Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
26. jan 2014

@elamaslakova Ďakujem 😵

mimcak
26. jan 2014

@akapulko Áno? Ja ich nepoznám vraj im dala čis.nejaká kamarátka. A nejako som nezisťovala ,že kto a ani neviem odkial boli.

pristela
26. jan 2014

@chichinka jeeej, dakujeeem , by si sa divila , že vzdy mi trvalo jednu urobit dlhsie ako viac naraz 😀 😀

@pipka 😀 😀 😀 jasneee stalo , a to mnozstvo..... ja fakt aj odmietam , niečo dokážem odmietnuť a na druhej strane zas niekto dokáže ukecať tak, že sa nedá odmietnuť 😀 😀 to su tie nad tri 😝 inak keby mi päť ludí zavolalo na päť hlavnych velkych svadobiek v jeden termín , čo myslis , ze by som urobila? 😀 😀 😀 😀 by som vzala vsetky aj keby sa mam naklonovat, bo svadobky to je moja laaaaska 😵 😵 😵

denisak77
26. jan 2014

Ahojte,pridám aj ja k vašim dielkam,ja len tak poskromne .Hnedá podľa predlohy, nemám rada takéto torty ,s lienkou som sa musela vmestiť do 3 kg ,tak len takáto malá a dinosaurová objednaná na poslednú chvíľu tak asi tak.

magdalenka4
26. jan 2014

Ahojte sikulky. Rada by som sem pridala svoju tvorbu, aj ked na vase skvosty sa to nechyta. Prvykrat som nieco vyrezavala pomocou nozika. Kremova ozdoba sa zdeformovala pri prevoze.

magdalenka4
26. jan 2014

ja som vlozila dvakrat jednu fotku 😀

lawli
26. jan 2014

@pristela tortuše nádhernéééé ...som si aj dve uložila 😉 a ak chceš tak ti trochu snehu môžem poslať....máme tak cca 25cm 🙂
@anibas wau krása ....aj od teba som si jednu uložila...dúfam ,že môžem 😀

vlada111
26. jan 2014

@lawli tak to aj ja a na všetkých. Len deň nemá 48 hodín 😒

vlada111
26. jan 2014

@pristela krásne, ja by som umrela z takého množstva, asi by som stihla len čísla a písmenká na ne dať 😀

mimcak
26. jan 2014

a posledná víkendová.Taká menšia.Tomu chlapčekovi som robila aj pred týždňom lego a teraz majú druhú oslavu a chceli znovu lego. Vraj minulý týždeň nedovolil zjesť kocky a začal si ich ukladať na seba ako lego. 😀

lawli
26. jan 2014

@vlada111 verím tomu ,že aj to by nám bolo málo 😀 😀 😀

dada2007
26. jan 2014

@pristela to máš novoročné predsavzatie? že 3 na víkend? 😉

pristela
26. jan 2014

@dada2007 😀 😀 😀 néé, ja nedavam predsavzatia 😀 😀 to len mensie zmeny u nas 😀 Kubo uprosil , aby som ho budeila aj aby som robila ranajky 😝 takze pekne krasne vstavam kazdy den o 6rano, pak ranajky robim , a este si zaziadal aj kazdy den rodinne spolocne vecere/ ako protihodnotu ponukol že bude jesť zeleninu a zacne pit aj čistu vodu 😀 😀 😀/ takze medzi "chodenim" do prace , mam o program postarane aj bez desiatich tort na vikend 😀 😀 a vzdy myslim na @jakelinu majku, to pre mna že vzor v stíhaní vsetkeho 😀

jakelina
26. jan 2014

@pristela já a vzor. 😝 😝 😝 Kurník kdybys viděla jak já někdy nestíhám. Včera jsem si po týdnu holila nohy, už jsem vypadala jak medvěd a to si každý večer říkám, jak si udělám víc času pro sebe. A zase jsem ráda, že si co tři dny stihnu umýt vlasy 😝 😝 😝 Já mám podezření, že někdo tajně každý týden zkrátí den o pár minut nebo co, jinak to není možné 😝 😝

