemov, preto sa pytam... sa bojim tej nutely emoticon
Dakujeeeem emoticon

jakelina
7. jan 2014

@mamcas mně nenapadá nic, asi bych udělala cestu a na ní tu formuli a krtka s tou vlajkou s kostkami v ruce, jak mává u startu. To jediné mě napadlo, asi blbost co?? 😝 😝

maya30
7. jan 2014

@aduskatt dakujem 🙂

aduskatt
7. jan 2014

@maya30 za malicko🙂

mamcas
7. jan 2014

@jakelina no to veru ani neni blbost 🙂 hmmm rozmyslaaam a paci sa mi to stale viac a viac 😀 kolko chces za napad? 😝 dobraaaa si 😀
Teraz uz len najst formulu ktoru zvladnem 🙂
Dakujem moc za napad, fakt super 😀

pipka
7. jan 2014

@mamcas ja som robila nutelovy krem tak, ze som uvarila nugatovy puding, zašlahala maslo a par lyzic nutely a pochvalovali si, ze vyborný krem 😉

jakelina
7. jan 2014

@mamcas to je první co mě napadlo, tak třeba něco z toho použiješ. 😀

jakelina
7. jan 2014

@mamcas pošlu číslo účtu jo?? 😀 😀 😀 😢

pipka
7. jan 2014

@mamcas a keby si takuto nejaku spravila a dala tam formulu a vedla nej krtka s tou zastavkou ako pisala majka...to by sa dalo, ci? 😉

ollako
7. jan 2014

ahojte baby kamoska chce takuto tortu, v com peciete tu "loptu" alebo to zrezavate?a tie kopacky by ste spravili normalne korpus plnka puncovina a potiahnut, ci? a moja posledna torticka 😉 , este otazocka, co robim zle ked sa mi zaschne hnota aj napriek tomu, ze ju mam v igelite v povodno vedierku, kraje mi zoschnu a ked to prehnietim tak sa mam tie suchy kuske po celej hmote je to srtasne!

mamcas
7. jan 2014

@jakelina poprosim Ta 😀 sak ja by som tu bez Vas bola stratenaaaa 😅

ollako
7. jan 2014

a ta torta pre kamosku ta s tou kopackou a loptou http://www.zakusky-torty.sk/kategoria/16/torty-...

mamcas
7. jan 2014

@pipka to by sa veru dalo kedze chce stvorcovu 🙂
Ten krem som ja raz podobny robila a uuuplne som nanho zabudla 😝 mala by som ja ist uz do prace, lebo rozum uz nemam ani taky ako moje dve deti 😝

ollako
7. jan 2014

a prepacte mi tie preklepy, pisem ako talian 😝