Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
2. mar 2014

@pipka co siii ? 😀 toto by sa popri robote fakt nedalo stihat, este som na materskej ale zrejme uz nie dlho, tak potom to budem musiet obmedzit radikalne, ak aj neskoncim uplne 😎 modelovacky chystam uz od pondelka a vacsinou som cely tyzden od rana do noci v kuchyni, to by stihal kazdy...

vlada111
2. mar 2014

@maya30 ďakujem pekne, nemám na to žiadnu fintu, skôr vždy tŕpnem, či mi to vyjde. Potiahnem, priložím nôž a krútim tanier. šup -šup za tri sekundy 😀 A vrchné poschodie nikdy nepodberám, prenášam ho len za boku, lebo keď som podberala, spodok sa mi vždy zdeformoval.

vlada111
2. mar 2014

@pipka kuk pod neho, trochu vidieť, že je podložený 😝

maya30
2. mar 2014

@daja55 mne mmf pri postavickach vyhovuje, lebo z inych hmot to byva dlho makke a ja sa ponahlam 😀 tento problem s prasklinami na postavicke mala tusim @lamps ked robila z vanilkoveho smartu, alebo sa mylim ? 😕 Ja som mala len raz k2 a ruzickovu k2 a este ten smart flower a gumpastu na kvety, nemam skusenost s inymi 😔

pralinka25
2. mar 2014

az teraz stiham docitavat a nestacim sa divit kolke nas postihla korpusova pohroma. fiha tak tomu uz vobec nerozumiem 😕

lamps
2. mar 2014

@maya30 nemýliš sa, mne praskali postavičky zo Smartu, príchuť si už ani nepamätám, ale myslím si, že to bolo zlou prepravou a uskladnením. Bolo to tak rok do zadu, odvtedy sa mi to našťastie nestalo

maya30
2. mar 2014

@vlada111 presne, ked podoberiem, tak sa mi na tom mieste pokazi potah...teraz bud mas preklep alebo nechapem, ale ako ho prenasas ? 🙂

maya30
2. mar 2014

@lamps chvalabohu aspon pamat mi sluzi 😀

lamps
2. mar 2014

@maya30 😀 myslím, že ti slúži nie len pamäť, ale ešte veeeeľa vecí - ruky, tie máš veľmi šikovné, fantázia ....

pipka
2. mar 2014

@vlada111 ahaaa, som si to ani nevsimla pri tej dokonalosti 😎

jakelina
2. mar 2014

@maya30 já taky přenáším tak, že chytnu oběma rukama po obvodu a přenesu. Jako nevím jak to napsat, jako by jsi to chtěla rukama obejmout jako kmen stromu třeba, jinak to neumím popsat. Musí být dobře zachlazený a není nic vidět. 😉

pipka
2. mar 2014

@maya30 aach, odlahlo mi 😀 😀 😅
sak uz som si zacinala o sebe mysliet, ked popri robote spravim dve, ze som trapny "prizdisráč" oproti tebe 😅 😅 😅 😝
si ma potesila 😎 😅 😀

ale akoze aj tak, klobuuuk dole zena pred tebou 😉 toto by som ja nedala ani kebyze som doma a nemam deti 😝 😅 😉

macamac
2. mar 2014

no dievčence, ja som tortu vyriešila šalamúnsky 😀 😀 😀
zase - nič moc, ale ja to lepšie nevieeeeeem 😲 😝
a za svet neviem,ako zarovnávate rohy na tortách, bo ja som doteraz robila marcipánky len okrúhle 😅 😀 😀

vlada111
2. mar 2014

@pipka ale keby bolo viac času a boli by kolieska robené dosť dopredu, stál by aj bez podpery. Ale neriskla som to, robila som ich natesno.

daja55
2. mar 2014

@lamps a z akej hmoty modeluješ? dakujeeeem 🙂

vlada111
2. mar 2014

@maya30 normálne to chytím rukami za boky a prenesiem. Nesmie to byť z chladničky, aby nebol poťah vlhký a nezanechal otlačky. Pred poťahovaním si obabrané poschodie podrežem nožom, aby nebolo prilepené.

lamps
2. mar 2014

@daja55 modelujem zo Smartu

maya30
2. mar 2014

@jakelina jaaj tak to robievam aj ja, akurat ze este nikdy to horne poschodie nebolo take dokonale ze by som si dovolila nechat ho tam bez aspon mini bordurky 😎 vladka to ma dokonale orezane a umiestnene, to ja este s nim na torte tocim a posuvam aby sedelo co najlepsie 😅 proste to nemam az take tiptop 😉 som myslela ze mi prezradi nejaky tajny trik a nic z toho 😀

dada2007
2. mar 2014

@vlada111 @maya30 aj ja tak prenášam vrchné poschodia 😵 ....nepodoberám ale chytím tortu za boky......ked je pekne stuhnutá, tak to ide parádne(aj so šlahačkovými plnkami)

maya30
2. mar 2014

@vlada111 kuk teraz som o tom pisala majke 😎

daja55
2. mar 2014

ale ako je to možné, mne sa to pod rukami skoro až mrvilo, zoschlo to skôr, ako som stačila niečo urobiť, 😝 neviem , možno je problém v hmote, ktorú som kúpila

lamps
2. mar 2014

@daja55 mrvil sa ti Smart?

dagmarmustafa
2. mar 2014

@maya30 Vsetky su uzasne! Aj krtečkova. Ty si nezmar 🙂

jakelina
2. mar 2014

@maya30 podle mě to dělá i ten Smartflex, že jde líp řezat. 😉

vlada111
2. mar 2014

@maya30 to mi odľahlo, že aspoň niečo viem lepšie ako ty 😀 No veru neviem, ale ostrý špicatý nôž a asi vedieť kam ho zaseknúť a rýchlo točím tanier, nehýbem nožom, aby to nebolo kostrbaté. No netreba sa s tým serkať 😀

jakelina
2. mar 2014

@vlada111 no máš to opravdu krásně rovné, já babrák musím maskovat. 😀

vlada111
2. mar 2014

@jakelina baby ste veľmi milé, normálne mi lichotíte
@maya30

lokalistin
2. mar 2014

@maya30 hahahaha, ze to by stihal kazdy

lokalistin
2. mar 2014

Baby jak ja neznasam ten bordel pri tom,vcera vsetko vyglancovala a dneska zase bordel,ale uz je zase upratane,ale vyhovovalo by mi keby po mne nastpili nejaki ucni a upratali by 😀
Moja dalsia bola nadiktovana-finalna verzia je ta s pisanym,ale skusila som aj inu verziu

maya30
2. mar 2014

@dagmarmustafa dakujem...dadka ty si sa na tej krtkovej riadne vysantila, tolko modelovaciek co na nej bolo 😀 ani som si to neuvedomila kolko roboty je na nej, inak by som ju tej pani neponukla medzi inspiraciami 😀 😀 no ale vybrala dobre, to uznavam 🙂