pristela
26. jan 2014

@jakelina 😀 😀 😀 ja si depilujem , to dlhsie vydrží 😀 😀 😀 a jasne , ze musim stihat este aj kavicky, to moj relax najvacsi 😵 😵

jakelina
26. jan 2014

@pristela já depiluji jenom v létě 😀

dada2007
26. jan 2014

@pristela tak u nás to je nejak podobne..aj vstávam, aj máme spoločné večere.....a v sobotu a v nedelu všetky jedlá spoločne. Ale mám pocit, že tie torty mi kradnú čas..........teda.......neviem ako to napísať, jasné že viem, ale tak čo už. Inak Lili sa vždy pýta, ked prídeme zo škôlky......tak čo mami, máš torty? ked odpoviem nie, tak príde jednohlasné juchúúúúúú 😕 😝 😅 a ked poviem že áno..tak sú smutní, že sa s nimi nemôžem ,,hrať" , vegetiť.......a vtedy mi je z toho taaaaaaaaak smutno. Ale zas..chápu to-trošku 😉 a snažím sa čo najviac robiť, ked sú v škôlke a potom večer.....nechcem, aby torty ukradli deťom maminu 😵 😵 😵 😵
........a viem, že sa dá stíhať všetko.....domácnosť, torty, tamto hento....len treba dobrú organizáciu, obetovať spánok a vyťažiť čo najviac z ponúknutého času................ale presne ako si neni dávno napísala...kolko sa dá vydržať? 2 - 3 roky(že by akurát tá materská?) a potom prídu problémy s rukami, krížami...chrbtom.....atd.

pristela
26. jan 2014

@dada2007 jo jo, pravdu mas, ale ty si iná vrtulaaaa 😀 ja som hoodne moc lenivá 😝 😀

dada2007
26. jan 2014

@pristela vrtula 😀 😀 😀 😀 😀 že dík

akapulko
26. jan 2014

@mimcak ano su od nas z dediny🙂)u mna sa asi bali ze by sa nedoplatily🙂 😀 😀 😀 😀 😝 lebo viem ze chceli veeelku tortu za malo penazi 😀 😀

jakelina
26. jan 2014

@dada2007 mluvíš mi z duše. Tento víkend jsem měla jenom jeden dort a byla to pohoda. Sice i teď dělám věci do práce, mám tu šanon a pořizuji a zakládám doklady, ale nehoní mě to jako dort. Že někdo vyzvedne a já nemám ještě ani potažený a jsem nervní jak to stihnu. Však to známe všechny jako to někdy je. A děti jsou fakt raději, když nepeču a je doma větší klid

sikag
26. jan 2014

po dlllllhom case nieco odo mna 😉

anibas
26. jan 2014

@dada2007 taky - tak - deti keď počujú, že mám tortu tak zúria 😀 😀

dada2007
26. jan 2014

@jakelina @anibas momentálne nemám na výber......skončil mi rodičák, som na úrade práce bez nároku na podporu.....takže........torty sú pre mna teraz TOP............

jakelina
26. jan 2014

@dada2007 no tak je to pro tebe řešení, pořád lepší než nemít nic a sedět doma a nemít do čeho píchnout. 😉

jakelina
26. jan 2014

@sikag krásné je máš 😉

dada2007
26. jan 2014

@jakelina jasné, ale plat mi to ,,nenahradí", ale áno....pravdu máš. Snažím sa ako sa dá 😉

jakelina
26. jan 2014

@dada2007 to je mi jasné, ale máš alespoň podporu ne? 😝 I když to bude asi pakatel, nevím jak to je u vás. 😒

dada2007
26. jan 2014

@jakelina nie, nemám nárok na podporu. Nemám za posledné 4 roky odrobené 3 roky. ........takže smola.....

jakelina
26. jan 2014

@dada2007 tak to je dobře, že umíš alespoň krásné dorty a máte nějaký příjem 😒 Ale je to postavené na hlavu, člověk doma vychovává děti a nedostane nic a cikáni na ně kašlou a dávky mají jak hrom, že nám se o tom ani nezdá. 😝 😝